VU+Zero ne reaguje na daljinski

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• commando wrote:

nix.rs wrote:

Nazalost nisam uspeo preko Vixa to da uradim.
      Ukoliko si u mogucnosti , mozes napisati kako.

Stavi default skin ako ne vidi sa nekim drugim i dodji do slike prve 00006
      pa tu vidi podesavanja.

Odosmo odavno u kontra smeru a tema

VU+Zero ne reaguje na daljinski

@commando

Otisli smo u off, ali ocigledno je da ne znas sta je Net Drive.
      To nema nikakve veze sa slikom na koju me upucujes.
      Da li imas svoj FTP server , koji se nalazi na VPS-u?
      2X VU+ZERO

Fuba 90 cm dish
      39.0 E-28 E-23.5 E-19 E-16 E-13 E
      Centar 19 E
    • Kod kojih imidza je moguc multiboot?Na oficijelni pli nisam mogao da da mountujem usb.Na masta G nemam device manager na feedu jedino da instaliram ts panel.Kada usb formatiram na kompjuteru isti vidim preko ftp kao media/hdd jer sam to promjenio sa komandom koju mi je @nuno pokazao.Na tom usb sam instalirao picone(usb podijeljen na 2 particije fat32 i ext 3) i vidim da se na njemu skida i epg.Ali u skinu mi nema usb ni informacija o zauzecu istog kao i slobodnom prostoru.Ima li neko neki predlog na kojem imidzu da probam da mountujem usb?I jos nesto da li znaci da pau plugin koji omogucava snimanje na ovom resiveru radi samo na oficijelni pli i na Vix kako je @commando napisao.
    • Na vix radi multiboot prikazano sve na mom forumu. I slike a i direktno na feedu vixa se skida multiboot plugin. Takodje je objašnjeno u detalje kako se dodaju multiboot imagei.

U vix direktno mozeš formatirati usb stick u ext4 a ako hoćeš fat32 i ext4 i slično takođe sam napisao tutorial kako.

Znači neću više objašnjavati ovde kako i šta sve što sam napravio od tutoriala i i testirao piše na forumu. Kome treba neka čita. Ko neće da uči neka pita ovde i nekatrazi rastureno po postovima i ovde sam nešto od toga opisao.

Za nix odgovor. Na prvoj slici ti piše šta sve podržava a ako ne mozeš se spojiti kao što kaze freon preko telnet, ftp i ostalog na vps onda ništa. Meni ne treba sa inage da se spajam imam direktan spoj sa drive dropbox i ostale preko androida.
    • Za pli ima hddmanager plugin o njemu sam opisao sve. Preko njega se mountuje usb stick za 2 sekunde a usput i swap ako treba za 30 sekundi i posle restarta e2 automatski je mount i autoswap kod svakog podizanja.

Formatiranje usb i podelu particija uvek radim iz windows po tipu tutoriala 3 particije. Takav usb stick u koji god image da ubaciš automatski je mountovan kao hdd

The post was edited 1 time, last by commando ().

• Sinoc kasno uvece instaliran Vix problem sa daljinskim opet se manifestovao.Znaci Zero uredno radi ali ne reaguje na daljiski.Probao sam sam zamjenom baterija,stavljanjem aluminijumske folije na plusu.Ali rezultat nula.Pomaze samo iskljucivanje na prekidac ili preko webif interfejsa.Ako ne izvadim napojni kabal iz zera daljinski nece da radi ni posle ponovnog boota.Kada izvadim napajanje pa ponovo ukljucim zera daljinac profunkcionise i sve radi to potraje nekad 10 min nekad 30 pa opet gasenje.Napominjem da resiver radi citav dan i imam ventilator ispod njega koji ga hladi citavo vrijeme cak je i izdignut radi bolje cirkulacije vazduha.Da li se ovdje radi o neispravnom daljinskom ili je mozda hardverski kvar samog zera ?
    • Daljinski kad "ne radi" provjeriš tako da IR daljinskog upravljača usmjeriš prema kameri i gledaš IR kroz display kamere . Na taj način brzo provjeriš dali taj IR daljinskog reagira to jest svjetli kad se pritisne neka od tipki .
      Ako IR svjetli kad se neka od tipki pritisne tad je vrlo vjerojatno da prijemni senzor ne radi ili nešto u vezi sa njim na ploči prijemnika .
      Ovaj post je poslan sa Motorola Z3 bez korištenja Tapatalk :)
    • Nisi čitao. Daljinski radi. Ali posle odredjenog vremena stane sa radom.
      Znači na senzoru kamere sigurno da svetli.

E sad može biti da neki kontakti nisu ok pa posle određenog vremena izgube funkciju ili hladni lem ili šta već.

To možemo samo da gatamo šta može biti dok se elektroničar ne pozabavi sa daljinskim.

A može biti da mu smeta neki drugi senzor u dometu. Svašta može biti..

Ne znam samo kako ne reče da na pli ne radi na pli nije prijavljivao da koči i ne radi.
    • Sada sam nabavio jos jedan daljinac od Zera i situacija je sledeca pretpostavljam da se moj zero pregrijava jer u tom momentu oba daljinca koja imam ne mogu da uticu na komande samog boxa.I na jednom i na drugom daljinskom u tom momentu reaguje tv dugme svakim dodirom na dugme daljinca.Tako da resiver ide na reklamaciju jer se isto ponasa i sa mojim i sa daljinskim koji sam pozajmio od kolege koji ima isti resiver.