Prvi koraci u ovome

• King 2005 wrote:

Kad već pišete o tome interesuje ma samo jedno, da bih mogao da komentarišem. Da li IPTV može da radi satima bez i jednog trzaja i da li je isti kvalitet HD slike na IPTV u odnosu na satelitsko emitovanje. Ako nije, za mene je priča završena.

Ja mislim da niti jedan provajder IPTV nema sve sredjeno po pravilima i zakonima. Sve to je u najmanju ruku poluilegalno. Mislim da nitko ne može obečati da će sve raditi 100%. Za mene iptv u obliku, kako se nudi na netu, jednostavno ne postoji. Kada sam se u Italiji interesirao za nabavku jednog risivera, dobio sam ovakav odgovor: "Gospodine XL, koriščenje IPTV je zabranjeno i kažnjava se." Nisam uopče nigdje spominjao da to želim.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Uros98 wrote:

Razlog zbog kojeg zelim da predjem na satelitsku televiziju , je zobg nekih fudbalskih kompilacija a i zbog mene generalno jer bi voleo makar da vidim neku feed utakmicu sa atmosfere sa stadiona.
      Ništa lepše nego kad u temu ulete stručnjaci za iptv i sat-tv, i onda krene polemika :rolleyes:
      Dakle, korisnik Uros98 je tražio pomoć oko gledanja satelitskih feedova fudbala.
      Jel ima i jedan iptv "provider", legalan, polulegalan ili van zakona, koji to ima u svojoj ponudi? Ne.
      Jel ima i jedan provajder za delenje karti koji u svojoj ponudi ima sat-feed kanale? Ne.
      Čemu onda razglabanje o iptv odn. delenju karti u ovoj temi? (napomena: raznorazni TV kanali sa fudbalom koji puštaju direktne prenose ili snimke NISU feedovi i nemaju veze s time!)

Pokretaču teme za satelitski feed hunting savetujem nabavku neophodne motorizovane sat-antene, kao i sat-prijemnik koji podržava blind scan.
      Ako misli da gleda i kodirane (encrypted) sat-feed kanale, onda ili neka se pobrine za još dodatne opreme kako bi sam pronalazio potrebne ključeve, ili neka se registruje na forume koji objavljuju pronađene ključeve za njihov prijem.
      Ovaj Forum nije za tu namenu, mada mogu da se pročitaju vesti sa polja dekriptovanja kanala.
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • Kanal koji te interesuje se emituje na satelitu Astra 2 (28.2°E) u paketu BSKyB i zaključan ili scremblovan je u sistemu Videuguard.
      Evo ti link Spisak satelita - KingOfSat sa spiskovima satelita i kanala na njima, a pošto imaš fiksnu antenu, odnono gađaš samo jedan satelit, u spisku satelita izaber taj koji sada loviš
      i svaki kanal pored kojeg stoji FTA(FreeToAir) možeš gledati jer je otključan odnosno slobodan za gledanje.
      Ima i drugih načina gledanja zaključanih kanala, ali ovde na ovom forumu ne pišemo o tome a veruj mi, google je čudo.
    • Aha pa da to je ono sto ja pricam , treba mi subskripcija(pretplata) na sky da bi gledao MUTV a to je ne moguce kod nas tako da ne znam kako uspevate to. Jedino ako ne zivite u Engleskoj zar ne?
      Inace ovo za Feed-ove , prijatelj mi rece da moze da se gledaju 4:2:2 feedovi (ono za la ligu) bez Pc sat kartice ali uz pomoc VU+ Solo SE.
      Ja slusam vas :D nema veze ako 'puknem' mnogo para,samo da vidim kako izgleda i naravno zbog kompilacija.
    • Možeš gledati 4:2:2 feedove na svakom Enigma2 risveru, ali tako što risiver mrežnim kablom povežeš sa računarom na kojem instaliraš vlc ili mpc. pa srteamuješ
      taj kanal odnosno feed i onda ga preko grafičke karte koja poseduje HDMI izlaz vratiš na tv. Jedino tako i samo tako.
      Direktno ne možeš ni sa jednim komercijalnim risiverom gledati MPEG 4 HD 4:2:2 10 bit feedove.
      Uređaji na kojima to radi su profesionalni broadcast uređaji i nisu predviđeni za široke mase jer su preskupi.
      Recimo jedan ovakav: https://www.techex.co.uk/ateme/kyrion-dr5000-contribution-decoder
    • Nisam nikada imao prilike da vidim kako Amiko radi tako da nemam iskustva sa njim, najbolje da postaviš pitanje u Amiko sekciji, pa će ti odgovore i mišlljenja dati kompetentne
      kolege koji poseduju Amiko.
      80 cm antena je premala ako želiš biti lovac na feedove, minimum 125 ti preporučujem.
      VLC snima u .ts(transportstream).
    • Uros98 wrote:

Ovaj resiver mi preporcio i antenu od 80cm Amiko HD8150
      Da fox razumem
      I sad naprimer snimim preko VLC - . U kom formatu bi bilo to snimanje?

.ts

Mislim da na novijijim mogu i drugi formati tipa .mp4 ali .ts snima sve zive podatke.

Edit: Sa tim box-om nemam pojma sta i kako moze da se strimuje na pc, moj odgovor je bio za neki Enigma 2 based box.
      profesionalno obaram imidze na linux based risiverima - ne naplacujem, radim iz hobija

The post was edited 1 time, last by nuno ().