Veličina tanjura za maxtv/vipsat/totaltv?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Veličina tanjura za maxtv/vipsat/totaltv?

pozdrav ekipa
      imam pitanje, pošto razmišljam da uzmem neku od sat ponuda (total, maxsat, vipsat) sa 16e zanima me da li to ide na 80cm antenu, lokacija istočna istra? pod ide mislim na to da mi ne nestane signala sa prvim pljuskom. mjesta za veću antenu nema, na njoj već imam astra + hotbird za turiste. planiram kupiti nosač za 13-16-19 i inverto ultra ubaciti u sredinu na 16 i voila, ili ću možda morati kupovati i tanke lnb-e za astru i hotbird da sve to stigne na nosač? i imate li informaciju o kvaliteti slike između ta tri providera, ili je sve to više manje ista stvar...

hvala
    • antena najmanje 90cm promjer, i to preporucavam gibertini ili triax jer su te najbolje kvalitete, a do 120cm nisu preskupe

sto se tice lnbova, možeš kupiti triple monoblock za 19,2-16-13 za oko 100kn i imas sve sređjeno da se ne zezas sa svakim pojedinačnim lnb, i diseqc sklopkama i slično, kupiš triple monoblock za oko 100kn i antenu od najmanje 90cm i miran si
      vu+ solo se v2
    • hmm...nemam mjesta za veću antenu ova mi stoji taman ispod grede. mozda bi i naguralo se 90cm al nemam volje za sve to ići raditi. mislio
      sam samo nadopuniti ovo sto imam. ne igra mi triple monoblock, jer ovi lnbi od astre i hotbirda su mi svaki sa po dva izlaza i onda na sklopku pa svaki u jedan apartman. znači to sve imam sredeno već i funkcionira, a ja bi samo ubacio lnb za 16e i spojio ga za sebe u dnevni (kabel i sve vec imam provučeno).
    • Nije mi jasno zasto pitas za vecu antenu od tvoje, ako nemas mjesta za vecu i ne zelis da postavis od 90 cm.
      Odgovor na tvoje pitanje je minimalna antena od 90 cm i lnb za 16° inverto black ultra.
      Ove sa strane mozes postaviti kakve zelis, ali ne one skroz uske, jer su problematicni na kisi.
      Antena od 90 cm mora biti dobro podesena.
      Topfield TF7700HD PVR
      Smartmeter S20 HD
      Dr.HD 1000S
      Android Box 4.2.2
    • hvala na odgovorima...
      ipak ću uzeti novu antenu od 90cm i monitirati je zasebno, i lnb inverto black ultra.

Ako moze jos samo savjet koju bi antenu preporučili
      gledam između:
      1. Webshop - Dreambox sky antene kompjutori videonadzor alarmi VU+ B.net Total TV DigiTV Polaris

i

2. Webshop - Dreambox sky antene kompjutori videonadzor alarmi VU+ B.net Total TV DigiTV Polaris

znači samo za satelit 16e

Lp

The post was edited 2 times, last by dajo1986 ().

• dajo1986 wrote:

pozdrav ekipa
      imam pitanje, pošto razmišljam da uzmem neku od sat ponuda (total, maxsat, vipsat) sa 16e zanima me da li to ide na 80cm antenu, lokacija istočna istra? pod ide mislim na to da mi ne nestane signala sa prvim pljuskom. mjesta za veću antenu nema, na njoj već imam astra + hotbird za turiste. planiram kupiti nosač za 13-16-19 i inverto ultra ubaciti u sredinu na 16 i voila, ili ću možda morati kupovati i tanke lnb-e za astru i hotbird da sve to stigne na nosač? i imate li informaciju o kvaliteti slike između ta tri providera, ili je sve to više manje ista stvar...

hvala

Sasvim dovoljan ti je i taj tanjur od 80cm , ako je 100% podešen, uz kvalitetan LNB sa malim šumnim brojem. Npr. originalne Totalove antene su od 88 cm. To što ćeš imati 1dB slabiji signal, praktički ništa ne znači.
      Edision Piccollo 3in1 Plus CI + MAXtv SAT CI+ CAM modul
    • Ja imam trenutno 95 cm. Kada budem mijenjao, mislim da uskoro, uzeću 110 cm. Mislim da je to riješenje, koje garantira bp prijem i po lošijim uvjetima. Sve, što je manje od 90 cm, po mojim iskustvima može praviti probleme i u relativno ugodnim uslovima.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • brođanin wrote:

dajo1986 wrote:

pozdrav ekipa

hvala

Sasvim dovoljan ti je i taj tanjur od 80cm , ako je 100% podešen, uz kvalitetan LNB sa malim šumnim brojem. Npr. originalne Totalove antene su od 88 cm. To što ćeš imati 1dB slabiji signal, praktički ništa ne znači.

ma probavao sam na tom tanjuru uloviti 16e davno, a pokusavao sam i neki dan s ovim lnb-ima sto imam gore i ne ide nikako...istina je da se nisam puno zezao al signal ni da mrdne, a i astra i hotbird su mi na tom tanjuru trenutno na samo 76% signal, 64% kvaliteta. Oprema je stara 10+ godina, vjerovatno je i deformiran tanjur pomalo tako da mislim da bi ipak rađe isao na zasebnu novu antenu, a ovo nek ostane gore i dok radi radi, za turiste ce bit dovoljno.

računam da ovo sto sada kupim (nosač antene, antena, lnb i kablovinje) ne dođe preko 400kn (naravno bilo bi super da dođe čim manje) jer mi se onda više isplati uzeti i opremu i sve od t-coma. Al evo neznam sad sta da uzmem svi imaju svoje misljenje, neznam dal da dam više za tanjur pa ustedim na lnbu, il da uzmem manji tanjur i inverto ultra...
    • @dajo1986 Ovisi i kakva podešenja ne svom receiveru imaš dok pokušavaš pronaći signal sa Eutelsat 16. Ukoliko je nešto krivo ukucano, nećeš ga pronaći nikada.Mislim da LNB, ako ti je toliko star, ima veliki šumni broj. Ja uglavnom, kada namještam tanjur,obavezno imam i jedan portabl tv sa receiverom uza se, tako da na svoje oči pratim sve dok ne stegnem zadnji vijak. Na taj način se postigne maksimalan signal. Meni je 80 cm dovoljan promjer tanjura da nikada ne izgubim signal, osim kod velikog snježnog nevremena, ali u takvim uvjetima signal izgube npr. i reportažna kola televizija u prijenosima uživo (sjetimo se recimo europskih utakmica na Maksimiru).
    • tražio sam isto na nekom prastarom resiveru quadro još iz doba kad je emulacija radila preko njega...neznam, izabrao sam iz liste ponuđenih satelita eutelsat w2 i ručno ubacio frekvencije od dm sat i z1 pošto ih nije imao ponuđenih i po njima sam tražio ali signal ni da mrdne...možda stvarno nešto ne valjda sa satelitom kojeg sam odabrao pošto ni jednu frekvenciju od ovih nije imao u ponudi nego sam ih morao ručno ubacivati...možda bi ipak trebao pozvat nekog meštra da proba to na postojećem sustavu naštimat ako ide i tako uštedim par sto kuna..hmm
    • dajo1986 wrote:

tražio sam isto na nekom prastarom resiveru quadro još iz doba kad je emulacija radila preko njega...neznam, izabrao sam iz liste ponuđenih satelita eutelsat w2 i ručno ubacio frekvencije od dm sat i z1 pošto ih nije imao ponuđenih i po njima sam tražio ali signal ni da mrdne...možda stvarno nešto ne valjda sa satelitom kojeg sam odabrao pošto ni jednu frekvenciju od ovih nije imao u ponudi nego sam ih morao ručno ubacivati...možda bi ipak trebao pozvat nekog meštra da proba to na postojećem sustavu naštimat ako ide i tako uštedim par sto kuna..hmm

Tražio si DVB-S2 frekvenciju Z1 na starom receiveru koji podržava samo DVB-S.
    • u jebemu, neznam kako mi promaklo jer pazio sam na to, al tražio sam i na dm sat i na onim rumunjima favorit tv, a oni su dvb-s. al ništa, probat ću još jednom pronać sa ovim novim sti slim single 0.1 lnb-om kojeg sam i mislio tutnut u sredinu na tom multifeed 13-16-19 prije nego odlučim uzimati veću antenu.

imaš preporuku na kojoj frekvenciji tražiti? da je dvb-s naravno ;) ?