Preprouka montera za antenu sa motorom

• dak wrote:

Neznam da li ste primjetili, ali u posljednje dvije-tri godine kvaliteta sat antena se drastično srozala. Gibertini tu izuzimam, ali kod nas u HR ima toliko nekvalitetnih kopija triaxa koje se prodaju pod orginal. Antene su previše savitljive na udare vjetra što se prije nije događalo. Kod nekih montaža primjetio sam da novi tanjur moram prepigavati da izvučem najbolji signal. Kod motora je boljka što većinom nisu neke kvalitete za teže antene i tada dolazi do laganih deformacija nakon jačih udara vjetra. Zbog svega toga ja uvijek predložim multifeed prije motora. Ne treba biti na njemu osam i više satelita , jer multifeed s 4 satelita može zadovoljiti svakog korisnika. A da o trenutnom prebacivanju s satelita na drugi satelit i ne govorim.. A ovo što @rambo priča o lošim majstorima to se slažem, jer sam se nagledao "svakakvih" radova.

Kolega ovo za triax stvarno nisam znao pa ti hvala na informaciji. Kako uopče znati za triax je li kopija ili orginal???
    • Na oko je teško prepoznati kopiju nekome tko ne radi s tim antenama ( radi se o modelu veličine 88cm), ali nebih išao u detalje po forumima da nekim ljudima ne kvarim zaradu. Vrijeme bude pokazalo koliko su ti tanjuri kvalitetno napravljeni. U biti danas se sve kopira što valja, samo bi tada i cijena trebala biti manja, a i kopija se nebi smjela kititi imenom orginala.
    • Ne znam zasto bi bio problem objavit razliku izmedu triaxa i njenih kopija, i ja ih dilam ali naravno ne po istoj cijeni, i ljudi trebaju znati, razlika je oko 50 k u cijeni u HR , znaci najbitnije razlike su da original triax ima uvijek i svoj logo na anteni a kopija ne, dijelovi od antene nisu u kutiji a kod kopija je, vijci su puno veci kod kopija ( od leda ), ruka je iz jednog komada a kod kopije odvojeno i jos neke sitnice ali je dovoljno ;)
    • Kolega Rambo preporuka bi bila "URBANI RITAM" Ratarska 12 -ZG Tel. 01/3891265.Što se tiče stupa uvijek Fe pocinčano,što je
      kolega Freon već preporučio,a motorizirani sustav ? Imao sam ga od 1991-2017, PAP 1,8 M , Split ,nikad ni jedna bura ni jugo,ni
      bilo koja druga nepogoda nije poremetila rad na polarmountu,a ni jedan spojni element (vijci,matice,podloške...)nikad se nije
      ni mm pomakao.
      Nadam se da nikad nije kasno za dobrog majstora.U konačnici izbor(fiksni ili pokretni) moraš napravit ti po svojim potrebama.
    • Stigao motor danas ...Superjack SG120. Stavio listu kanala za motor, namjestio na USALS, ukucao (Osijek) - 45,500 Latitude 18,500 Long. ...nece ni lijevo ni desno automatski.
      Odem na advanced postavke, prije toga nadjem satelit (Tune TP) Astra 19e (koji je nulti) stavim prema prvom tp-u na 19e i store position (01), pa onda rucno nadjem Hotbird, store position (02) ...sve naravno u advanced postavkama, drugacije nece. Jel problem u listi kanala ili se stvarno mora ručno dodjeliti i naci svaki satelit posebno?
      Ima li neki tutorial za namještanje?

Poprilično je glasan motor za razliku od Amiko 3800 za koji nemam nosač za stup (bacio greskom) pa sam mislio da ce ovaj od Superjack-a odgovarat ali ne pašu rupe :cursing: Uz to cini se da ima lufta jedno milimetar (klima se lijevo desno kad vjetar puše) ...oce to pravit probleme ili?
    • Namjestio danas "pješke" motor prema TP-ima (info king of sat) i memorirao u advanced postavkama 9 satelita - 5W, 1W, 5.8E, 7E,9E,13E,16E,19E,23.5E - i dalje mi ne ide, ili zbog vremena ili ne znam. Nikako da me posluzi vrijeme, kiša, gramljavina gusti oblaci, 0 satelit prema mojoj poziciji je Astra 19,2e na kojem imam oko 79-82 posto signala na prvom TP-u (dalje ide do 99). Koristim Triax 97 antenu i Inverto green 0.1 lnb. Na 5W ide multistream i to radi. Htio bi još naci 39e, 42e (zbog TRT 4K) i 30W radi 4k kanala ali zapeo sam tu gdje jesam i ne nadjem signal više. Da li je limit antene (veličine) za te krajnje satelite ili to sto mi je nosač na zidu a ne na krovu pa mi je kod traženja 30W skoro opalio tanjur u zid jer nisam stavio limit. Brzina motora po defaultu je 00.05, ja sam stavio na 00.04 (jesam ga ubrzao ili usporio?) i koliko to treba biti?

PS: Dosad nisam koristio motor (fixno 8 lnb-a oko 12 godina 8| dok nije riknuo switch - centauri kojeg nema za kupit vise, pa sam presao na ono 4/1 falcon smece) pa me buni to sto je obrnuto W i E kod traženja u usporedbi sa multifeed-om :huh: Motor nema usals pa moram sve rucno.