Windows podešavanja

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Windows podešavanja

Zdravo svima!
      Nadam se da sam odabrao dobro mjesto za temu jer se više radi o podešavanjima baterije na laptopu ali na laptopu koji ima operativni sistem Windows 7. Ako već postoji slična tema, neka administrator sajta spoji ove teme.
      Uglavnom, u pitanju je laptop HP 250 G1. Ima problema sa baterijom tj. baterija je oslabila ali se iz nekog razloga kada dođe na kritični minimum baterije (npr. 15%) laptop naglo ugasi a trebao bi otići u stanje hibernacije. Ovo mi je malo čudno jer sam nekada imao i laptop sa Win XP koji je isto tako imao oslabljen kapacitet baterije ali je hibernacija na kritičnom minimumu baterije uredno radila.

Podešavanja sam provjeravao na sledeći način:

1. Išao na ikonicu baterije desni klik pa na "Power Options"
      2. Zatim sam išao na "Change when the computer sleeps"
      3. Zatim na "Change advansed power setings"
      4. Odabrao batery i dobio sledeće:

Critical batery action
      - On batery: Hibernate
      - Plugged in: Do nothing
      Low batery level
      - On batery: 15%
      - Plugged in: 10%
      Critical batery level
      - On batery: 10%
      - Plugged in: 5%
      Low batery notrifications
      - On batery: On
      - Plugged in: On
      Low batery action
      - On batery: Do nothing
      - Plugged in: Do nothing
      Reserve batery level
      - On batery: 7%
      - Plugged in: 7%

Nisam stručan za ovo ali sam pokušao pod "Low batery action" pa pod "On batery" promjeniti u Hibernate i dalje se dešava ista stvar kad baterija padne na minimum. Može pomoć? Hvala ;)
    • Javljam se evo nakon par dana testiranja. Digao sam sve procente za 10% i na "High performance" načinu rada baterije, prvi put kad sam povećao procente i kad je baterija pala na minimum, laptop je otišao u hibernaciju. Odmah sam ga uključio i napunio. Nakon toga tj. drugi put kad je baterija pala na minimum, laptop nije otišao u hibernaciju nego se naglo ugasio. Na ostala dva načina rada baterije nije mi uspjevao otići u hibernaciju. Šta da radim? Svjestan sam da mi je snaga baterije opala ali mi je čudno ovo oko hibernacije. Baterija drži do 1h i 20 min.
      Ima li rješenja? Je l' imao neko slična iskustva?

Pozdrav