Dreambox 900 UHD

• Možda firewall ili nesto drugo me hebe ... sve to napravio, usklicnik na displayu boxa, pa pise Rescue mode ali nema IP adrese (koju znam). Čitam sad na forumu da novije verzije 900 ni ne prikazuju IP na displayu, pa je to mozda normalno, al kao sto rekoh, normalno udjem u njega preko putty-telnet.

PS: A mozda sam prekratko drzao taj gumb, ovdje na videu drzi skroz do usklicnika (iako sam isao i u rescue mode kroz meni pa ne prikazuje)....jedva cekam da probam kad dodjem kuci, stigao mi u 11h pa sam se kratko bavio s njim, morao na posao :D E da, cak sam i jedan green sceen dobio kad sam isao na standby/restart opciju. Enigma 2 ...

The post was edited 1 time, last by Greendevil ().

• green666 wrote:

Stigla pila danas (2 dana), original ...sve radi savršeno i brzo
      U kutiji na poklon Dream multimedia plišani pingvin, kćer presretna ...haha. Kosmos24 - preporuka!

green666 wrote:

triple multistream tuner DVBS2X i T2, 305 e sa dostavom, koja je bila manje od 2 dana.
      Od početnog gotovo straha pa sve do preporuke, ispada da je turčin real deal i sve štima? :D

Za 305 eura stvarno nema nigdje, best buy. Znači tuner ima oznaku Si2169D? Onda je Multistream, samo preskreniraj 5W ili neki od satelita s tim kanalima.
    • Greendevil wrote:

Možda firewall ili nesto drugo me hebe ... sve to napravio, usklicnik na displayu boxa, pa pise Rescue mode ali nema IP adrese (koju znam). Čitam sad na forumu da novije verzije 900 ni ne prikazuju IP na displayu, pa je to mozda normalno, al kao sto rekoh, normalno udjem u njega preko putty-telnet.

PS: A mozda sam prekratko drzao taj gumb, ovdje na videu drzi skroz do usklicnika (iako sam isao i u rescue mode kroz meni pa ne prikazuje)....jedva cekam da probam kad dodjem kuci, stigao mi u 11h pa sam se kratko bavio s njim, morao na posao :D E da, cak sam i jedan green sceen dobio kad sam isao na standby/restart opciju. Enigma 2 ...
      Da, moraš dugo držati gumb, barem 5-6 sekundi. Isto tako trebaš dobro pogoditi kad ga stisnuti. Malo je drugačije nego na starim Dreambox modelima, trebat će malo prakse. I ja sam prvi put mislio da nešto nije u redu, nakon par puta sam se ispraksirao.
    • Radi sve, iako ATV 6.1 treba popraviti još dosta toga, npr podrška za 4k je loša, kad stavim output na 2160p onda mo 1080i native kanali izfledaju isprano, blijedo i kockasto (4k super), kad stavim automatski onda mi stalno mijenja output ali ne i na 4k, kad stavim native 1080 onda 1080 izgledaju super oštro ali ostaje na FHD i radi downscalling 4k kanala... da ne govorim o razvlacenju skina. 6.2 verzija se navodno boota do beskraja...

Inače, moj problem je bio sa routerom, morao sam ukljuciti DHCP, iako to izbjegavam jer uvijek koristim fixni Ip, koji je i ovdje bio poznat ali ga nije prikazivao u RM.

Open SPA nema za DM?

99% informacija sam našao na njem forumu, ovdje nažalost slabo ljudi hoće pomoći a sve kao neki experti… :thumbdown: Čak sam pomislio sinoć da sam uspio sj*** box jer je ostao u flashu koji nisam do kraja odradio a koristio sam rescue od DM520 (slab mi njemacki)
      Dreambox 900 Triple tuner MS
      Azbox Premium HD

The post was edited 1 time, last by green666 ().

• Nisam probao MS kanale jer nemam 5W, zasad sam na 4/1(13e,16e,19e,23e) iako ne mogu naci 23e nikako. Sve radi odlicno osim sto se malo više grije nego sam ocekivao, piše "low heat" za ovaj tuner od SL a on je uvijek toplo, cak i u idle mode-u sto mi se ne svidja bas, iako je ljeto pokazivao mi je 69C temp na atv-u? Moze li netko provjeriti na svom DM900 koja je temp. Koristim sad Dream elite i srusio mi se (infinite boot) nakon instalacije skina (koji je iz njegovog plugina). ?(

Probao motor (onaj za koji sam mislio da ne radi zbog azboxu i skoro ga bacio) na DM900 radi - vrti! E sad, htio ga stavit bas danas da probam te MS kanale i onda se sjetim da sam cigi dao nosac od motora skup sa starom antenom u staro zeljezo (ne znam ni sam zasto - a motor ostavio) i sad moram nesto izmislit za taj nosac jer naravno nema taj dio za kupit :S Morat cu iztokarit.
    • Evo stigao je i meni isto takav model, isto sam iz Kosmosa 24 uzeo. Samo meni nije došao plišani pingvin na poklon :(
      Uglavnom sve sad podešavam i jedina stvar koja me čudi je da kad stisnem plavu tipku za favorite, prikaže mi samo jednu listu, a ne izvornik svih favorites listi. To ne znam sredit, sve sam već isprobao i nejde. Jel netko imao takav problem? Znači očito je da negdje treba promijeniti putanju koja se poziva pritiskom na tipku za favorite unutar liste kanala, ali ne znam gdje.
    • Probaj Dream Elite 6.0, super stabilno radi, ultra brz boot (4-5 sek) ...jedino sto Oscam nikako da proradi, pogotovo NPO UHD koji bi bas volio da radi, bar jednu tekmu da pogledam. I kad nešto otvari to je jaaaako sporo dok cccam otvara instant kako šaltam po satelitima i ne prekida ništa.

Fino je i to sto u skinu mozes odabrati pregled info-a na malom lcd-u kako ti odgovara. Sad malo picajzliram ove picone u photoshopu da mi taman stane picon, info bar i ono sto je trenutno na tv-u, a da ikone nisu pre male a ni prevelike - na korak sam do perfekcije koju ovaj box def može. Uzeo sam si i Amiko anti lightning, stavio ga na utičnicu i novi multiswitch dok ne stigne motor.

Skinuo sam i Open pli 6.2 ali nisam probao.

Mučilo me par dana i to sto nisam uspio pokrenuti HDR ni preko kabla ni preko usb diska, dok nisam skuzio da HDR jedino radi na HDMI 2 I HDMI 3 slotu (tv) na kojima takodjer moram ukljuciti "Enhanced mode", pa eto mozda nekom pomogne.

Da li oscam bolje radi na nekom drugom image-u to bi volio znati, al fino sam sve naredio osim MS-a pa da ne kvarim. :P

The post was edited 1 time, last by Greendevil ().