Pinned Ultra HD /4K

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Lepota UHD kanala na FHD televizoru nema nikakve veze sa risiverom, jer risiver-ov a/v deo ne mora da obrađuje taj signal.
      Puna lepota dolazi do izražaja na UHD televizoru.
      Sve ostalo je subjektivno argumenotvanje "važnosti" nabavke dedicated 4K boxa, naspram "običnih" DVB-S2 boxova, a koji isti taj H.265 HEVC signal primaju i prosleđuju gde god hoćeš.

I na kraju, lepota je uvek u očima onoga koji gleda (ono što je tebi lepo ne mora da ima isti efekat kod drugih).
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Ako ti kazes
      Jednostavno je isprobati, nepricam o ljepoti jednostavno se vidi. Sve u svemu realnost.
      Nadam se da si napravio testove cim stojis iza svoje tvrdnje. Mene si pobio u mojim (nas je vise testiralo za VU+ suport i Newnigam2) tesovima.
      Jer si Administrator foruma, nevjerujem da pricas napamet i da nisi napravio testove.

FHD TV + 4K Box = Slika ostalih kanala (HRT, nova, RTL itd) je predobra
      4K TV + S2 Box = slika je bolja nego FDH TV + S2 Box ali nemoze se porediti sa 4K TV ili FHD Tv + 4K Box

Pozdrav
    • Nemam šta pobijati tebe ili bilo koga - svako je vlasnik svog novčanika.
      Ne mogu da verujem da će bilo ko kupovati 4K sat prijemnik, samo da bi sebe tešio da ima najbolju sliku na "običnom" FHD ekranu :rolleyes:
      Jedino za šta se isplati kupovati 4K sat-prijemnik u ovom trenutku jeste u situaciji kada se nema nikakav dvb-s2 prijemnik.
      Sve drugo je podilaženje trgovcima koji valjaju robu.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Ja imam HD ready televizor nekih 80 cm.I pomislio sam da nemres gledat 4k s HD ready telkom,kakav je neki uhd resiver s HD ready.Jer ja bi nabavio combo resiver i to dvb-t2 i dvb-s2 i HEVC 265.Meni je bitno da na sd slici ipak nije takav mulj.Kaj se tiče HD i UHD I 4k.Nisam toliko opterecen s 4k,ali bi imao pošteni HD.Uostalom nisam vidio UHD ni 4k,pa tak ni neznam koliko je bolje od ovo dvoje navedenih iznad.
    • nije puno velika razlika izmedju full hd i 4k, da demo 4k izgleda savrseno ali u realnosti, filmovi, serije i utakmice, jako mala razlika. Bespotrebno bacanje para bar za sada.
      Kao sto kolega @vlajkovic rece jedino je smisleno ako covjek nema full hd tv, onda da uzme 4k i isto vazi za box, ako ima dvbs2 bespotrebno bacanje novca, jos uvijek.
    • Gde nije razlika? Nije razlika na hdtv ali na uhd tv normalno da je razlika

Ne prave oni uhd 32 inča da se razlika ne vidi.

Imate na netu pokrivenost sd, hd, 4k uhd i 8k uhd i to da nema razlike može samo da priča neko ko nema uhd tv dijagonalu.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
      WeTek OpenELEC, Mnigma 0.3 + Kodi 16.1 Jarvis
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2
      Al/125, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • nemoj gluposti pricati, imam top model od samsunga 55", zakrivljeni 3d i sve ostale pizdarije koje mogu u smart tv.
      Sve sto postoji filmova u uhd na torrentima sam pregledao u uhd kao i house of cards, better call saul i sve ostale serije dostupne u uhd.
      Utakmice koja god ide na uhd sam gledao, posljednja na trt 4k u utorak navece, bayern-arsenal i ti meni kazes ne znam ja, eto ti znas.
      Uhd za sada i tv i box je bacanje para, govorim dobronamjerno, ja sam istreso 2000€ za tv a bolje da nisam. Imao sam hd tv sony i nije bilo potrebe za tim.
      Vec sam napisao, demo kanali tipa fashion tv, insight odlicno izgledaju i tu se vidi razlika ali pogledaj film ili utakmicu u 4k i jako je mala razlika izmedju full hd i 4k.
      Puno je veca razlika izmedju sd i full hd nego izmedju full hd i 4k.
    • Govorim o streamu direktno sa običnog DVB-S2 tunera koji nema nalepnicu 4K niti je kupljen kao takav: dakle, nedirnutom, neprocesiranom, nepatvorenom, nečačnutom TS streamu, kojeg tuner skine sa TP na satelitu i streamujem na UHD TV i tamo prifatim media playerom (koji je u UHD TV) i prikažem.
      U čemu je razlika od onoga što 4K boxovi pošalju tom istom UHD TV?
    • kidjej wrote:

nemoj gluposti pricati, imam top model od samsunga 55", zakrivljeni 3d i sve ostale pizdarije koje mogu u smart tv.
      Sve sto postoji filmova u uhd na torrentima sam pregledao u uhd kao i house of cards, better call saul i sve ostale serije dostupne u uhd.
      Utakmice koja god ide na uhd sam gledao, posljednja na trt 4k u utorak navece, bayern-arsenal i ti meni kazes ne znam ja, eto ti znas.
      Uhd za sada i tv i box je bacanje para, govorim dobronamjerno, ja sam istreso 2000€ za tv a bolje da nisam. Imao sam hd tv sony i nije bilo potrebe za tim.
      Vec sam napisao, demo kanali tipa fashion tv, insight odlicno izgledaju i tu se vidi razlika ali pogledaj film ili utakmicu u 4k i jako je mala razlika izmedju full hd i 4k.
      Puno je veca razlika izmedju sd i full hd nego izmedju full hd i 4k.
      Ili ne razumeš ili ne znaš šta pričaš. Priča se o uhd sat sirovom materijalu ane uhd filmovima skinutim i obrađenim sa neta.

Drugo uhd tv od 55 inca je ništa to je dovoljno samo za hd 1080 zato i ne vidiš ono što treba da vidiš.

I normalno da ne vidiš razliku kada gledaš strimovan materijal na tv sa satelita. Svaki strim gubi što je i logično.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • evo malo veci profili

samsung.com/au/tvs/uhd-ku6000/UA70KU6000WXXY/

samsung.com/us/televisions-hom…2016model-un70ku6300fxza/

lg.com/us/tvs/lg-70UH6350-4k-uhd-tv

a da je neisplativo to da tu se slazem taman kupis njega a ono ide 8K

A razlika u rezoliciji kaze sve tako da nema razlike to je tvoje misljenje ili to tvoj tv ne vidi

Sko kaze, ako je za realno gledanje 1920x1080 potrebno 42-50 inca za pravu vidljivost 4k je sigurno taj 70 inca a ne 55 koji je realan za obican hd

Ne moze biti na 24 inca ili 32 full hd moze na njemu pisati sta hoce ali to nije granica vidljivosti i normalno da manja dimenzija izgleda bolje i za sd a kamoli hd

Kao sto na tabletu svaki SD kanal pa i strim izgleda odlicno ali to nije to... oko vara.

Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • ma ti mora da imas taj od 70" pa si vidio razliku koju niko drugi nije :)
      Imas al u ku...
      Naravno da postoji razlika ako poredis 32 sa 70, ali ako uzmes kao mjeru 42" na toj dijagonali se jasno vidi razlika izmedju sd i full hd, kao i full hd i uhd.
      Ono sto ja tvrdim ovdje je da realni materijal koji mi zelimo da gledamo nisu reklame sa youtuba namjenjene za prezentaciju uhd tv-a i demo snimci na kanalima insight uhd i slicnih, mi zelimo da gledamo sport i filmove u 4k a tu je mala razlika izmedju full hd i uhd ma o kakvoj dijagonali se radilo.
    • Rece nesto i ostade ziv :D

Prvo sasvim je nebitno koji ja ekran imam, mogu da nemam ni jedan sustina je u logici pikseliuma i oku sto pomenu vlajkovic negde iznad sto tebi ili njemu lici dobro meni mozda ne ili nekom drugom.
      Ljudi suu napravili sto i zasto se razlikuju dimenzije i standardi i pikseli.

Mislis da su te rezolucije onako napisane 1920, 3840, 7680

Kao sto rekoh ako je za 720 realan 42" za 1080 50" tako i za 3840 sigurno nije 55" ili bi po tebi mogao da vidis razliku i 8K u odnosu na HD i na tim 55 na 7680 rezoluciji.
      Tako da nemoj da se ljuti nego razmisli malo zbog cega ide dijagonala 1200 mm za 8k rezolucije po japanu.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • ti si jako dobar teoretičar, covjece ja svo vrijeme govorim o prakticnim stvarima, o ultra hd rezoluciji u stvarnosti a ti meni o teoriji kao da si PR nekog branda, sony, samsung, lg i dr.
      Nemoj nam pisati ovdje kao da nam zelis utrpati neki proizvod.
      I da se ogradim, to je moj dozivljaj i moje iskustvo. Neko drugi ce to mozda drugacije dozivjeti i na njeg ce ostaviti efekat wow, i na mene su demo snimci i prezentacije ali ono sto zelimo gledati nema ni blizu taj wow efekat.
    • Pa u tome i je poanta svega jer između SD i HD je ogromna razlika, dok između HD i UHD razlika postoji mada nije ni približno tolika osim u slučaju UHD demo kanala na astri gdje je slika stvarno fantazija. Kad sam vidio portugalski sport4K pitao sam se (i još uvjek se pitam) da li je to uopče UHD ili HD kanal ;(

Zanimljivo bi bilo usporediti ga sa talijanskim sky sport superHD pa da vidimo onda :)
    • Mozete pričati sta hoćete, realan dozivljaj je gledanje na pravoj dijagonali za pravu rezoluciju i malo konsultujte literaturu koja je dijagonala potrebna za koju rezoluciju i ne mešajte mikro i piko.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • Dozvoli da pričamo ovde bez tvojeg teoretisanja.
      Kad nam bude trebalo objašnjenje za mikro i piko, napisaćemo to, i potražiti pojašnjenje od načitanih članova.
      Ljudi imaju UHD TV i znaju šta pričaju, jer celo vreme to gledaju (dok neki vole seks i rado čitaju o njemu, drugi nemaju vremena za čitanje od "akcije").
      I da dodam, nema nikakvih gubitaka paketa u kućnoj mreži ako se koristi odgovarajući protokol. Tamo gde dolazi do zagušenja (npr. streaming sa neta), stavlja se protokol koji nema Recovery izgubljenih paketa, da se server ne zakuca zbog zahteva za re-transmisijom. Ali, to nas ne zanima, jer ovde govorimo o kućnoj mreži, sa svega par uređaja, pa još i kad se ima Gigabit mreža, ihhh... Stavi se odgovarajući proto i gleda se savršena slika, direktno sa sat-tunera.

Stoga, teoretičaru, slobodno nas pusti, neuke kaki jesmo, da se zabavljamo ovde prepucavanjima "jel bolje UHD gledati ovako il' 'nako".