MZT 3X

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• To me sad zbunjuje šta @Freon poduzima pod "klasičan" pozicioner. I zašto baš klasičan ne bi radio sa MZT?! A sa kakvim pozicionerima je MZT radio pred 30-ak godina?!
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • Zato sto za opticki senzor treba dodatnih +5V za napajanje, tj. treba se od nekud napojiti elektronika koja proizvodi impulse.
      Kod sustava koji imaju reed relej tog napajanja nema, jer se signal dobija kratkim spajanjem kontakta u reed releju na masu, a sila koja pomice kontakt je magnet koji se okrece na osovini.
      Znaci optoelektronika treba dodatno napajanje 5V, a reed relej to ne trazi...
      Energija za motor je dovedena drugim vodicima i namjerno se ne mjesa sa pulsnim djelom kako bi se minimizirale smetnje na pulsni dio zbog iskrenja dc elektromotora.
    • Sve je to jasno ko suza samo mi nije jasno kakvi su to pozicioneri koji nemaju +5 napajanja?! ;možda stvarno imate u mislima V-box is slične igračke o kojima ja nemam pojma pošto za mene to nisu pravi pozicioneri.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • Koliko vidim imaš veliku kolekciju starih prijemnika sa integriranim pozicionerima i +5V izlazom pa pokušaj jedan isprobati sa MZT motorom i optikom da vidiš kako radi. Imam Echostar DVR-7000 Viaccess i koliko sam upoznat ima +5V izlaz i on bi trebao dobro raditi sa optikom. Samo jedno je isprobati a drugo koristiti takav sustav pa kao što mnogi od nas imaju takve pozicionere i drže ih kao suvenire, a ja sam isto jedan od njih, prešli su na nešto drugo. Koristiti Echostar kao pozicioner i napraviti 'loop' preko njega na neki HD prijemnik barem meni nije alternativa.

VBOXIII ima +5V izlaz pa bi se s njim moglo isprobati a sada da li bi ispravno radio i čitao impulse od MZT motora to je drugi par cipela. Nedostatak VBOX-a je što ima samo 1998 imp. (999+999.) impulsa što je za veliku antenu možda malo. Isto tako bi se VBOXII dao prepraviti i dovesti vanjski +5V napon sa malo truda i volje. Po meni sasvim solidan pozicioner koji radi bez problema sa velikim antenama i 'reed' relejem a ujedno mnogi ga koriste. VBOXIII +5V imam za elevaciju zajedno sa 6'' SuperJack II HQ Series Actuator EL HR3606 koji ima optiku i radi OK ali pošto ga koristim za mali pomak -15/15 imp. gore i dolje kada je potrebno ili želim isprobati neki inklinirani satelit ne mogu tvrditi kako bi radio kao HH pozicioner sa tvojim motorom.

Alternativa je ASC-1 koji također ima +5V izlaz, 5000/-5000 (10.000 imp.) i 199 pozicija, a sa dodatkom OHR Sensor adapterom kojeg se može kupiti ili napraviti imaš optiku a zajedno sa HD receiverom imaš sve što je potrebno za današnje gledanje HD TV kanala a da li bi imao problema sa impulsima to bi trebalo isprobati. Da si bliže posudio bih ti ga za probu pošto ih imam dva a za samo pozicioniranje i čitanje impulsa ovaj drugi bi poslužio, ovako ćeš se morati nekako drugačije snaći ili koristiti što imaš.
      1.DM800se SIM Ferrari x 2TBHDD-Gibertini 105-(70.5E-30W)-Moteck SG-2100-LNB Protection-Inverto Ultra HG (2010) 2.D-15 WI-FI x 2TB HDD-Gibertini 150 (C/Ku)-SMR-1224 (EL)-ASC-1 Positioner-Moteck VBOXIII+5V Sensor-Spaun SUR-420 WSG-Spaun Spoax111-Offset Scalar Ring-COROTOR Wideband LNB C (3.4-4.2GHz)-LNB Inverto Ultra HG Twin (2013)-LNB Inverto Pro Circular (2014)
    • Ljepo si ovo napisao i predstavio, Echostar 7000 radi 100%, kao i svi ostali stari "klasični" pozicioneri; je neznam ni jedan, da nije imao +5V izlaz. Ja sam nekada na ovom sustavu imao 18" Kathrein štapni sa Optokoplerom, radio je fantastično tiho i precizno.
      Malo me samo Freon zbunio sa "klasičnim" jer sam mislio, da zna za neki specifičan problem baš sa MZT Opto čitačem.

Kod mene nema dvojbi, za veliki sistem nema druge nego Rolls Royce aka Chaparral M140 pošto ima čak dva pozicionera, jedan za azimut i drugi za elevaciju. Biranje satelita i njihova kontrola stvarno je jednostavna i pregledna na odvojenom monitoru. Bilo koji HD/UHD receiver mogu onda nezavisno operirati, samo da isprobam još kombinaciju sa ASC-1 za kontrolu polarizacije. Inače to još uvijek može radit i M140.

Hvala na ponudi za posudživanje ASC-a; ne znam tvoje lokacije ali možda i nismo toliko daleko da se uz priliku ne sretnemo pa da to isprobam.

Evo još slika kako izgledaju priključci na ostalim legendarnim mašinama (Monterey 140, Monterey 40, Drake ESR-800XT i Echostar LT-8700):
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
    • Obicno je svima domet Vbox pozicioner, jer za ove nisu niti culi. Moja isprika na losoj prosudbi. U danasnje vrijeme DISEQ motora i antena oko 90 cm svaka veca antena je uvijek s zanimljivoscu popracena.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Ja sam sve svoje echostar prijemnike poklonio kad sam prešo na HD jer mi nije pružalo automatiku koju sam imao preko echostar .
      ASC1 ne preporučam nikom , a ima teksta o njemu pa koga volja neka čita .
      Meni je pravo zadovoljstvo od kad sam napravio Deluxe servo kontroler jer nema straha da će se tek tako pokvariti u kombinaciji sa Vbox .
      Prijemnik stavim koji me volja i samo jednim upravljačem uživam u hobiju :)
      Ovaj post je poslan sa Motorola Z3 bez korištenja Tapatalk :)
    • Našao sam jednu fotku i karakteristike od Chaparrala M140, stvarno lijepo izgleda i od naprijed a stražnjica puna. :) Stavi jednu veću i pregledniju od naprijed ako ti nije problem jer ja sam jedva našao nešto na mreži ali je jako mala pa sam ju povećao. Šteta što se danas takvi uređaji više ne proizvode, prava stvar za veće antene. Sviđa mi se što ima integrirana dva pozicionera plus podrška za servo samo ako mogu pitati koje su mu mane kod današnjeg korištenja, da ne pitam koje su prednosti jer ih vjerujem još uvijek dosta ima. Da li ga spajaš na 'loop' ne neki HD prijemnik, odnosno kako ga danas koristiš?

Chaparral Monterey 140 wideband
      Našao sam i fotke od Chaparral Montrey 100C i 100C plus, stariji modeli.
      1.DM800se SIM Ferrari x 2TBHDD-Gibertini 105-(70.5E-30W)-Moteck SG-2100-LNB Protection-Inverto Ultra HG (2010) 2.D-15 WI-FI x 2TB HDD-Gibertini 150 (C/Ku)-SMR-1224 (EL)-ASC-1 Positioner-Moteck VBOXIII+5V Sensor-Spaun SUR-420 WSG-Spaun Spoax111-Offset Scalar Ring-COROTOR Wideband LNB C (3.4-4.2GHz)-LNB Inverto Ultra HG Twin (2013)-LNB Inverto Pro Circular (2014)

The post was edited 1 time, last by Dr.House ().

• Teško je štošta napisati jer za one koji ga poznaju, ne treba ništa pisati, jer to je ko "Ferrari" iz nekih starih vremena, danas još vrijedniji nego novi. A za nekog mogu sve te velike riječi ispasti smješne.
      Kako god, ova kutija originalno je koštala 3600 DEM i ima cjelih 7 kg. Glavna mana mu je, da nema digitalije. :( Normalno, kad je iz ranih 90-ih.

Ja ga trenutno baš ne koristim ni za ništa, jer situacija mi je još uvijek ovakva. Ali jasno, kao i svi ostali pravi DX-eri uvijek nešto smišljate i planirate, tako i ja imam ideja. Sada kad sam sredio MZT (baš danas sam ga isprobao, radio ko nov), ideja mi je ostaviti C-band na Orbitronki i postaviti odvojeno Prodelinku sa ovim.
      Trenutno pregovaram sa boljom polovinom( <3 ) o uvjetima. :saint:
      U novoj situaciji naravno M140 bi okretao MZT/Prodelin. Odličan je pošto mogu satelite poimenovati kako god hoču i to ime je ispisano kako na monitoru tako i na prednjem displeju.

Samo još primjedba da je Chaparral Monterey 100C bio profesionalni resiver za prodaju i biznis upotrebu samo u Americi (pored komercijalnih M35, M55 i M95), u Evropi bili su M20, M40, MC115 i M140.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn