kako srediti antene

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• kako srediti antene

Kako riješiti problem konfiguracije tunera:
      na donjoj slici mi na newnigmi2 (DM800SE v2) prikazana konfiguracija fiksne astre i satelita sa rotora radi OK, a na gornjoj slici prikazujem konfiguraciju na DM520HD, OpenPli: 13 i 16E sam uspio na taj način sredidi, dok 19E i rotor nikako. Da napomenem još jednom: jedan tanjir je fiksan sa tri LNB (13, 16 i 19,2 E) a drugi sa motorom i to međusobno povezano switche 4/1.
      Dakle, kako na gornjoj slici srediti konfiguraciju za astru i rotor? Hvala

TV Panasonic Viera TX-L55WT60E; TV 4K Panasonic TX-55DX653E; blu-ray disc Panasonic DMP-BDT364EG; 2x dreambox 800HD SE V2 - 1TB,
      Newnigma2_daily; Pioneer VSX-921-K; Apple TV4-JB Kodi
    • ako sam te dobro shvatio imas:
      diseqc switch sa 4 ulaza za 3 satelita i motor
      1) aa - Hotbird 13,e
      2) ab - Astra 19,2e
      3) ba - eutelsat 16a 16e
      4) bb - motor

ako si sve dobro spojio (u sto sumnjam pa provjeri) imas satelite: Hotbird, Astra i Eutelsat. ti sateliti trebali bi raditi ok i brzo
      no motor bi trebao raditi sporo odnosno sporo reagirati na komande prijemnika
      da bi i motor radio kako spada trebas postavku command repeat postaviti na najmanje 2 za sve satelite
      dodatno provjeri command slijed, treba ti biti za sve satelita podeseno na: "commited, toneburst"

u slucaju tvoje konfiguracije motor nikada ne dobije instrukciju jer do njega nije dosla diseqc komanda. instrukcija za pomicanje motora otisla je samo do diseqc 4 switcha (1 paket), ali ne i dalje do motora.
      zato je potrebno ponoviti diseqc komandu (2 puta) kako bi i motor dobio svoju komandu.1 paket ce prebaciti samo diseqc switch, a 2 slanje paketa ce zavrsiti i na motoru.
      istina motor ce na kraju dobiti i komandu za promjenu diseqc sklopke, ali to ce ignorirati jer ga to ne zanima, no instrukciju za pomicanje antene nece ignorirati.