Ruska parabola 210cm

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• RIZ-LA wrote:

što nije mit o perforiranoj mzt anteni da ne valja za Ku band ? Prema mitu ta antena je po dobiti skoro pa upola od pune mzt :P
      Dali je ovo razbijanje mitova ili je antena čarobna 8)
      Za mene to nikada nije bio mit. Sve je u čarobnosti majstora i njegove "ruke" u podešavanju. Na drugom mjestu je feed, a onda dolazi antena.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Chaparral Tri-band feedhorn
      TechnoMate 7102HD-T2, Openbox SX-6 HD, Chaparral M140 + MC115 + M40, Echostar DVR-7000 + LT8700, Drake ESR-800XT, Lyngbox, TBS6925
    • Meni su uvik govorili kad bi objavio nesto van zone primanja da bi mi bolje islo da je puna . Vjerujem inzinjerima koji su to kod sebe isprobali i imaju obije antene na testiranju pa im je tako i pokazalo :P
      Do tad mislim da je moja perforirana mzt prima isto ko i puna mzt 8)

Nego vratimo se @fil , svaka cast za sve sto si uradio !
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w
    • za DVB-S 5/6 (FEC) treba 6.5dB
      za DVB-S2 2/3 (FEC) 8PSK treba 6.6dB, u stvarnosti ja bi rekao i 6.8-6.9 da ga spoji i da bar moze da se gleda.
      inace sve pohvale za trud u danasnje vreme

Gebertini 150cm 91.5E-45W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      Ku Inverto black ultra x2 (Linear-Circular)
      C WS International ESX241 (Linear-Circular)
      DreamBox 800HD PVR Clone, plus 320GB WD hard drive

The post was edited 2 times, last by Dusan Smigic ().

• fil wrote:

2f samo jedna na jedvite jade, i ova 11494 h koja pise da je uk beam al mi je previse jaka pa mislim da je europe beam

2e ima dosta sad cu da ih iskeniram

U pravu si, 11494 je Eu beam.. Baš mi je drago da si ostvario tako dobar prijem. Razbio si odjednom 2 mita, da ne valja perforirana antena i da u Bg nema signala sa Uk snopa..

skretnica wrote:

Kod Fila 10964H-7,1dB a kod LambdeKt 5,9dB,ako je ''isti nacin merenja kvaliteta signala u pitanju'' ?!?

Projekt Prodelin 2,4m

Signali se mogu uspoređivati prema dB ili još jednostavnije, imaš sliku-nemaš sliku.. U ovom slučaju je sve jednostavno, ja trenutno ne hvatam uopće tu frekvenciju, znači debelo sam ispod tih rubnih 5,9dB mog prijemnika.. Znači Fil trenutno ima cca 3dB jači signal nego ja.. Kod ovako oštrih dijagrama pokrivanja kakav je sa Uk snopa situacija je obrnuta jer postoje zone bliže centru snopa koje uopće nemaju signala dok sve dalje se taj oštri snop razljeva i signala ima sve više, uz naravno dovoljno velik tanjur. Imam potvrde da iz Makedonije, Grčke, Ruminjske i Bugarske ide UK snop sa 3-3,7m antenama dok suprotno tome kolega iz Ilirske bistrice u Slo koji je 350km bliže snopu od mene uopće ne hvata niti trunku signala s 2E satelita.. I to sa istom antenom kakva je moja...

Kad se pogleda dijagram zračenja sat antene onda je to lakše objasniti.. Na slici koju prilažem je vidljiv glavni snop sa vrlo jakim signalom i 2 slabija koji idu pod sve večim kutevima.. Glavni snop je okrenut prema Gb gdje je signal vrlo jak.. Zbog svoje zakrivljenosti što si dalje od tog centra signal je slabiji ali ipak solidno pokriva područje centralne Eu.. Onda dolazi ova prva bijela rupa i koga uhvati ta zona nema šanse da gleda išta.. Kolega iz Slo je u toj zoni i jedino šta u preostaje da se preseli, ne bi mu pomogla ni dvostruko veća antena.. Nakon toga dolaze nova latice koje stoje pod puno večim kutem.. Zahvaljujuči njima signali se rasprostiru vrlo daleko ali su dosta slabiji od centralnog.. Ja se vjerojatno nalazim u zoni pokrivanja ove prve male latice a Fil u području ove druge.. Ako je centar tih bočnih latica okrenut baš prema vašoj geo poziciji onda možete ostvariti prijem bez problema.
      Kada bi znali točne podatke antene koja je postavljena na satelitu za Uk snop dalo bi se izračunati gdje su te rupe tj. gdje zapravo ima signala puno više nego bi se mogli nadati..

bild hochladen
      .........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco (90E-55W)...........
      ..........................................DM8000 + TBS5922SE
      .................................................
    • @'LambdaKt
      Slazem se sa tobom, s'tim da bi dodao jos jedno moje zapazanje...
      kolko se secam na nekom od promo video-klipova fabrike SS/Loral video sam da lik fizicki "obradjuje" refektor/antenu na nekom od satelita...
      e sad dal pravi namerna -fizicka ostecenja (rupice) ili nanosi sloj nekakve materije, premaza po okolnim-rubnim delovima buduce zone, "footprinta" u cilju tezeg prijema van ciljne zone..
      Uglavnom ne znam kako bi objasnio izraz "shaped beam" a i brale lepo se vidi kako neki bimovi odgovaraju obliku nekog kontinenta... Pa i kad doteraju neki satelit u evropu npr -beam ima oblik Severne Amerike i to sve sa havajima i Aljaskom..
      ako dobro zapazam Horna na satelitu je uglavnom istog oblika kao ove nase (pardon, vase jer je ja nemam)
      Uglavnom sve je moguce ako su negde malo vise osmudili tanjir a negdi ostavili vise...Nista dok se ne proba..
    • Iskreno, ne vjerujem u to.. Nema mi logike da naprave veliki reflektor a onda uništavaju dio aktivne površine.. Bilo kakvo kemijanje po aktivnoj površini bi smanjio pojačanje cijele antene.. Vjerojatno se radilo o zaštitnom premazu koji je dodatno poboljšao karakteristike i zaštitu površine.
      Nekad su reflektori bili mali i nedovoljno usmjereni pa su nepotrebno rasipali signal a time i energiju. Danas su na satelite prikeljili ogromne tanjure od par metara koji su naravno samim time puno bolje usmjereni. Osim što time u centru dodatno poraste signal dobili su i da uz isti utrošak struje (koje nama neograničeno) mogu uključiti još više aktivnih transpondera..
      .........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco (90E-55W)...........
    • uniroma2.it/didattica/ap2/deposito/Day_2.pdf
      Evo ovde ima nesto o pravljenju "Beam" antenama.. Krivljenju istih, Multifeed na istoj polarizaciji -razlicitih snaga pa onda imamo jedan deo jaci od drugog dela footprinta itd.. ko dobro zna engleski nek baci pogled..

@fil , kolega reci mi koliki luk pokrivas.. ? kolko vidim mora da ti nesto smeta od tih elemenata krova za puno okretanje levo-desno..
    • RIZ-LA wrote:

meni izgleda da ce ti zgrada na istoku praviti sjenu
      Što ti misliš ?
      Racunaj da je na slici prilikom instalacije, ona vec dobrana okrenuta na istok od zenita, al ko zna.

Najzabavniji su mi tesko uhvatljivi sateliti, pa slobodno preporucujte neke da probam.
      Za ovo ostalo sam stavio jednu "madjaricu" 110 cm koja iznenadjujuce dobro radi.
      MZT sta 300/04 300cm , 210 cm prime focus ruska mashinka, madjarica 110cm
    • Ovo sam danas tražio i tek sad pronašao pa kad smo već dotakli tu temu.. Nadam se da se Fil neće ljutiti ;)

bild hochladen
    • RIZ-LA wrote:

što nije mit o perforiranoj mzt anteni da ne valja za Ku band ? Prema mitu ta antena je po dobiti
      skoro pa upola od pune mzt :P

Dali je ovo razbijanje mitova ili je antena čarobna 8)
      Koliko mogu da zakljucim MZT antena radi fenomenalno ako je geometrija iste u fabrickom stanju !?

fil wrote:

badr 5 pan-arab
      Ovo je odlicno,pomislio sam da si slucajno pronasao dobru lokaciju za 28,2 UK beam ali prijem Badra 5 govori
      da ti antena radi vrhunski !

p.s.

Da li je utisak da ti generalno bolje prolaze horizontalne freq. ili mi se cini ?