Satelitska + net + kablovska

• Satelitska + net + kablovska

Pozdrav svima,

useljavam se u jednu kucu u kojoj trenutno postoji satelitska antena na krovu. Jos nisam isprobao koji satelit gadja ali 99% da je Astra. Nacin na koji je to uradjeno je sledeci:
      1. Satelistka sa Quad LNBom na krovu
      2. Kroz potkrovlje se spustaju 4 kabla direktno po sobama (bez ikakvog multiswitcha)
      3. DSL internet prikljucak je dole u prizemlju i on se vuce odozdo ka gore ka sobama (ne svim)
      4. Trenutno kablovska nije prikacena na kuci

E sad dolazim do problema i pitanja. Naime zelim kao prvo da ubacim kablove u zid, jer su sada vildjive (samo je izbusena rupa u plafonu).
      Zeleo bih da ubacim jedan multiswitch 9/8 ili 9/6 u potkorvlje. Treba mi 9/x multiswitch jer cu postaviti jos jednu antenu za Quad LNBom da gadja Eutelsat (Totaltv) i da vracam signal ka sobama kao sto je sada ali da prihvata sa oba lnb-a.
      E sad, pitanje. Da li je moguce ovo uraditi a da multiswitch razdeljuje i net?
      Drugo pitanje je sta mi je potrebno da sada uradim ako nekada u buducnosti prikacim kablovski internet, pa zelim da koristim i satelistku tv i kablovski internet kroz tu instalaciju.
      Znaci potrebna su mi dva odgovara:
      1. Sta je potrebno za sada da mogu da razvucem satelitski signal (2 x quad lnb ne quattro) i DSL signal svuda po kuci?
      2. Sta je potrebno za buducnost ako nekada uvedem kablovksi internet da iskoristim instalaciju bez menjanja (ok ako se nesto dodaje u potkrovlju) da se koristi i za satelitsku tv i za kablovski internet?

Naime nameravao sam da kupim nesto tipa amazon.de/dp/B00378VPEC/ref=wl…liid=I2IYQWLSKIAXPB&psc=1 ali nisam siguran sta jos trebam da ispunim tacku 1 i da bude prilagodjeno izmenama da prihvati nekada i tacku 2.

Hvala unapred na odgovorima
    • 1. Sta je potrebno za sada da mogu da razvucem satelitski signal (2 x quad) ?
      Odgovor je 4 DISEQ 2 u 1 switcha.
      1. Sta je potrebno za sada da mogu da razvucem DSL signal svuda po kuci?
      Odgovor je LAN switch (2 x 4 ili 5 portan je sasvim dovoljno).
      2. Sta je potrebno za buducnost ako nekada uvedem kablovksi internet da iskoristim instalaciju bez menjanja (ok ako se nesto dodaje u potkrovlju) da se koristi i za satelitsku tv i za kablovski internet?
      Odgovor je combiner koji se spaja na DISEQ (ili je ugradjen) switch.

Quatro LNB

Quad LNB

Sat combiner
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

The post was edited 2 times, last by Freon ().

• Hvala na odgovoru.
      Ovo za lan razumem, jer moram da razvucem kablove, ali slabije razumem odgovor na trece pitanje.
      Da li neki SAT multiswitch moze da prihvata i kablovski signal pa da ga razdeljuje? Na koji nacin moze da se ima i satelistki i kablovski signal? Ili to nije moguce kroz jedan switch i jedan kabl po sobi?
      Znate li neki switch koji ima vec u sebi combiner ili predlozite dva odvojena uredjaja koja bi mi odgovarala za moju situaciju.
    • Da, znam da ne moze lan. To smo vec razjasnili.
      Zadnje pitanje je bilo da kroz jedan kabl do sobe 'proteram' i kablovski i satelitski signal. Mozete li da mi preporucite SAT multiswitch i kombiner za to?
      Npr za Axing SES 96-09 (SAT single cable multiswitch Axing SES 96-09 Inputs (multiswitches): 9 (8 SAT/1 terrestrial) Number of participants: 6 from Conrad.com) multiswitch pise da prihvata povratni signal a da moze i kablovski signal. Da li to znaci da na ulaz gde obicno ide analogna antena mozemo da ukljucimo kablovski signal i da ce na prikljucicma po sobama da ima i satelitski i kablovski signal?
      I sta se misli pod povratnim signalom?
    • Hvala na odgovoru ali nije ovo sto meni treba.
      Ja bih prvo multiswitch sa min. 8 izlaza. Znaci imam na 7-8 mesta u kuci razvedene kablove. Ovo sto ste mi poslali je da koristim dva multiswitcha i dva DiSEqC switcha... Previse je. Ja bih ako moze jedan multiswitch i jedan kombajner ili preporucite jedan uredjaj koji sve ovo vec ima u sebi.
      Da li ce imati problema kad se ukljuci satelitski i kablovski signal? Da li moze da dodje do preklapanja? Naime kako i posle odgovora nisam uspeo sam da povezem, zvao sam elektricara (koji mi razvlacio kablove i net po kuci) ali on nece da radi jer kaze da ne moze da garantuje da mogu i satelitski signal (sa dva satelita: Astra i Eutelsat) i kablovski da rade uvek bez smetnji...
      Sad sam opet u problemu, jer ipak moram sam da resim i ne znam koji uredjaj(e) da kupim. Za sad samo imam 1x satelitski tanjir, 1x quad LNB i razvucenu mrezu po kuci. Mogu da dokupim ali treba da znam sta i kako da povezem da moze ovo sve.
      Ako ipak ima smetnji i predlozite da ipak koristim samo satelitski ili samo kablovski signal, predlozite jedan 8+1 multiswitich za to.
    • Malo ste previše zakomplicirali. Moj prijedlog...

kupi ovaj multiswitch ZED

17/8 i 4 quattro lnb-a...imaš mogućnost 4 satelita na 8 utičnica i na ovaj ulaz nakačiš kabelsku/zemaljsku (možeš oboje sa udruživačem)
      i u sobama na kraj već postojećih kabela staviš utičnice tv/sat/fm i imat ćeš u svakoj sobi kabelsku/zemaljsku/satelitsku.

Net ne možeš ovako nego moraš zasebno vuć lan kabele, od switchera kojeg staviš kraj adsl modema.

Zapravo i postoje takvi multiswitchevi i sa lanom, ali koliko znam kod nas nema. A i vanka je to bilo uber skupo, ono baš neispaltivo. A pitanje i kako radi.
      Uglavnom posebno razvuci lan za mrežu.
    • Gore navedena rijesenja su prema Vasim LNB-ovima. Ukoliko zelite multisvitch trebaju i drugi LNB-ovi. Inace nema preklapanja satelitske i kablovske ili zemaljske poradi razlicitosti frekvencija za minimalno 1gigahertz. Inace moderni multisvichevi vec imaju kombiner ugradjen u sebi standardno.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Ili ako ne možeš doći do zadovoljavajućeg odgovora na forumu/ima tad bi preporučio konzultaciju sa davateljem usluge kabelske televizije - interneta . Davatelj usluge će sigurno znati dali postoji mogućnost ometanja kad bi se koristila željena kombinacija .
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w
    • grabber wrote:

Malo ste previše zakomplicirali. Moj prijedlog...

kupi ovaj multiswitch ZED

17/8 i 4 quattro lnb-a...imaš mogućnost 4 satelita na 8 utičnica i na ovaj ulaz nakačiš kabelsku/zemaljsku (možeš oboje sa udruživačem)
      i u sobama na kraj već postojećih kabela staviš utičnice tv/sat/fm i imat ćeš u svakoj sobi kabelsku/zemaljsku/satelitsku.

Net ne možeš ovako nego moraš zasebno vuć lan kabele, od switchera kojeg staviš kraj adsl modema.

E ovako nesto mi najvise odgovara. Hvala na odgovoru.
      LAN sam vec razvukao posebno. Sad samo razmisljam koji multiswitch i LNB da dokupim da radi sve kako treba.
      Recite mi samo da li je bolje da kupim quattro LNB ili je OK i quad LNB? U cemu je prednost quadd-a?