Prvi koraci u ovome

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Prvi koraci u ovome

Pozdrav. Zelim da hvatam i da snimam Sat Feed za fudbalske lige.
      Sta mi vi preporucujete da kupim? Imam 15000 dinara.
      Koji reciver , koji nacin je najbolji za gledanje?
      Inace imam ovakvu antenu IMG_20160812_123948.jpg i to je jedino sto imam.
      Sat Feed , konkretno mislim na ovo
      maxresdefault.jpg
      vlcsnap_2016_08_12_18h44m18s640.png
      I izvinjavam se sto pitam ovakva pitanja , potpuni amater sam u ovome.
    • Od lovljenja feedova sa fiksnom antenom se neces bas usreciti, posto cesto feedovi idu na egzoticnijim satelitima, znaci prvo motorizovanje antene (diseq ili stapni+pozicioner).

Ako hoces diseq motor, nebi trebalo da imas tanjir veci od napr. 1.2 (sa slike ne mogu da procenim koliki je ali bih rekao da je oko toga ili nesto manji) a i ako si na nekom vetrovitijem mestu predlozio bih ti pre neki stapni motor pa sam odluci, slicna je cena za neki bolji diseq ili ova druga kombinacija stapni+pozicioner.

Feedovi cesto znaju da idu i u 4:2:2 formatu sto u praksi manji broj risivera moze da pusti. Napr jedan od njih je AzBox ili mozes i sa Dreamom ili Vu-om da gledas ali samo stream preko PC-a, itd itd ...
      profesionalno obaram imidze na linux based risiverima - ne naplacujem, radim iz hobija
    • Ja neznam što si se ovdje prijavio ili si trgovac nekakav ili nudiš iptv pa tako navlačiš masu na svoj mlin nikako mi neide u glavu pratim dosta ali pusti ljude na miru mi se ovdje bavimo satelitskom tehnikom barem mene ne zanima internetsko smeće od tv,mislim da iptv jos ni 10godina neče biti šta je digitalna satelitska zadnjih ca.10 godina uspjela :)
    • Dragi kolega @hb6791, u sat svijetu sam vise od 15 godina bio u Administraciji skori svih sat Foruma,
      Drzao servere c* dosta dugo, imao vecinu resivera na testu, sad imam dva resivera koji skupljaju prasinu DM7025 i VU+DUO. Bio sam odsutan vise od 5 godina i evo me tu. Da se razumijes u ovu tematiku uocio bi da C* polako ali sigurno gubi primat nad IPTV. Zato savjetujem android uredaj umjesto resivera na enigmi2.
      Ako ti treba neko pojasnjenje javi se, moze viber ili skayp.
      PoZZ iz suncanog Mostara.
      Vu+ DUO HD
      Dreambox 7025
      Humax 5400 Z
      Samsung 9500 VIA CI
      Stab HH 120
      Triax 110
      Sony KDL- 40E4000
      Sony DAV-DZ110
    • Au tek sam se registrovao i vec me napadate. Prvo sa IPTV i nemam bas lepa iskustva , tj koju god listu da sam kupio , nijedna nema 'kvalitetne kanale' i uvek se menja pozicija istih i kvalitet takodje.
      Razlog zbog kojeg zelim da predjem na satelitsku televiziju , je zobg nekih fudbalskih kompilacija a i zbog mene generalno jer bi voleo makar da vidim neku feed utakmicu sa atmosfere sa stadiona.
      @nuno , brate ja pokusavam ali ne razumem te(pocetnik sam ali bas , ranije se nikad nisam bavio sa ovim a imam to cudo sigurno 10 godina)
      Motorizovanje antene , sta to znaci? Verovatno se krsite sad svi.
      Ima li neki sajt gde ima da se nauce osnove svega ovoga , posto ne znam nista osnovno?
    • @josip11 uz duzno postovanje koje imam o tebi kao znalcu sat tematike ipak grijesis u vezi IPTV.
      ​Znamo se dugo i znas kakva je bila situacija prije pet godina sa C* a kakva je danas, padaju paketi i puno ih nema na C*. Da ovo pisemo prije pet godina bio bi upravu ovako svu prednost ima IPTV.
      A kolega @Uros98 sta pise o losim serverima IPTV i to je ok, ali nije naisao na kvalitet.
      @hb6791, ja se ponudio ti odbio, OK.
      PoZZ iz suncanog Mostara
      Vu+ DUO HD
      Dreambox 7025
      Humax 5400 Z
      Samsung 9500 VIA CI
      Stab HH 120
      Triax 110
      Sony KDL- 40E4000
      Sony DAV-DZ110
    • padaju paketi, nažalost točno, ali ima još puno toga kvalitetnog za gledat

a IPTV kvalitetom tome šta je ostalo nije ni do koljena, i to je činjenica

pogotovo za ove naše bakrene parice , jer većina nas je još na njima, i bit će još dugo, nažalost i to je činjenica

i uz dužno poštovanje Željko to što si napisao da svu prednost ima IPTV nije istina, u najmanju ruku

probao sam ja tih IPTV linija dosta i nijedna se kvalitetom slike nemože usporedit sa counter strikeom, sama ponuda kanala ajde ok, ali dok je ovakva situacija daleko je to od C*
    • King 2005 wrote:

Kad već pišete o tome interesuje ma samo jedno, da bih mogao da komentarišem. Da li IPTV može da radi satima bez i jednog trzaja i da li je isti kvalitet HD slike na IPTV u odnosu na satelitsko emitovanje. Ako nije, za mene je priča završena.

Večina iptv kanala nije ni blizu satelitu ali znaju nekad uletiti streamovi koji imaju odličnu sliku kao i satelitski kanali. Problem je šta nije uvjek tako na iptv-u ;(
    • Malo smo prosirili temu, nije bilo rijec o kvaliteti slike nego o ponudi kanala. Slazem se da na sat ima vise HD kanala u odnosu na IPTV. Ali na IPTV svakim danom to se poboljsava a na sat nebu svakim danom je losija situacija, ljudi moji to je cinjenica.
      (Gledam i ja kablovsku (telemach) prosireni paket i sve je izvrsno vise od 30 HD kanala uz to pratim IPTV gdje sam vise nego zadovoljan. Zasto preporucam android uredaj ne samo zbog IPTV (znam kolega @Ludi Pera da iptv ide na svim resiverima na enigmi2) nego sta se dobiva pravi media uredaj koji uz KODI (xmbc, SPMC) daje pun uzitak za vecinu korisnika ovisni o TV.
      PoZZ iz suncanog Mostara.-
      Vu+ DUO HD
      Dreambox 7025
      Humax 5400 Z
      Samsung 9500 VIA CI
      Stab HH 120
      Triax 110
      Sony KDL- 40E4000
      Sony DAV-DZ110
    • @zeljko62 Verovatno je to to , ti serveri. Uglavnom rade na foru , ljudi kao prodaju liste , m3u8 i onda kad kupis pustis preko VLC , e sad moj internet nije bas los , oko 50mbps download i 2mbps upload i desava se da kanali koce , tj da se ucitavju sporije. Okej to bude nekad ali zato kvalitet i nije bas za pohvalu , vecina njih ima video bitrate od 2200 kpbs do 3000kbps i to je to. Meni to na mom ekranu od 720p i ne izgleda bas lepo a tek kad prebacim na neki bolji. Zato sam odustao.Znam da ima onih koji rade preko kodi , ali preko kodi ne mogu da snimam.

Videcu poruku @josip11 . Hvala na pomoci. Idem korak po korak.
    • @Uros98 Ti si odmah u startu napisao da te interesuju isključivo Sat feedovi pa ću ja samo o tome. U principu, kolega @nuno ti je objasnio suštinu. Da bi jurio feedove, trebalo bi
      da imaš pokretnu tj motorizovanu antenu, jer feedova ima na skoro svim satelitima izuzev najkomercijalnijih Astre i Hotbirda. Najviše ih ima na 7E i 10E, tamo pretežno idu i officijelni EBU feedovi. Feedovi sa sportskim dešavanjima za područje ex-yu(ABA liga,BIH liga,Srpska fudbalska liga), a to Arena najviše prenosi, idu na 23.5E i to uglavnom FTA, znači otključani su, dok za HNL idu na 16E skreblovani. Feedovi sa prenosima jakih stranih liga su u 90% slučajeva skremblovani, pa zato treba da imaš na umu da ti za iste treba tzv. ključ i idgovarajući emulator da bi mogao da gledaš. Slika koju si postavio je feed Španske lige, naravno skremblovan a još veći problem što za tu ligu feedovi idu u 4:2:2 a to za sada nijedan komercijalni risiver ne podržava,pa ti jedina opcija ostaje da taj feed streamuješ sa boxa na komp i tako gledaš, ili pak kupiš neku PC sat karticu sa kojom to ide glatko. Azbox otvara 4:2:2 ali samo MPEG 2 dok MPEG 4 ne, uz konstataciju da 99,99%, 4:2:2 HD feedova idu u MPEG 4 osim Eurosonga koji takmičenje emituje paralelno, i u MPEG 4 i MPEG 2 kao backup feed. Nemačka,španska,italijanska, Liga šampiona,UEFA euroliga
      takođe idu u 4:2:2 MPEG 4, dok Engleska ide u 4:2:0 u Tandberg sistemu kodiranja i to je od skora moguće gledati.
      Znači treba ti antena sa motorom i moja preporuka neka PC sat kartica za brzim blindscanom i relativno jak PC ako te feedovi interusuju.
    • @foxx Da , dobro.
      Hvala sto si se namucio da mi objasnis. Skremblovan , jel to znaci kad je stream encrypted na engleskom? 005ed902519541ea641843285aa1cb9a.png to 4:4:2 se non stop pominje ovde , to je neka sifra ili sta vec , sto se to spominje?
      Znaci bukvalno svi ti ljudi sto snimaju te utakmice rade to preko racunara zar ne? Pih bas sam hteo da gledam utakmice preko TV-a . I da za Englesku mislim da je nemoguce naci Feed , ustvari par puta su ljudi snimali ali to je jako retko.
      Okej , gde ima da se kupe antena sa motorom i sat kartica? Inace , jel popularno to 'hvatanje' Sat Feeda ovde kod nas? :D
      Sto se tice racunara , tu je mali problem,naime procesor je , kako mnogi kazu , prejak za maticnu i onda se ona greje , pa dok mi se renderuje video , bruji samo tako haha.
      Znaci prenos utakmice ide preko racunara? Pa kako se snima onda?
    • @zeljko62

kolega mislim da nema potrebe za spamovanjem teme o iptv,kada to nikoga ne inetersuje u istoj?
      još jedan predlog ako može smanji malo potpis "inventara" koji imaš znači stavi umesto nekog sat.dela
      koji poseduješ samo " PoZZ iz suncanog Mostara. " biće mnogo lepšte i preglednije. Hvala

@Uros98

gledaj kada postavljaš pitanje u postu da to bude makar jedno ili dva čisto da bi mogli shvatiti šta hoćeš da pitaš,
      a i naravno da bi ti neko mogao fizički odgovoriti na sva tvoja pitanja (prebrojah čak 7 iz tvog zadnjeg posta)
      Za neka pitanja šta je skremblovan,4:4:2 i gde ima šta da se kupi pokušaj malo da pronađeš na Google i oglasima.