Receiver Octagon SF4008 UHD 4K za 200€

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• neznam123 wrote:

nemam octagona, ali imam isti stick i openatv 6.1 instaliran

i potvrđujem navod od kolege iznad u postu, sve radi, uštekaj , podesi i vozi
      A kako podesiti? Može li malo detalnije? Hvala puno.
      XYZ

ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • uštekaj usb stik u box, restartaj box za svaki slučaj

odi u meni - postavi- sistem-mreža- wlan connection- scan wireless network, tu bi ti trebalo naći tvoju wifi mrežu, odabereš je zelenom tipkom klikneš na connect

tu te pita - use interface stavi na da, koristi dhcp isto na da, pod enkripciju odaberi wpa or wpa2 i upiši svoju lozinku za wifi i zelenom tipkom ( ili sa OK ) spremi sve i mora da radi

eventualno nakon svega još jedan restart gui
    • amsterdamxxx wrote:

evo ti opcija kako uz pomoc programa VLC da snimas sa Enigma risivera na Mac/Linux/Pc....a ako mozda imas Mac OSX mozes jako prosto sa programom iDreamX....ipak neka ovaj put bude opcija uz pomoc VLC-a
      treba ti na komp VLC...
      otvoris WebInteface na Browseru na Kompu...kliknes na malu slikicu TV pored kanala koji zelis da snimas...i skine se automatski mali file u 'm3u formatu..pokrenes taj fajl u VLC i odes u VLC na opciju Playback,gde se u padajucem meniju pojavi opcija Record...dalje je jasno...a evo i moj stari klip....

prvi put cujem za ovakvo nesto, definitivno cu isprobati, u kojem formatu snima? .ts ?
    • probao, odem u web interface, nađem kanal, stisnem mali tv dobijem m3u file, pokrenem s vlc, u izborniku vlc stisnem snimanje i nece snimati, probam vise puta, ne reagira, obican sd kanal pokusavam snimati 720x576

kad stisnem snimanje u vlc kao da nisam nista ni stisnuo a slika ide, kasni od tv do pc oko 1-2 sekunde, sve ok ali ne snima, sto da napravim, na videu vidim da to radi, ovako nece, gdje moze biti greška?
    • supernet wrote:

na 5w pokrece sve ali ne otvara kod mene premium sport 1 sd i hd, i ne otvara premium sport 4k (ali to ne emitira non stop nego samo povremeno), premium sport 1 hd otvara, sd isto, ostale premium crime hd, premium cinema hd sve otvara preko nagre, a fta francuske kanale kao CSTAR hd, bez problema
      Meni ne skenira barem 1/3 TP-a na 5W, iako su signali exelent i parametri upisani korektno. Ne skenira ni onaj TP na 12,5W. Na 5E skenira samo pola programa na frekvenciji 12341H, na 12188H ništa.

A što koristiš za otvaranje kanala kriptovanih u nagri?
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• neznam123 wrote:

uštekaj usb stik u box, restartaj box za svaki slučaj

odi u meni - postavi- sistem-mreža- wlan connection- scan wireless network, tu bi ti trebalo naći tvoju wifi mrežu, odabereš je zelenom tipkom klikneš na connect

tu te pita - use interface stavi na da, koristi dhcp isto na da, pod enkripciju odaberi wpa or wpa2 i upiši svoju lozinku za wifi i zelenom tipkom ( ili sa OK ) spremi sve i mora da radi

eventualno nakon svega još jedan restart gui
      Moj primjerak jednostavno ne nađe ništa. Stalno mi poručuje, da moj Octagon nije spojen na net.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• file ubacujes ili preko total commandera ili neceg drugog, ja u total commanderu napravim ovo:

1. pokrenem total commander

2. ides u izborniku na NET, pa onda na FTP CONNECT

3. ides na NEW CONNECTION

4. pod session napises bilo sta npr: OCTAGON

5. host name/port: upises ip adresu od svog receivera, to mozes provjeriti u receiveru, odes na postavke pa na mreza pa na adapter setting, pa to potvrdis i stisnes ok i napise ti koja ti je ip adresa od receivera, i to ovdje upises

6. username i password: moze varirati od imagea do imagea, ali obicno je username:root password:dreambox

7. ostale postavke nista ne dirati i stisnuti OK, izbacit ce gresku ako total commander nije pokrenut kao administrator pa onda treba pokrenuti u startu total commander kao administrator

8. stisnuti na connect, kod mene nakon toga javlja blokiranje windows firewalla pa samo treba stisnuti dopusti i onda se odmah ulazi u receiver, svi folderi iz receivera ce biti prikazani s lijeve strane

9. otici u folder etc (dva puta kliknuti na njega za ulazak) u etc naci folder enigma2 i uci i u njega, s desne strane naci file satelites.xms koji sam poslao na email i pritisnuti na njega i prebaciti u etc/enigma2

10. nakon toga ugasiti total commander jer vise ne treba, napraviti restart receivera, i skenirati cijeli satelit nakon sto se resetrira receiver, kod skeniranja cijelog satelita, odabrati da obrise cjelu listu kanala prije skeniranja

i to je to