Receiver Octagon SF4008 UHD 4K za 200€

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Receiver Octagon SF4008 UHD 4K za 200€

Do kraja ove godine trebao bi se pojaviti novi STB (set top box) marke Octagon. Model će nositi oznaku SF4008 4K UHD, a njegova glavna prednost za razliku od drugih receivera je to što će podrzavati DVB-S2X standard (koji za sada ne podrzavaju ni vu+ ni dreambox receiveri).Prednost ovog receivera je podrška za novi dvb-s2x sandard koji omogućuje povećanje ukupnog kapaciteta multiplexa za 51% u odnosu na dvb-s2. Za gledanje kanala koji emitiraju na dvb-s2x transponderima biti će neophodni receiveri koji podržavaju dvb-s2x satandard a octagon sf4008 4k uhd će biti jedan od prvih prijamnika s takvom podrskom.

Na satelitu astra 19,2e već emitira dvb-s2x multiplex i ultra hd demo kanal koji će pomoći proizvođačima u testovima na novi standard dvb-s2x.Prijemnik za sada koristi testni image openATV team koji je jos u beta fazi ali do kraja godine bi trebala izaci finalna verzija za ovaj prijamnik.Octagon SF4008 4k UHD je opremljen procesorom BCM-7215S 2x1700MHz, flash 4gb i 1 gb ram memorije. Uređaj će podržavati UHD rezoluciju i hevc h.265 kodek. Prijemnik ima USB 3.0 a može se spojiti i HDD tvrdi disk od 2.5 inča.

Prednji zaslon čini prednja ploča koja će ispisivati 16 znamenki dot-matrix za prikazivanje naziva kanala ili dodatne informacije.Prijamnik ima i CI (common interface) za ubacivanje modula. Pošto receiver koristi image open ATV logično je za reci da receiver koristi linux sustav i enigma 2. Uređaj će se pojaviti tijekom prosinca na tržištu (osnovna verzija) ali i verzija s 2 tunera koja kosta 200 eura.Proizvođač također planira napraviti prijemnik sa 3 tunera.

(parabola.cz)
    • Kolega, pošto imamo stidljive vlasnike ovog risivera, molim te, kada budeš imao vremena, napiši ovde tvoju ocenu ovog risivera, argumentovano.
      Dakle, bilo bi lepo da navedeš dobre i loše osobine risivera, koje su mu prednosti, a koje mane, u odnosu na konkurenciju.
      Da imam, napisao bih ja, ali eto, nemam.
      Isto tako, ako još ima vlasnika ovog risivera, neka napišu svoje utiske. Ako ikako može detaljnije od "Dobar je." ^^
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • koja77 wrote:

Risiver ubija kako radi . Vredi svaku paru..
      Risiver je dobar, ali moj komad ima nekoliko mana:

1. Moja longitude je 14,63E. Ako upišem taj podatak, on ne može potražiti satelite, kako treba. Pokušavao sam i došao do 18,3E, da bi motor okretao antenu, kako treba.
      2. MIS -ne radi 1/3 TP-a na 5W, na 5E samo polovina jednoga, na 12,5W isto tako ne radi. Naglašavam da su svi parametri upisani korektno.
      3. Ne mogu ga povezati na net niti kablom niti pomoću WIFI-a.
      3. U prvom mjesecu posjedovanja prilikom ažuriranja OpenATV-a zablokirao je totalno. Nisu ga mogli riješiti ni u servisu u D pa su ga morali vratiti u tvornicu.
      3. Nema blindscan. Na "zvaničnom" njihovom forumu čak pišu da je ta funkcija pretraživanja ilegalna. Svašta!!! Tvornici to nije nikakav prioritet, iako neki njihovi modeli tu funkciju pretraživanja imaju. Totalno se u vezi problema, o kojima se na forumima po svijetu uvelike piše, ponašaju indolentno i neprofesionalno.
      5. Automatsko pretraživanje satelita, ako se za tu mogučnost odlučite, traje pola dana. Pa je najbolje da to uradite pre odlaska na spavanje. Ako budete imali sreče, ujutro bi trebalo biti završeno.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Blindscan opciju ovaj risiver još nema. Za povezivanje na net kupio sam po preporuci nekih članova na drugom forumu Tenda USB WIFI stick. Mislim da ga risiver ne prepoznaje. A ono o upisivanju podataka, koje navodiš, zaista mi je špansko selo. Ne znam, gdje ih mogu naći i kamo upisati. A sva pomoć bilokuda i od bilokoga svodi se na približno takve savjete, kakav je tvoj. Nitko ne uzima u obzir da ja takav risiver dosada nikada nisam imao. Svi misle da bi se trebao roditi i sa tim znanjem u vezi linuxa. Nema veze. Biće bolje. Kada? To samo Nebo zna. Hvala tebi na spremnosti pomagati.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45,0W

• tmurgel1 wrote:

Tenda USB WIFI stick
      pa dal znaš na kojem je čipsetu ? dal je takav čip set več instaliran u box ili treba njega skinuti sa servera i instalirati ?

usb wifi ti neče proraditi, ako nema instaliranega takvoga čipseta kao je na tvom usb wifi , pa i kad i to imaš instalirano moraš u konfiguracijo neta upisati nek IP boxu ( kojeg sam odabereš ) i upisati moraš netmask i IP od tvog rutera u Gateway .

Dakle koji čipset ti ima ta tvoja Tenda usb wifi?
    • Poštovani kolega, pokušaću da pomognem, samo te molim da se ne ljutiš ako nešto ne bude od prve razumljivo.
      Imaj strpljenja s nama.
      Mi jesmo budalasti i svašta nešto, ali bi nam bilo drago da pomognemo.

Slobodno pitaj javno šta god da nije jasno.

Nameštanje LAN (mreže, Interneta, ili kako već ko naziva to)

Najlakša varijanta da dobiješ umrežen bilo koji risiver koji je pogonjen Enigmom 2 je putem mrežnog kabla, pa spoji molim te jedan mrežni kabal iz tvog routera na taj Octagon u njegov priključak za LAN mrežu.
      Dalje, koristi daljinac i biraj sledeće opcije (kod mene je risiver namešten na engleski, pa ne zameri):
      Menu > Sistem > Mreža > Device Setup > Mrežna Povezava > Čarovnik za mrežo
      Pritisni OK na daljincu da pokreneš konfigurisanje mreže.
      Opciju "Uporaba mrežnega vmesnika" namesti na "da" tasterima za levo < i desno > na daljincu (nemoj da pritisneš OK!)
      Zatim se tasterima za gore/dole na daljincu spusti na sledeću opciju "Uporaba DHCP" i namesti ju na isti način na "da", upotrebom tastera za levo < i desno > na daljincu (još uvek nemoj da pritisneš OK!)
      Poslednja opciju "Use Manual dns-nameserver" treba da bude "ne", pa ju namesti da bude tako (ako već po defaultu nije).
      E sada možeš da pritisneš OK na daljincu i to je sve.

Risiver bi trebao da je uspešno umrežen i da vidi Internet (pod uslovom da ti je na router-u uključena opcija DHCP).

Probaj i javi da li si uspeo.
      Dish 1.80m Prime focus
    • dvlajkovic wrote:

Poštovani kolega, pokušaću da pomognem, samo te molim da se ne ljutiš ako nešto ne bude od prve razumljivo.
      Imaj strpljenja s nama.
      Mi jesmo budalasti i svašta nešto, ali bi nam bilo drago da pomognemo.

Slobodno pitaj javno šta god da nije jasno.

Nameštanje LAN (mreže, Interneta, ili kako već ko naziva to)

Najlakša varijanta da dobiješ umrežen bilo koji risiver koji je pogonjen Enigmom 2 je putem mrežnog kabla,.....

Vidi, trebao bi vuči novi kabel po kući, a to baš nebi. Pa zbog toga tražim variantu preko WIFI USB sticka. Hvala ti puno.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45,0W

• Nema na čemu, kolega tmurgel1.
      Kao što kolega skala reče, povezivanje putem wifi risivera koji fabrički nema ugrađen wifi je malo teži posao.
      Risiveri sa fabrički ugrađenim wifi dolaze sa već instaliranim odgovarajućim driverom, i potrebno je samo izvršiti podešavanje u meniju.
      Kod Octagona treba da se nađe wifi stick koji je kompatibilan sa Ocatgon risiverom, i da ima potreban driver kojeg treba uspešno instalirati u E2, pa reboot risivera.
      Tek tada može da se pristupi podešavanju wifi sticka u mrežnim opcijama.
      Na žalost, risiveri koje imam već imaju ugrađene wifi adaptere, tako da u slučaju Tenda USB WIFI stick-a baš i nisam od neke pomoći.
      Ako se predomisliš po pitanju provlačenja mrežnog kabla, instant podešavanje za manje od 1 min je gore navedeno.
      I još nešto: mreža putem kabla uvek radi i nije podložna smetnjama i/ili ograničena duljinom kabla (u kućnim uslovima), i preporučuje se za zahtevne streamove kao što su HD i UHD.
      Dish 1.80m Prime focus
    • Gledaj, ne znam. I gdje to da provjerim? Na papiričima, koji su priloženi, ne vidim taj podatak ili ne umijem čitati. Taj moj USB WIFI je Tenda W311M - 150Mbps Wireless USB Adapter. To je sve, što mogu sa sigurnošču da kažem.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45,0W

• jel netko zna kako podesiti LAN i cifs snimanje na pc, zapravo kako podesiti mount na pc, da receiver ili snima na pc u određeni folder ili da čita film s pc-a iz određenog foldera

probao sam onako kako ide kod svih drugih enigma 2 receivera, dreambox, vu+, i na octagonu ne radi, probao sam čak na raznim imageima i ne radi, na open atv 6.1 ima opcija cifs mount as enigma2 ili old enigma2 linux i na nijednom ne radi

jel netko može pomoci
    • evo ti opcija kako uz pomoc programa VLC da snimas sa Enigma risivera na Mac/Linux/Pc....a ako mozda imas Mac OSX mozes jako prosto sa programom iDreamX....ipak neka ovaj put bude opcija uz pomoc VLC-a
      treba ti na komp VLC...
      otvoris WebInteface na Browseru na Kompu...kliknes na malu slikicu TV pored kanala koji zelis da snimas...i skine se automatski mali file u 'm3u formatu..pokrenes taj fajl u VLC i odes u VLC na opciju Playback,gde se u padajucem meniju pojavi opcija Record...dalje je jasno...a evo i moj stari klip....
      -WETEK Play-Mnigma 0.3
      -WetekPlay2-WeOS
      -GigaBlue Quad Plus-OpenVix 5
      -Multifeed (1w-7e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      -WetekCore/HUB
      -ChromeCast
      -SlingBoxPro(IPTV/SatTV/HomeCam)
      -MacPro/MacBookUnibody