Kupovina preko paypala?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kupovina preko paypala?

• Zelim kupiti jedan laptop sa newegg u us i da newwgg posalje na afresu u us kod rodjaka koji dolazi za 15-ak dana pa bi im on donio laptop
      • Placanjenkarticom koja je izdata u eu ne moze, pa sam mislio platiti preko payapala
      • Da li ce mi dozvoliti kupovinu jer shipping adress i buyer se ne podudara i ako i dozvole da li paypal uzima proviziju ako kupujem, znam da uzimaju za slanje novca fizickom licu?
      • Ako se neko susretao s ovim volio bih da mi malo pojasni oko ovog
      • Hvala
    • mozes platiti sa pay pal uslugom nebitno gdje se roba šalje
      kod kupovine navedi adresu dostave a platiti moze bilo tko tko ima pay pal racun i dovoljno sredstava na racunu
      nema provizije
      kada budes oznacio nacin placanje PayPal pokazat ce ti krajnji iznos placanja a mozes odustati prije nego se logiras na svoj pay pal pa i nakon sto se logiras
      TV LG 32LD465
      XPEED LX2 + motor

Mediasat ME 7.2
      READ EAGLE TWIN BOX

• PayPal ne vidi tvoje bankovno stanje na karticama nego ono sto imas kod PayPal na racunu. Prebaci xy iznos na PayPal s tih kartica + cca 10€ vise da je racun nakon transakcije rezidentan.
      E1 - DreamBox 500s - Gemini v4.70 BackUp by SATmax
      E2 - DreamBox 800HD SE Sim2.10 SSL#84b - OpenPLi OE2.0 v4.0
      E2 - GigaBlue 800HD SE - OpenMIPS OE2.0 v4.1
      E2 - SkyBox F3s Full HD + GPRS
    • SATmax wrote:

PayPal ne vidi tvoje bankovno stanje na karticama nego ono sto imas kod PayPal na racunu. Prebaci xy iznos na PayPal s tih kartica + cca 10€ vise da je racun nakon transakcije rezidentan.
      Ja na paypalu nemam ni lipe . pa uredno placam s njime. On uzima novce sa vise . Ako nema dovoljno novca na visi onda neda kupnju.
      Znaci kada placas paypalom on povlaci novce sa tvoje kartice.Ako na kartici nema novaca onda kupovina ne prolazi.
      Samo pazi kod kupnje da bude adresa slanja , adresa od rođaka. A ne adresa navedena u paypalu ( adresa vlasnika paypala)
    • Kupio sam bar deset skupljih stvari preko ebay i drugih sajtova (o jeftinijima da i ne govorim) koristeći pay-pal i karticu, i to bez prebacivanja bilo kakvih sredstava na paypal.
      Sve je prolazilo na jedan klik ako sam imao sredstava na bankovnom računu, kojeg sam uvezao sa pay-palom putem namenske kartice za plaćanje na Internetu (nije debitna niti kreditna!)
      Takođe sam prošao i kompletnu proceduru za reklamaciju skuplje robe nazad u Kinu putem pay-pala, te savladao i tehnike "i jare i pare" - kada dobiješ naručenu robu i još ti vrate pare na pomenutu karticu :D
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • u pravu ste, sad je ovaj rodjak zvao ove sa newegg i rekli su mu moze da ja platim paypalom a njemu da posalju
      Nego bojim se za proviziju, kupovao sam sa visa karticom preko aliexpressa iz kine, posljednje je bio k2 pro i na 65€ su mi uzeli 0.65€ provizije
      Da li ce isto i paypal uzeti, npr ako laptop na newegg kosta 1100 $, po istoj logici paypal bi trebao uzeti za konverziju valutr u dolar i proviziju i ako bi bilo kao sa vise onda bi to bio iznos od nekih 10-ak €

Sta mislite jel kao visa ili vise?
    • Nema provizije kod kupnje PayPalom. Proviziju PayPal naplaćuje od trgovca (prodavača). Provizija za konverziju valuta postoji, ali samo ako kod kupnje izabereš opciju da PayPal naplati u drugoj (npr. tvojoj) valuti. Ustanovio sam da od ljeta ove godine moja banka (Zagrebačka banka) uzima veću proviziju kod konverzije valuta, nego što bi to uzeo PayPal, pa od tada pri kupnji PayPalom izabirem opciju da mi PayPal preračuna originalnu cijenu (npr. iz dolara) u hrvatske kune, te mi takav iznos u kunama bude skinut s moje kartice koju sam vezao uz PayPal. Koristim priliku da izrazim svoje nezadovoljstvo ovakvim potezom Zabe. Van pameti je to da mi moja banka kod koje imam sve račune i kartice naplaćuje veću proviziju pri međuvalutnoj konverziji pri kupnji na Internetu, nego strana kompanija koja na tome gradi posao.
      Da dodam, radi se o tome da od ovoga ljeta Zaba pretvara valute iz jedne u drugu preko kuna, ali tako da koristi onu razliku kupovnog i prodajnog tečaja pri svakom pretvaranju. Prije su koristili direktni (međunarodni) omjer valuta. Imam u PayPalu stavljen dolar kao primarnu valutu, pa mi se desilo da su mi kod kupnje u funtama prvo funte pretvarali u dolare, pa dolare u eure (kod nas u HR sve strane transakcije idu preko eura), a eure naravno kupujem kunama. Kod svake prethodne konverzije sada se ubacuje kuna (kupovni pa prodajni tečaj)!
    • svemir wrote:

SATmax wrote:

PayPal ne vidi tvoje bankovno stanje na karticama nego ono sto imas kod PayPal na racunu. Prebaci xy iznos na PayPal s tih kartica + cca 10€ vise da je racun nakon transakcije rezidentan.
      Ja na paypalu nemam ni lipe . pa uredno placam s njime. On uzima novce sa vise . Ako nema dovoljno novca na visi onda neda kupnju.Znaci kada placas paypalom on povlaci novce sa tvoje kartice.Ako na kartici nema novaca onda kupovina ne prolazi.
      Samo pazi kod kupnje da bude adresa slanja , adresa od rođaka. A ne adresa navedena u paypalu ( adresa vlasnika paypala)
      Drugo je uvezati PP racun sa bankovnom karticom a clan pita za placanje putem PP racuna. Najbolja solucija je imati dovoljno sredstava na PP racunu i placati narucene stvari kao da se novac salje rodbini ili prijateljima. Na taj nacin se izbjegava placanje bilo kakve provizije PP-lu tj. PP skida tocan iznos sa racuna za narucenu stvar i prebacuje posiljatelju. Ova opcija nije podrzana za sve zemlje ExYU pa se najbolje prvo informirrati.
      E1 - DreamBox 500s - Gemini v4.70 BackUp by SATmax
      E2 - DreamBox 800HD SE Sim2.10 SSL#84b - OpenPLi OE2.0 v4.0
      E2 - GigaBlue 800HD SE - OpenMIPS OE2.0 v4.1
      E2 - SkyBox F3s Full HD + GPRS
    • Na pp računu tj u kasi ni ne može imati sredstava dok mu neko ne uplati. Koliko pratim ni sa kartica tipa visa, internet i sličnih ne može sretstva dići u kasu tj na pp račun.

Jedino ako ima skrill, neteller, payza ili slične pa sa njih da prebaci u kasu pp. Ali i onda mu treba kartica vezana za te račune.

Ili rodjak neki da mu napuni pp kasu pada plaća iz nje.

Ostaje mu samo plaćanje sa kartice ako je ima povezanu.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
      WeTek OpenELEC, Mnigma 0.3 + Kodi 16.1 Jarvis
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2
      Al/125, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • SATmax wrote:

Drugo je uvezati PP racun sa bankovnom karticom a clan pita za placanje putem PP racuna. Najbolja solucija je imati dovoljno sredstava na PP racunu i placati narucene stvari kao da se novac salje rodbini ili prijateljima. Na taj nacin se izbjegava placanje bilo kakve provizije PP-lu tj. PP skida tocan iznos sa racuna za narucenu stvar i prebacuje posiljatelju. Ova opcija nije podrzana za sve zemlje ExYU pa se najbolje prvo informirrati.
      Koliko sam razumeo korisnika @kidjej , on nije mogao direktno platiti karticom izdanom u EU, pa se zato odlučio da pokuša paypal-om.
      Inače, nikada nije problem plaćati karticom u americi ili bilo gde, gde prodavac prihvata paypal.
      Dakle, ako je kartica uvezana sa paypal-om, onda to radi 100%, i paypal stoji iza toga. Nema greške.
      Kupovao sam sve i svašta i u americi (godinama) i po celom svetu (takođe, godinama) putem paypal-a, i nikada nije bilo problema tamo gde je navedeno da prihvataju paypal.
      I niti jednom nisam sredstva prvo prebacivao na PP account, već je sve uvek išlo sa uvezanom karticom.

@kidjej : uveži karticu u paypal sistem i kupuj :)
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • vec sam se raspitao, amazon us ne prohvata paypal, ali moze kartica iako je izdata u europi.
      A svi ostali nao newegg prihvataju paypal tako da koze, malo je samo problematicno sto npr laptop saljem na adresu koja njje moja odnosno koja nije na mom paypal racunu kao default, naime laptop ja kupujem sa svog paypal racuna a sqljem ga rodjaku koji dilazi za 15-ak dana ovamo pa ce on ponjeti i kao sto je i kolega @zero napisao, ne mogu prebaciti nkva u pp kasu, nego je pp uvezan sa mojom visa karticom i pp povlaci sredstva sa kartica ako nema dovoljno u kasi od pp.
    • zato je skrill zakon. Koliko hoćeš mozeš dizati na njega sa kartice. Mozeš i poslati dokumenta kopiju lk ili driver i imati skoro neograničen unos na svoj skrill račun. Sam sebi prebacivati u kasu. Bilo gde i šta kupovati sa neta. Slati novac sa skrill kase u pp kasu itd. Možeš kockati online i još puno više varijanti nego pp.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • ewallet-optimizer.com/skrill/skrill-vs-paypal/

ewallet-optimizer.com/neteller/neteller-vs-paypal/

glavna stvar je receive money kada treba primiti novac na racun koliko uzimaju tu su za pp naveli

2.9% + 0.30 USD (from US to US account) and
      7.4% + 0.50 USD (from US to Brazil account)

sto naravno nije tacno jer ako ti neko iz bh, cro, slo, sweden ili de posalje novac ako nema u pp kasi svaka drzava ima drugaciju tarifu tako da na 100 evra zaduzuju onog koji salje ili vas za 4.5-5.5evra u zavisnosti od zemlje

kao sto se vidi na slikama

+ placa se svako povlacenje novca na racun 4 evra

kod skrilla nema taksa samo kod povlacenja ide naplata 4-5.5evra
      Images
      • 0.jpg

6.24 kB, 545×33, viewed 30 times
      • 1.jpg

9.16 kB, 554×36, viewed 28 times
      • 3.jpg

6.75 kB, 534×28, viewed 26 times
      • 4.jpg

6.36 kB, 543×28, viewed 26 times
      • 5.jpg

16.48 kB, 581×62, viewed 27 times
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • Sto znaci da na pocetnoj strani pp koje oni takse prikazuju nisu tacne. Tek u praksi se vidi da je ta tabela tacna

Srbija *********** 3.4% + €0.35 EUR
      Montenegro ***** 3.9% + €0.35 EUR
      Slovenia ********* 3.9% + €0.35 EUR
      BIH ************* 4.7% + €0.35 EUR
      Croatia ********** 4.7% + €0.35 EUR
      Macedonia *******4.7% + €0.35 EUR

Sweden **********3.8% + €0.35 EUR
      Italy ************* 3.9% + €0.35 EUR
      Germany *********3.9% + €0.35 EUR
      United Kingdom ***3.9% + €0.35 EUR
      Switzerland *******4.7% + €0.35 EUR

Da ne pricamo o tome da u srbiji nema ni varijanta slanja iz kase novca kao poklon da ne placate ni vi ni primalac taksu.
      Vec se taksa uvek mora platiti. Jedino kod kupovine preko pp ali i to naplacuju samo od prodavca koji ima otvoren premium racun pa su mu i takse malo manje inace bi bilo katastrofa na nesto od 5000 evra da plati 500 evra to ni jedan normalan trgovac ne bi radio.
      Images
      • acc.jpg

142.45 kB, 1,558×585, viewed 32 times
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • isto je i sa skrill i neteller. Nije pp bog po tom pitanju.

Na kraju gledaju da te izvrte u svakom slučaju. I po pravilu čim vide da ne kupuješ nego da samo primaš novac oni nađu razlog da te banuju.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0