UHD .ts file konverter u UHD .mp4?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• @ foxx
      Hvala na pomoći. Chekirao sam all files u alatu i nevidim nigdje .ts format, Verzija alata je zadnja sa njihove download stranice (9.1)
      Mnogo mi je važnija ova info o ,ts fajlu u kojoj je snimljena utakmica, koju si postao.
      Molio bih te da sa onog linka sa UHD DEMO fajlovima, skineš i 4K Fashion TV Demo, takodjer u .ts formatu snimljen i prikažeš nam INFO o njemu, sa svim podacima. (Kako to dobivaš, nekim programom ili alatom ?)
      Uporedbom ova dva .ts fajla (Fashion TV i utakmice) mogli bi vidjeti razliku u nekom dijelu INFO, a koji bi mogao biti razlog da i LG 4K TV (serija 7) i Samsung 4K TV (već od serije 6) otvaraju Fashion TV 4K .ts, a utakmicu otvara samo Panasonic 4K TV, i to već od serije 6.
      Ajde uradi to, pa ćemo nadam se nešto skontati svi....Očito je caka u nekom dijelu codeca koji Panasonic ima u sw. a ovi ostala 2 4K TV nemaju..
      LP sa mora
      Titan
    • @viz11nullHvala na linku.
      Evo informacija za 3 fajla sa tvog linka:

Football : DFL Supercup 2014 Borussia Dortmund vs Bayern München.INFOS VIDEO
      Resolution : 3840x2160
      File size : 12300 Mo
      Duration : 56min 33sec
      Format : TS
      Codec : HEVC
      Overall bit rate : 31.2 Mb/s
      Bit depth : 10 bits
      Frame rate : 50 fps

Défilé de mode "Fashion Show" à Milan, démo réalisée par Samsung.INFOS VIDEO
      File size : 950 Mo
      Duration : 02min 34sec
      Overall bit rate : 51.4 Mb/s
      Bit depth : 10 bits
      Frame rate : 25 fps

Demo Samsung, Barcelone vs Atletico Madrid.Format HEVC, Ultra-HD. Compatible Samsung HUxxxx 2014.INFOS VIDEO
      File size : 1230 Mo
      Duration : 03min 52sec
      Overall bit rate : 45.8 Mb/s
      Bit depth : 8 bits
      Frame rate : 50 fps

Zadnja dva su oni o kojima raspravljamo.
      Fashion TV fajl ima 25 fps, a utakmica 50 fps
      Mislim da je u ovome problem: Imaju li LG UHD i Samsung UHD serije 7 ugrađen HEVC 265 kodek za 50 fps?!!
      Mali detalj, ali bitan?
      Molim komentar?
      LP sa mora
      Titan
    • "..Da, LG778V ima HEVC 50/60p..."
      Ima li onda objašnjenje zašto ne otvara ovaj .ts file sa utakmicom Barcelona_Atletiko (M), a Fashion TV .ts file otvara.
      Ako je stvarno neka greška u fajlu utakmice, nebi ga otvarao ni Panasonic 4K UHD, serije 6, kao što sam probao?
      Skinuo sam drugi 4K demo utakmice Bayern-Borusija (D) u .ts-u.
      Velik je 12 GB, probaću njega, da vidim šta kaže LG 4K serije 7.
      Hvala puno na pomoći...
      LP sa mora
      Titan
    • Titan1 wrote:

"..Da, LG778V ima HEVC 50/60p..."
      Ima li onda objašnjenje zašto ne otvara ovaj .ts file sa utakmicom Barcelona_Atletiko (M), a Fashion TV .ts file otvara.
      Ako je stvarno neka greška u fajlu utakmice, nebi ga otvarao ni Panasonic 4K UHD, serije 6, kao što sam probao?
      Skinuo sam drugi 4K demo utakmice Bayern-Borusija (D) u .ts-u.
      Velik je 12 GB, probaću njega, da vidim šta kaže LG 4K serije 7.
      Hvala puno na pomoći...
      LP sa mora
      Titan

Kod snimanja na TV u većini slučajeva se takav video ne može gledati na drugim uređajima, postoji određena zaštita. Može se to složiti ali tada vjerojatno ima za posljedicu da opet ne štima sve (ono što je Torcida rekao da je baš onaj video problematičan)

Za snimanje na tom budućem 778V morat ćeš imat HDD jer mislim da ni jedan TV ne može snimat takav materijal na ove obične usb stickove.
    • ".. (ono što je Torcida rekao da je baš onaj video problematičan).."
      Ništa nije problematično u tom ts.fajlu.Problem je u USB sticku, 1.put sam koristio Connect XL 8GB 2.0, a 2.put Corsair 16GB 3.0, na njega ubacio onaj "problematični"Barcelona fajl i fajl Borusia_Bayern finale D-Cupa, Fashion TV klipić, sjeo u auto prošetao do trgovine, probao na našem TV-u i SVE RADI ko podmazano.Slika brilijantna.
      Odmah sam pozvao Joker pola-pola (pola cash pola n rata), onaj TV što visi na zidu što je poslužio za testiranje ostao njima, a drugi neotvoreni, lijepo zapakiran original stavio u auto i "dotra" kući.
      TV vrijedi svake lipe koju sam platio.
      4K kanali sa A-HB savršeni (doduše nema ih puno, ali one curice što šetaju na 2X Fashion TV 4K, vrijede duplo...
      HD kanali sa satelita lošiji nego 4K, naravno,ali jako dobro.
      Sa našim DTV sam prezadovoljan, sigurno najbolja slika od svih LCD-ova koje sam imao u rukama.
      Trenutno je unutra sw. 04.20.60, i sad mi kod svakog paljenja kaže da ima nova verzija sw. 04.20.70. i pita me hoći li ga spustiti. Za sada još nisam.
      Spustio sam samo Youtube i on radi bez greške, a za IPTV nisam imao vremena, imam puno posla u firmi.Moga bi ovaj vikend potrošit na to.
      Moja topla preporuka, za one koji imaju "mali" dnevni boravak od 25 m2, 43" su predovoljno. Jer kad opale IN FACE onog Tarika, cijeli ekran mu je glava.
      Jedva čekam početak Euro 2016 u 4K.
      LP
      sa mora
      Titan
      P.S. Hvala svima koji ste mi pomogli savjetima i sudjelovanjem u threadu.
    • Skinuo sam sa LG Store u TV SSIPTV apl. Sve je prošlo uredno, i sama app. uredno radi, i otvara 6 RU kanala (2 su u HD) koji su unutar appl. po defaultu, medjutim kad želim ubaciti svoju listu da mi je reproducira, ne ide mi.
      Lista je u m3u formatu koji treba biti. Ako je stavim na USB, (tamo gdje su one utakmice u 4K), u app. ne vidim mogućnost izbora USB-a pa da to povučem unutra.
      Druga je opcija da se lista prenese preko interneta (ssiptv stranice) u TV, putem spajanja na TV kada se upise MAC ili IPTV adresa TV-a.
      Kada kliknem na load file, (lista u m3u) u kompjuteru, on se ne pojavi u izborniku...Kad klikneš na save file u TV, aplp.prijavi uspješno memoriranje, ali u list programa nema ovih mojih, ni u jenom folderu aplikacije.
      Jeli se neko zezao sa ovim.
      Inače ovih 6 RU IPTV kanala, radi savršeno. Brzo učitava, i krene u rad.
      LP sa mora
      Titan
    • Napravio sam udate sw. (stalno mi je javljao poruku da imam novi sw. za skinuti) i od tada mi se za.ebala brzina interneta. Pala je jednu 100 puta, tako da IPTV, pa čak i YouTube koji je radio savršeno, više ne mogu gledati koliko je to sporo.
      Skinuo sam danas app. u TV koja mjeri brzinu mreže...rezultat katastrofa: DL 0.1MBps UPL još gore...
      Ima li netko saznanja šta se moglo dogoditi i kome prijaviti problem? Mail u LG servis ili direkt u predstavništvo?
      Ostali uređaji u kući (2xPC,LPT, tablet) sve radi savršeno i kad na njima mjerim speed test dobivam DL 10 MBs UPL 0,72
      LP sa mora
      Titan