VU+Zero ne reaguje na daljinski

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• VU+Zero ne reaguje na daljinski

Tek sam dva dana vlasnik VU+Zera a onda posle stabilnog 24 satnog rada nicim izazvanog box ne reaguje na komande daljinskog.U njemu je zadnji Black Hole 3.0.2.F.Vidim da i drugi imaju slicne probleme na VU+ community pa me zanima da li se neko od vas sreo sa istim problemom ako jeste da li i kako ga je rijesio ili da mijenjam image.Jer mi se ovo bas pocelo ucestalo javljati sto meni licno lici na bug u imageu.Sada se spremam ubaciti OpenPli pa cu vidjeti da li je mozda neka hardverska greska ako se isto bude desavalo i u ovom imageu.
    • Probaj sa zamenom baterija. Kod mene je bio problem da pritiskom na neko dugme odreaguje dva puta ili ponekad nije hteo poblesavio je.
      Otvarao sam ga cistio sve zivo pokusavao cak i imidz promenio i vec razmisljao o kupovini novog daljinskog.
      I na kaju ajd reko da probam jos baterije da zamenim stavio kvalitetne duracel baterije i probam i za divno cudo sve redi kako treba sve komande prima bez greske.
    • Ako si citao moje postove a garantovano sam "ISTESTIRAO" svaki image koji je imao iz tog spiska 20 image-a
      pod istestirao kažem SVE a ne povrsno kao neki što testiraju. Znaći GST, Kernel, strim, plugini, podrska plugina i sistemkih plugina mora biti 95% ok svaki.
      camovi, moduli, itd... itd...

BH sve vrste su se pokazale za ocenu 3
      ATV 4,
      OpenPLi-4 / Gstreamer 1.7.0 (master git) 4+
      Vix4 5-

OSTALI
      LD 4,
      HDF 4,
      Dreamdroid 4
      VtI 3+
      PKT 3+
      Pli 4 original 3+

svi ostali su ispod ovih ocena.
    • pa ne moze linkove za sve.
      imas net pa skidaj.
      vix imas vix sajt
      pli imas pli sajt
      mastag imas pli na netu i pli forumu.

navadili ste se sve da vam covek servira... malo search i pretrazivanje neta nije lose za vezbanje.
      dobio si imena tacne nazive i veriije i to je dovoljno ako znas net da koristis.
      uz to ima i ovde nekih stvari ali mora se nauciti koristiti pretrazivac.
    • Hehe.
      Ma ne nego kad god neko novi dodje počne daj ovo, daj ono šta valja a šta ne valja.

Pa imaš forum imaš search imaš objašnjene teme. Nego ajd guraj kako koji dođe krene od sredine a osnova... ma ko ebe osnovu to ćemo naučiti ili nam ni ne treba...

Ili tipa tema ima preko 20 i uvek novi otvara drugu temu sa istim pitanjima
      Šta predlažete koji risiver da kupim? Pa onda počne prepucavanje ovaj bolji onaj veći, moj veći, onaj jede malu decu..

Onda je u 30 postu javi novi autor teme pa iznese da ali ja bi nešto do 100€ pa sve što je bilo pisano pada u vodu, pa u 50 postu opet se autor teme javi i kaze ne odgovaraju mi predlozi za te risivere od 100€ kupio sam gigablue ili vu+ duo od 300€ a do tada mu predlagali risivere do 100€ exexe.

Na kraju šlag na tortu tipa uzeo sam vu duo koji image predlazete koji je bolji, koji je brzi, moze li ovo da radi u njemu, exexe

A osnove nigde. Ostade tema sa 80 strana i 1200 postova i kada dodje novajlija on normalno otvori novu temu sa novim pitanjem, normalno... neće čovek valjda da pretražuje a i što bi kada ima budala da traže za njega i da mu serviraju...

Naravoučenije... Bolje se ne javljaj i ne odgovaraj ništa jer čim nešto primetiš i kada kažeš istinu proglasiće te mrgudom i tipom koji nema živaca i tu su 60% u pravu ali ako ne pročitaju ono što napišem sa razumevanjem.

Eto toliko od mrguda command-a

The post was edited 1 time, last by commando ().

• Sada san instalirao unofficijal mastag OpenPli koji je testirao i preporucio@commando.Na feedu nema device manager ni flash expander.Zelim usb podijeliti na 2 particije fat 32 i ntfs. Sa EaseUS Partition Master sam to upravo i uradio.Sada me zanima kako da mountujem taj usb da bih mogao da ga koristim za snimanje?Da li mi je za njega uopste potrebno da imam device manager da bih ga mountovao?Ili se to radi sa nekim drugim alatom moze objasnjenje?Hvala.
    • Prvo preporuka da formatiras u neki ext format najbolje jos ext4 trebalo bi da je najbrzi, ne znam bas sta ce ti ntfs aj' fat i moze.

Mozes da editujes fstab i tamo upises sta hoces da mauntujes i kako, cisto kao primer:

/dev/sda1(moz' biti i 2 itd...) /media/hdd (ili usb, itd ...) auto defaults 0 0 - bez zagradi naravno
      profesionalno obaram imidze na linux based risiverima - ne naplacujem, radim iz hobija
    • nuno wrote:

Prvo preporuka da formatiras u neki ext format najbolje jos ext4 trebalo bi da je najbrzi, ne znam bas sta ce ti ntfs aj' fat i moze.

Mozes da editujes fstab i tamo upises sta hoces da mauntujes i kako, cisto kao primer:

/dev/sda1(moz' biti i 2 itd...) /media/hdd (ili usb, itd ...) auto defaults 0 0 - bez zagradi naravno

Gdje se edituje fstab?Dali to ide preko telneta?Mozes li mi ti napisati tacnu komandu za moj usb koji zelim mountovati kao usb ili hdd svejedno?Ako ide preko telneta ja bih to odradio sa dcc a naravno bih formatirao usb u ext3.Mozes li mi ovo objasniti ,jer mi linux nije jaca strana.
    • nuno wrote:

Prvo preporuka da formatiras u neki ext format najbolje jos ext4 trebalo bi da je najbrzi, ne znam bas sta ce ti ntfs aj' fat i moze.

Ja sam pisao u drugim temama ovo za ntfs. A ntfs sluzi ako imaš windows i imaš usb hard disk pa lepo sve što snimiš automatski zakaciš na win i automatski gledaš i obrađuješ, sa ext 3 neće moći, tj hoće ako ima linux a ako koristi win kao 90% korisnika onda će bitiproblem to pretvarati iz paarticije ext3 ili 4 u ntfs zar ne.

Fat32 objasnio sam neće moći u komadu snimiti ceo primer hd film sa satelita ili 5 sati tenisa đokovića i slično jer fat32 ne može kao ntfs da se snimi primer 10 gb u komadu...

Samim tim u tim tamo tutorialu je lepo opisano kako se kreiraju 3 particije prva fat32 da se lako vidi u win i za pikone, epg,swap, keš iptv itd manja particija. Druga ext4 za linux stvari potrebne na risiveru tipa iptv editor ili primer flash expander kome treba ili multi boot više imagea. I treći ntfs za snimanje filmova, serija, sporta sa satelita u jednom komadu...

Takodje u tim tutorialu koji sam pisao lepo je opisano i kako se mount, kako se koristi plugin hdd manager, kako se praviswap i još kojekakve stvari preko 250 ličnih tutoriala.

I da prepričavam svakom novom korisniku nemam nameru. Kome treba naćiće i naučiće osnovu i srednji nivo iz tih tutorijala.

The post was edited 3 times, last by commando ().

• nuti wrote:

Gdje se edituje fstab?Dali to ide preko telneta?Mozes li mi ti napisati tacnu komandu za moj usb koji zelim mountovati kao usb ili hdd svejedno?Ako ide preko telneta ja bih to odradio sa dcc a naravno bih formatirao usb u ext3.Mozes li mi ovo objasniti ,jer mi linux nije jaca strana.

Ako budes imao jednu particiju sto je moja preporuka jer vidim da nisi vican, formatiraj usb u ext4
      u fstab se nalazi /etc diru
      dopisi liniju kao sto sam ti napisao gore bolje iz nekog pouzdanijeg editora nego da to radis iz notepad-a
      /dev/sda1 /media/hdd auto defaults 0 0
      Tako ce ti uvek pri svakom bootovanju boxa usb biti mountovan kao hdd ako hoces kao usb onda dopises u fstab-u
      /dev/sda1 /media/usb auto defaults 0 0

Restart box-a i to je to.

commando wrote:

Ja sam pisao u drugim temama ovo za ntfs. A ntfs sluzi ako imaš windows i imaš usb hard disk pa lepo sve što snimiš automatski zakaciš na win i automatski gledaš i obrađuješ, sa ext 3 neće moći, tj hoće ako ima linux a ako koristi win kao 90% korisnika onda će bitiproblem to pretvarati iz paarticije ext3 ili 4 u ntfs zar ne.

Fat32 objasnio sam neće moći u komadu snimiti ceo primer hd film sa satelita ili 5 sati tenisa đokovića i slično jer fat32 ne može kao ntfs da se snimi primer 10 gb u komadu...

100 ljudi 100 cudi. Nekom treba 4 odvojene particije za swap, picon, recording, expandovanje i ko zna za sta jos, ja koristim samo jednu i dovoljna mi je.
      Dok sam imao boxove sa manje memorije koristio sam 2 particije, expander i druga za sve ostalo ali svako ima pravo da radi kako mu god volja.

Kod mene je formatiran u ext4 i mapiran mi je usb tako da ga svakog trenutka vidim sa pc-a kao mrezni disk, ne vadim ga iz boxa i zato mi ni ne treba nikakav ntfs, sve sto je snimljeno vidi se sa svih lokalnih pc-ova.
      profesionalno obaram imidze na linux based risiverima - ne naplacujem, radim iz hobija
    • Nece to da radi na mastag.
      za prethodnika odgovor. zasto 1 particija? znamo da na zero ne treba ni swap ni fe ali...
      zar nije bolje na malu particiju prvu od 1 gb staviti pikone instalirati sa nje image i epg sa fat32
      kako ces instalirati sa ext3 image ili bekap?
      znaci kada ti treba nesto menjaj usb stick na kome ces snimati image?
      ali ok tvoja stvar ja pricam kako je bolje.
      ti kazes vidis u mrezi ext3 u kojoj mrezi sa pc?

pa u tom slucaju ti i ne treba usb sve moze preko samba ili cifs...
      ovde pricamo ako je tip primer u vikendici gde nema pc i laptop a hoce nesto da snimi od 5 sati primer bas se tada pogodio neki tenis mec sa usopen Djokovic a igra 5 setova...

@nutina kraju ces poslusati sto pisah mesecima i instalirati ViX4 i u njemu ces imati sve i PVR koji radi snimanje bez greske, a koji zeza u pli matag imaces i strim koji radi ko metak
      mozes i multiboot, da podesis tastere po zelji na daljincu, da uradis komplet bekap iz samog ViX na usb, da instaliras svaki addons sa feeda, da rucno dodas kao ipk fajl sta zafali itd. itd...

The post was edited 1 time, last by commando ().

• commando wrote:

Nece to da radi na mastag.
      za prethodnika odgovor. zasto 1 particija? znamo da na zero ne treba ni swap ni fe ali...
      zar nije bolje na malu particiju prvu od 1 gb staviti pikone instalirati sa nje image i epg sa fat32
      kako ces instalirati sa ext3 image ili bekap?
      znaci kada ti treba nesto menjaj usb stick na kome ces snimati image?
      ali ok tvoja stvar ja pricam kako je bolje.
      ti kazes vidis u mrezi ext3 u kojoj mrezi sa pc?

pa u tom slucaju ti i ne treba usb sve moze preko samba ili cifs...
      ovde pricamo ako je tip primer u vikendici gde nema pc i laptop a hoce nesto da snimi od 5 sati primer bas se tada pogodio neki tenis mec sa usopen Djokovic a igra 5 setova...

@nutina kraju ces poslusati sto pisah mesecima i instalirati ViX4 i u njemu ces imati sve i PVR koji radi snimanje bez greske, a koji zeza u pli matag imaces i strim koji radi ko metak
      mozes i multiboot, da podesis tastere po zelji na daljincu, da uradis komplet bekap iz samog ViX na usb, da instaliras svaki addons sa feeda, da rucno dodas kao ipk fajl sta zafali itd. itd...
      Iskreno posle razocarenja sa Black Hallom gdje sam se nadao da ce to najbolje da radi jer je VU+resiver odlucio sam se da da probam oficijelni OpenPli jer ga najbolje poznajem.Ali i tu nije sve bajno na ovom resiveru naime neki plugini uopste nece da rade iako ih imam instalirane jednostavno u pitanju je bag.Danas sam instalirao unofficijal masta g i on zaista fino radi od jutros nisam imao nikakvih problema ali nisam mogao da na njemu instaliram pau plugin.Probao sam da slucajno nekim cudom nije implementiran u image i podesio putanju po upustvima sa foruma napravio folder movie na usb ali snimanje ne radi.Sada mi nista ne preostaje nego da idem na OpenVix sa ocjenom 5- :( i da njega instaliram ali nisam nikada se sreo sa ovim imageom pa se plasim da se necu snaci ?(