AZ Box Me - da li vredi ?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• AZ Box Me - da li vredi ?

johnny64 wrote:

Ja narucio K1 plus,android,4K,60E,s2 i t2 tjuneri!

ako ti nesto znaci,cini mi se da imas kod onog Rusa,ili Ukrajinca Guru,neku vrstu Imagea,kombinacija OpenElec i Enigma za K1

Sent from my TALK_5H using Tapatalk
      Wetek 4K/LibreElec
      GigaBlue Quad Plus/PurE2
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
      ChromeCast
    • AzBox Me
      Operating System: Linux
      Processor (CPU): SIGMA processor SMP 8655
      Flash Memory: 512 MB
      ........................
      Dakle nije baš tačna konstatacija da Azbox ME ima malo memorije, primera radi VU + zero ima 256 flash memorije.
      Da ne budem pogrešno shvaćen, niti branim a niti kudim jedan ili drugi box jer posedujem azbox Elite i Vu+Zero, samo nije u redu kada se iznose paušalne procene
      o boxu od ljudi koji nikada Azbox nisu imali. Verovatno se ovde brkaju stariji modeli Azboxa sa nešto novijim ME modelom.
    • Moze da ima i 1024 ako je nekorisno ne vredi.

U zero je uvek slobodno 70-80% flash bar kod mene a koliko ima u tim az kad strpaš plugine tipa iptvplayer, ili tsmedia i ostalo.

Uz to ram memorija je bitna a ti swapovi koje pravite na az boxovima su sv q.

Znači neka ga kupi odmah. Samo ne vidim razlog nešto duvati taj az kada se zna da je tanka mašina i procesorski i unosom imagea i samom količinom image-a.
    • Rizla, ne znam koji softver imas u Azboxu , ali kod mene na azbox me-u je openatv image i sve savrseno radi, nema nikakvog blokiranja i potrebe za restartovanjem , zap je brz, slika je odlicna.. ako ne verujes, ubaci poslednji openatv image i proveri ili dodji kod mene pa se uveri :) a sto se tice ljudi koji nemaju azbox me a komentarisu, to mislim da je stvarno bezveze, jer ima mnogo drugih tema gde mogu das pisu nesto korisnije ako su vec dokoni..
    • A misliš na mene?
      Pa imao sam tu mašinu kod sebe lično od ortaka koji ju je nabavio i to baš tu klasu me.

Tvrdio je da je savršena slika. Da je najbolji openspa itd itd...

Ali mu stalno trebalo memorije, rama i ostalo pa ga je dao da ga ispeglam.

I ni za jedan risiver ne pričam napamet kao ni za alien 8900 koji sam imao preko optibox evo m7 do enfinity, ax-odin, zero, wetek i prethodno ferarije klonove 800hd i 500hd...

Sve što napišem znam šta pišem za razliku od nekih kojima je risiver izgleda samo za ukras i koji ga smatraju dobrim ako je displej i risiver lep a ne sama svrha i test risivera, image kako rade u njemu i timova i greškama tih risivera.

Da ne pričam o nakaradnim openspa sa njigovim skinom i elementima preko hdmu koji nikad nije bio final image svaki 2 dana je dodavano i dodavano bez ikakvog testa do neke final verzije.

Eto toliko ako te bude zanimao još neki test risivera slobodno pitaj objasniću ti kada budem imao vremena šta na njemu ne valja i šta ne radi dobro.

Uz to kada samo ti znaš i kazeš poznaješ savršeno taj tvoj az hd me reci ti nama kako radi strin sa e2 sa nhega. Da li je dobar gstreamer, koja je verzija kernela i kada izlazi nova kao i kada pojede ram zašto tek onda uzima od swapa kojeg sigurno moraš dignuti na usb da li paralelno ili kada potroši ram?
      Jer kada potroši ram uz q je da ga ozivi i da mu swap ram već počinje da krklja do kao što reče kolega ustahanja do prekidača.
    • Vidim pišeš o atv novom 5.3 njega nisamprobao jer risiver je odavno vraćen vlasniku na atv 5.0 bio je trom i spor ko puž iz reboot se vraćao za neverovatnih 3 min u restart gui 2.15 sek dovoljan pokazatelj brzine.

Risiver koji treba da komolikujem sa dizanjem image 10 min i tim brzinom reboota za mene je 0 risiver.

Zero podize instalira image bez ikakvih alata kao az kopi na usb usb u risiver prekidač i za 1.10 sek instaliran image jednostavno zar ne?

Bekap zera 3.15 sekundi i to full backup sa svim podešavanjima brzo zar ne?

Da ne pričam o reboot 35 sek a restart e2 17 sekundi. I to bilo koji image od 20 komada

Znači sve je testirano i nemoj da se uzrujavaš bez razloga i hvališ nešto što je nemoguće.

Takođe imam i wetek i o njemu sam pisao mane koje ima i nihe stvar što ga ja imam da je savršen vidiš on primer nije savršen tj e2 za njega kao i sama hardverska struktura.

A sad pišite šta hoćete samo kada vas neko pita ubzduće za neki risivee kazite šta je to dobro na njemu ali ne zaboravite da napišete i šta su mane istog a ne to da ko kuče podvijete rep kada treba navesti mane.
    • Azbox Premium HD odličan, radi 7 godina bez greške, Open Pli na njemu stoji već 3 godine, memorije ima napretek, nikad ga nisam gasio na prekidač osim kad idem spavat. Wlan kojeg je malo koji reciever ima(o). Košta me oko 4600kn tad i vjerujem da se više puta isplatio. Pored odlične slike, u usporedbi s razvikanim Dream-om jedino mi je software bio lošija strana, do dostupnosti enigme. Jedino za čega bi ga trenutno zamjenio je 4k reciever, kad bi se imalo što gledati. Eto.
      Dreambox 900 Triple tuner MS
      Azbox Premium HD