SKY SPORT BUNDESLIGA UHD

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Zajeb je onima koji su s namjerom ilegalnog praćenja tv programa kupovali prijemnike , a ja kupujem s namjerom praćenja FTA i nije mi žao $300 za prijemnik .
      Ne zaboravite da svaka roba ima svog kupca pa lako podvalimo bezvezni FTA UHD prijemnik !
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w
    • Pa naravno ko god kupuje sad resiver uzece normalno 4k jer je to ipak nadoleci standard ja sam nekada davno kupio originalni dreambox800se sa hard diskom me izasao tada oko 550 eura nakon 4 godine koristenja prodao ga za 115 eura zatim sam kupio i nekajem se solo4k sa tri tunera sat.kablovski i T2 koji me je izasao kao dm800se a imam vise pa i ovaj DM900UHD nije skup za pocetak sta sve nudi i sta moze usput da kazemo da je svojevremenom i DM7080HD bio skup i dalje je skup ali je cinjenics da dobar itd
    • istok wrote:

na istoj frekvenciji, a to je 11797 H 27500 fec 9/10, startovaće ovih dana i Sky Sport UHD koji će u 4k rezoluciji prenositi Ligu šampiona

Taj kanal se već neko vreme nalazi na listi UHD sat risivera,odnosno nije na onom novom S2X transponderu.
      Ništa nije prenosio niti ima promo.Ostaje da se vidi da li će raditi preko onoga,kada startuje prva utakmica pa da proverimo?
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • Svaki put ista priča kada prelazimo na neki novi tehnološi stepenik... original se isto pričalo kada se uvodila HD rezolucija, prvi sam kupio SS2 HD karticu, a mnogi su me pitali - šta će ti to - to neće biti za 10 godina...

prošle jeseni, prvog dana prodaje u Evropi, kupio sam VU solo 4k i ne kajem se, već sam imao debele koristi od njega, gledao sam sve najznačajanije utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu u 4K rezoluciji što je je bio nevidjeni ugodjaj, i to na FTA turskom 4K kanalu... gledao sam i finale Lige šampiona u 4k...

a posebnu prednost ovaj uredjaj predstavlja jer mu je slika i na HD kanalima puno bolja nego na HD risiverima,,,, imam Dreambox HD na susjednom televizoru pa mogu dobro da uporedim... Od spektra boja do svega ostalog, razlika - drastična!

Čak i ne morate imati 4k televizor, sa risiverom 4k i na "običnom" HD televizoru dobijate veliki napredak u slici...

da ne govorimo o stabilnosti i brzini uredjaja, o tome da nikad ne zašteka, i da se uopšte ne grije, za razliku od Dreamboxa na kome mogu kuvati kafu...
    • Ja posjedujem samsung zaktivljeni top model uhd tv i slika je na fta uhd kanalima perfektna medjutim odgledao sam 20-ak sto filmova sto serija u uhd koje sam skidao sa torrenta, gotovo da je neprimjetna razlika izmedju hd i uhd, mozda je i razlog sto nisam skidao one od po 30-50 i 100 gb nego su bili filmovi oko 15-ak gb pa se izgubilo na kvalitetu.
      Ali na satelituje je savrsena slika, izgleda bokje nego uzivo :)
    • istok wrote:

Svaki put ista priča kada prelazimo na neki novi tehnološi stepenik... original se isto pričalo kada se uvodila HD rezolucija, prvi sam kupio SS2 HD karticu, a mnogi su me pitali - šta će ti to - to neće biti za 10 godina...

prošle jeseni, prvog dana prodaje u Evropi, kupio sam VU solo 4k i ne kajem se, već sam imao debele koristi od njega, gledao sam sve najznačajanije utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu u 4K rezoluciji što je je bio nevidjeni ugodjaj, i to na FTA turskom 4K kanalu... gledao sam i finale Lige šampiona u 4k...

a posebnu prednost ovaj uredjaj predstavlja jer mu je slika i na HD kanalima puno bolja nego na HD risiverima,,,, imam Dreambox HD na susjednom televizoru pa mogu dobro da uporedim... Od spektra boja do svega ostalog, razlika - drastična!

Čak i ne morate imati 4k televizor, sa risiverom 4k i na "običnom" HD televizoru dobijate veliki napredak u slici...

da ne govorimo o stabilnosti i brzini uredjaja, o tome da nikad ne zašteka, i da se uopšte ne grije, za razliku od Dreamboxa na kome mogu kuvati kafu...

Ti si pak totalno promašio temu sa ovim postom.

Ja pričam o tome kako prodaju 4K resivere po 500 Eura a da pri tome uopče skoro da nema kvalitetnih uhd kanala na satelitu a ti govoriš kako sam ja protiv 4K tehnologije :thumbsup: :thumbsup:

Da ne govorim i o tome kako ti novi 4K resiveri uopče nemogu ni skenirati novi dvb-S2X standard koji nam polako kuca na vrata :rolleyes:

To sve proizvođači resivera znaju ali ih ipak puštaju u prodaju, i to je po meni velika prevara kupaca :thumbdown:

Kad je krenula HD tehnologija ja sam među prvima trčao po Kathrein UFS 910 resivera samo zato da bi mogao pratiti te kvalitetne HD kanale kojih je več tada na satelitu bio popriličan broj kojih se je moglo gledati. Isto bi učinio i ovog trenutka sa nekim 4K resiverom da ima bar jedan paket sportskih i filmskih UHD kanala koji se mogu gledati, ali činjenica je da ih nema šta god vi govorili. Sad kad polako i dođe koji 4k kanal taj isti neče biti piratski gledljiv što je bilo i za očekivati.

To šta si ti zadovoljan da platiš 500 eura radi jednog kanala na kojem si gledao europsko prvenstvo u nogometu i ligu prvaka ne znači da i svi ostali moraju biti sa tim zadovoljni, jer ja ako i budem kupovao takav uređaj onda ču gledati da me taj isti služi bar nekoliko godina i da imam što veči broj uhd kanala ako sam več dao tolike novce.

I kad več spominješ dreamboxa (koji nema veze sa ovom temom) onda bar radi usporedbe se novim dreambox modelima pa tada napiši da li se griju i koliko su stabilni. Ja o tome više neču pisati jer bi mi to bilo totalno gubljenje vremena uvjeravajuči te u to.

The post was edited 3 times, last by Ludi Pera ().

• aj navedi zašto bi kupovina Samsung KS serije 9 bila bacanje novaca? Oled jos ima puno djecjih bolesti, namjeravao sam dat do 25 000kn za tv, znači dvoumio se između samsunga serije 9 i lg b6 (c6) i jedan voditelj servisa u ZG za televizije mi je preporucio da uzmem samsunga seriju 9 jer je oled tehnologija zasad sa dosta ogranicenja, tek za koju godinu ako bude isao razvoj kako treba ce bit pogodno kupit oled tv, opet sam inzistirao na c6 lg-u al ipak me je razuvjerio i rekao da je ks suhd vrhunac led lcd tehnologije i evo imam ga par mjeseci i mogu rec da sam prezadovoljan, na satelitu 4k izgleda predobro, preludo, to treba dozivjet... frend je uzeo eg920 i isto je prezadovoljan s njim... vrijeme ce pokazat ko je od nas dvoje pogrijesio iako mislim da smo oboje dobro prosli, jer gledam 55ks9002 i prezadovoljan sam :D