Dreambox 900 UHD

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Poz. Mislim si uzeti DM 900 sa triple tunerom DVBS2X/dvbt2 pa me zanima moze li se stavit u favorite zemaljske i satelitske kanale zajedno na istu fav listu i ako moze da li se mogu stavit piconi za zemaljske kanale da se prikazuju na displayu boxa (t2) ?

Znači volio bih sortirati sve kanale koje gledam (zem. i sat.) na jedno listu pa da ne moram prebacivat na tuner od TV-a za lokalno televiziju, samo daljinski od dreama i to je to :)
      Dreambox 900 Triple tuner MS
      Azbox Premium HD
    • Još jedno pitanjce (par)... vidim da su displeji od ovih novih receivera TFT (tn? ) i imaju stvarno loš kut gledanja, da li se ekrančić uopće vidi iz kuta od 30 stupnjeva npr i smeta li mu svjetlost bočno? Ne mogu vjerovat da nisu mogli stavit nekakav OLED ili bar IPS panel (ako ne i VA) pa da se bolje vidi iz kutova... ?( Koliko vidim ekran je nesto malo veci nego na UNO 4k SE ali manji od SOLO i ultimo ali svi koriste taj zastarjeli TN panel, ko da bi ih ubilo da su stavili nešto kvalitetnije. Zasad me zanimaju samo displej picona na tom displejcicu al volio bi znat radi li i "mini tv" opcija na njemu (DM900) ili to samo radi na vu+ receiverima?

Kad bi uzimao taj s2x MS/t2 tuner koji je skuplji (iako me trenutno ne zanima multistream) da li ima na tom multistreamu ima i HD kanala ili je sve SD...posto mi se gadi gledat SD rezoluciju na 4k TV-u.

Radi li išta trenutno (od kodiranih 4k kanala) preko cccam linije, npr ovaj novi C+ UHD poljski?

Hvala.
      Azbox Premium HD
    • Sta napisati nego:
      O boze!

Odgovor na prvo pitanje - mogu se sloziti i DVB-T s DVB-S/S2 u listi (to moze od samog starta Enigme2).
      Odgovor na drugo - piconi se mogu sloziti i isti gledati u skinu, listi kanala i displayu.
      Ti ces gledati TV na TV-u ili na displayu!?!?!
      Na multistreamu ima i 4K kanala, HD i SD.
      Preko C linije radi nesto kanala - no to pitaj svog "mestra" sta nudi.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• To je manje više sve sto me zanima, znaci ipak mi treba triple tuner sa dvbs2x MS+dvbt2! :D Mislim da ovdje nesto ne stima ...http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=2474

U opisu je nesto sasvim drugo od gore navedenog i nema MS koliko vidim zato se i grozim naručivanja online, više bi volio lokalno kupiti al nitko nema na lageru da mogu vidit uživo i usporedit boxove, kao ni vidit koji je točno tuner unutra. Osim toga uzeo bi na rate jer nemam bas nesto 300e kešovine :P Zato zelim bit siguran da kupujem pravu stvar. Pitanje vezano za picone je bilo zbog toga sto recimo zelim imat picone od lokalne televizije na displeju boxa a te je teze naci pa cu ih vjerujem morat radit rucno i rucno ukucavat ono sve C:a******* da ih pravilno pokazuje. Anyway ...znam da davim, al kolko vidim ovdje cijenu 8| , jel bi netko htio uz nadoplatu.... prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=828
      Azbox Premium HD
    • green666 wrote:

To je manje više sve sto me zanima, znaci ipak mi treba triple tuner sa dvbs2x MS+dvbt2! :D Mislim da ovdje nesto ne stima ...http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=2474

U opisu je nesto sasvim drugo od gore navedenog i nema MS koliko vidim zato se i grozim naručivanja online, više bi volio lokalno kupiti al nitko nema na lageru da mogu vidit uživo i usporedit boxove, kao ni vidit koji je točno tuner unutra. Osim toga uzeo bi na rate jer nemam bas nesto 300e kešovine :P
      Nema S2x Multi stream tuner ovaj iz tvojeg linka i cijena je visoka. Kod nas nisam siguran da se može kupiti takav, samo obični triple tuner vjerojatno.

Za sveukupno 315€ s dostavom ovi imaju sa traženim triple S2x MS tunerima što je i dosta jeftinije od ostalih.

kosmos24.com/Dreambox-DM900-UH…1x-DVB-CT2-Combo-Receiver
    • essential wrote:

green666 wrote:

To je manje više sve sto me zanima, znaci ipak mi treba triple tuner sa dvbs2x MS+dvbt2! :D Mislim da ovdje nesto ne stima ...http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=2474

U opisu je nesto sasvim drugo od gore navedenog i nema MS koliko vidim zato se i grozim naručivanja online, više bi volio lokalno kupiti al nitko nema na lageru da mogu vidit uživo i usporedit boxove, kao ni vidit koji je točno tuner unutra. Osim toga uzeo bi na rate jer nemam bas nesto 300e kešovine :P
      Nema S2x Multi stream tuner ovaj iz tvojeg linka i cijena je visoka. Kod nas nisam siguran da se može kupiti takav, samo obični triple tuner vjerojatno.
      Za sveukupno 315€ s dostavom ovi imaju sa traženim triple S2x MS tunerima što je i dosta jeftinije od ostalih.

https://www.kosmos24.com/Dreambox-DM900-UHD-4K-Triple-2x-DVB-S2X-MS-1x-DVB-CT2-Combo-Receiver
      Baš gledam taj link ...to bi uzeo da, ali mislim da je to greška, dolje u opisu ne stoji MS. Googlam i ne vidim uopće tu opciju tunera da podržava i multistream i T2. Mislim da je triple tuner bez MS. Samo onaj od Silicon labsa podrzava multistream, nigdje nema ni rijeci o tome. tia-mobiteli.hr/?cat=sat-prija…digitalni-prijamnici-7240 ovdje samo WE koji je ruzan ajme.
      Azbox Premium HD
    • green666 wrote:

Baš gledam taj link ...to bi uzeo da, ali mislim da je to greška, dolje u opisu ne stoji MS. Googlam i ne vidim uopće tu opciju tunera da podržava i multistream i T2. Mislim da je triple tuner bez MS. Samo onaj od Silicon labsa podrzava multistream, nigdje nema ni rijeci o tome. tia-mobiteli.hr/?cat=sat-prija…digitalni-prijamnici-7240 ovdje samo WE koji je ruzan ajme.
      Ne čitaš dobro :)

U opisu jasno piše:

Dreambox DM900 UHD 4K mit TRIPLE MULTISTREAM Tuner 2x DVB-S2X 1x DVB-C/T2 Tuner Linux

In dieser Variante ist ein TRIPLE X (MS) 2x DVB-S2X 1x DVB-C/T2 Tuner eingebaut

Postoji i bez Multistreama, 10 eur jeftiniji.

kosmos24.com/Dreambox-DM900-UH…x-DVB-C-T2-Combo-Receiver

MiS tuner bi trebao imati oznaku Si2169D pa ako nisi siguran onda im e-mailom pošalji upit, sigurno su već dosta puta to pitani. 315 eur je najpovoljnija cijena za DM900 s takvim tunerom.
    • essential wrote:

green666 wrote:

Ne čitaš dobro :)
      U opisu jasno piše:

Dreambox DM900 UHD 4K mit TRIPLE MULTISTREAM Tuner 2x DVB-S2X 1x DVB-C/T2 Tuner Linux

In dieser Variante ist ein TRIPLE X (MS) 2x DVB-S2X 1x DVB-C/T2 Tuner eingebaut

Postoji i bez Multistreama, 10 eur jeftiniji.

kosmos24.com/Dreambox-DM900-UH…x-DVB-C-T2-Combo-Receiver

MiS tuner bi trebao imati oznaku Si2169D pa ako nisi siguran onda im e-mailom pošalji upit, sigurno su već dosta puta to pitani. 315 eur je najpovoljnija cijena za DM900 s takvim tunerom.
      A dolje u opisu ...pa ga ti šalji nazad ak nije to to.

Lieferumfang:
      • 1x Dreambox DM900 UHD mit 1x TRIPLE Tuner (2x DVB-S2 1x DVB-C/T2) schwarz
      • 1x Fernbedienung RC10 inkl. Batterien
      • 1x HDMI Kabel
      • 1x Netzteil mit Kabel
      • 1x schrauben für HDD
      • 1x Schnellanleitung
      MS mi je manje bitna stvar al ak je razlika 10 e zasto ne uzet odmah bolje. Tesko da cu kupovat naknadno tuner. Evo Azbox Premium HD riknuo tuner nakon 10 ak godina šaltanja i nema za kupit tuner nigdje.

Više bitna stvar mi je da ne dobijem kinesku kopiju, citam na njemackim forumima da su dosta česti. Kako da budem siguran da je original Dream? Uzeo bih radije lokalno pa nek se oni zejeb**** sa slanjem nazad i reklamiranjem nego ja. Istina cijena je 100e viša u tom slučaju. Tu lokalno kod mene u OS traže za triple tuner verziju (vjerovatno bez MS) 3000kn.
    • Inače Kosmos24 ne šalje u HR. :/ Poslao mail danas u Satshop i Tia mobiteli (ZG) pošto ovdje lokalno nema ništa a još manje znaju o verzijama tunera i šta meni treba, pa mi više ni ne odgovaraju :thumbdown: .

U Tia mobiteli ima DM900 WE (odvratno nešto) u verziji s triple tunerom al mi ne mogu provjerit (ne znaju) jel podržava MS ili ne.

tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=166097

U Skysatshop imaju u ponudi DM900 (stari model-nedefinirano koji tuner) i DM920 sa MS tunerom ali nije triple al mi nekako visoka cijena...šta vi mislite? Nisam mislio davati više od 2600kn al ak DM920 vrijedi tu razliku bez t2 tunera?

sky-satshop.com/index.php?route=product/category&path=35

Napomenem im da želim verziju u crnoj boji i da mi treba triple tuner sa ms, ali i da svakako prije nego mi pošalju provjere serijski broj na dreambox.de/en/authenticity-test inače ga vraćam nazad, kaze lik nema kopija više pošto je Dream srezao cijene a vidim da ima itekako (po forumima) a kopije navodno ne mogu instalirat originalni image i koriste neki sim2.30.

Samo još jedno pitanje ...radi li cccam kao i na starim kantama, cccam.cfg kojeg mogu ukucavati preko filezille ili samo preko oscama?

The post was edited 1 time, last by Greendevil ().

• Već 5 godina NEMA carine, pdv-a i ostalih troškova, otkad smo u EU plaća se samo trošak dostave. U ovom slučaju to je 15,90 EUR + 299 EUR DM900. Ukupno otprilike 2340 kuna što je najjeftinije koliko ja znam. Pogotovo kod nas, tu traže i do 3000 kn a nemaju pojma koji tuner je u receiveru!

Ne znam dali je netko s ovoga foruma kupovao u Kosmos24, vjerojatno je, ali koliko znam dosta brzo dođe to kao i oz ostalih Njemačkih shopova.
    • Nisam dosad naručivao ništa iznad 50e preko web shopa. U kosmos24 me uvjeravaju da ne prodaju kopije već original al traže uplatu unaprijed, a nemam ni paypal ni kreditne kartice (ima žena al ne da - jer sam previse toga uzeo već a kredu :P ) Može li se igdje preko web shopa uzeti na plaćanje pouzećem/dostavom ili se svugdje plaća unaprijed?

289e je sada na Kosmosu, znači 305e sa dostavom ali mi nisu potvrdili da li box ima ugrađen multistream tuner ili obični. Da li je netko od forumaša kupovao preko web shopa i da li je siguran da je dobio original box?

PS: Ovi iz Kosmos24 su Turci, nisam protiv nikog al kad su već kopirali Triax --> Trx (falcon) ne vjerujem im baš 100 posto. :D