Ruska parabola 210cm

• eutelsat 30.8 e inklinisana orbita:

Ovde se najjasnije vidi dobitak u odnosu na rusku antenu.

Sa ruskom na feedovima cesto nisam imao lock vrtelo se oko 4dB a sad u startu imam min 7db koji u toku dana ide i do 12dB.
      Turksat promo na 11638 h 2222 je pre bio oko 11db sad

krece od 12.5dB u toku dana stigne do 17dB on je na laksem spotbeamu D za moju lokaciju.
      MZT sta 300/04 300cm , 210 cm prime focus ruska mashinka, madjarica 110cm
    • Znači sistem elevacije je ostao kao na prvim slikama? Dali se primjeti nestabilnost kod pomicanja tj. naginjanja antene?
      .........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco (90E-55W)...........
      ..........................................DM8000 + TBS5922SE
      .................................................

• Najvise se primeti kad je malo dignutija kako poskakuje na vetru, kad se spusti na minumum kad legne onda je stabilnija.
      Motor je hvata dosta nisko, lakse je za njega al mislim da to donosi nestabilnost.

Ono gde si mi rekao da su kod tebe sarke, ako sam dobro shvatio, su kod mene ova dva srafa gore, koje sam zategao dosta, al ne max, da bi mogla da se okrece.
      Jedan lezaj donji sam izbacio i stavio obicnu cev, malo veceg premera od osovine.
      Mislim da ako zamenim te lezaje, i stavim jedan kvadrat ,kao ovaj napred na koji se srafi antena , i povezem ih jacim gasnim amortizerima, tamo gde su kode tebe one 2 bocne sipkice,
      bice stabilnije a i lakse za motor. Sta znam....
      MZT sta 300/04 300cm , 210 cm prime focus ruska mashinka, madjarica 110cm
    • Ja sam mislio da napraviš još jedan kvadrat od cijevi kakav je na slici.. Ovaj stari ostaje kao prihvat leđa tanjura a za drugi novi učvrstiš osovinu polarmounta i nosač koji ide na vertikalnu cijev.. Šarkama u donjem dijelu spojiš stari i novi kvadrat a u gornjem staviš motor za elevaciju.. Pogledaj moju sliku.. Veći kvadrat su orginal prodelin leđa a manji sam ja sam napravio.. Ne mora biti manji, to je slučajno kod mene tako ispalo.. Kad se ta 2 okvira spoje u gornjem dijelu onda je to maksimalna elevacija a na drugu stranu možeš spuštati koliko ti motor dozvoljava.. To je dobro kod montiranja novog lnb-a jer si ga možeš približiti..
      .........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco (90E-55W)...........
    • porobaj ovu stranicu satellite-calculations.com/Satellite/suninterference.php
      Pomocu nje sad u Martu 4.3 mozes tocno viditi koji sateliti su ti zaklonjeni sa zgradom na istoku . Za parabolicnu antnu kao tvoju sjena feedhorna ce biti tocno u centru antene na dan 4.3 i uz pomoc te stranice mozes tocno znati u koliko sati ce sjena feedhorna biti u centru
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w
    • Ako bude sunca ;)
    • Da li postoji Android aplikacija kojom se može 'vidjeti' linija geostacionarnih satelita na nebu, od istoka do zapada? Nešto slično sam vidio za zvijezde i planete - mobitel se digne gore i usmjeri prema nebu, a na ekranu se pokaže koja je važnija zvijezda ili planet u tom pravcu, i ispiše se naziv objekta. Ako bi postojalo nešto slično za satelite, da prikaže putanju (luk) na nebu, onda bi se s neke lokacije unaprijed znalo da li će neka prepreka (kuća, drvo) smetati prijemu. Imam takvu situaciju da mi se čini da mi se susjedno drvo i krov kuće baš nalazi blizu zamišljenog luka na nebu na kojem su sateliti, ali bih htio na neki način to provjeriti prije postavljanja tanjura s motorom. Imam i rezervnu poziciju, ali isto nisam siguran, onako odoka, koliki dio tog luka vidim. Zapravo izgleda da ću ako bude sreće vidjeti prilično veliki dio tog luka na nebu, možda od -60 do +60, što je puno u gusto naseljenom gradu. Muče me krov susjedne kuće i jedno drvo koji su ispod tog zamišljenog luka. Ne mogu procijeniti da li ga probadaju.
    • Za bolju preciznost treba obavezno kalibrirati kompas i koristiti stalak za mobitel...
    • Nije dovoljno staviti pokretnu osovinu pod neki kut, bitna je deklinacija, bez nje nije moguće podesiti putanju.. A i kako si zamislio provjeriti putanju? Bez idealno podešenog signala krajnjeg istočnog, zapadnog i centralnog satelita ništa nećeš znati.. DishPointer je po meni dovoljno precizan za određivanje idealne pozicije za budući motorizirani sustav