Kupovina preko paypala?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• pp je ubedljivo najgori i majnepovoljniji servis ali šta da se radi kad pojedini se navukli na njega i teško im otvoriti i povezati vizu na skrill, neteller, payza itd koji su puno povoljniji.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
      WeTek OpenELEC, Mnigma 0.3 + Kodi 16.1 Jarvis
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2
      Al/125, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • 90% svih prodavaca u svetu podrzavaju i sve ostale servise ne samo pp.

A što se sigurnosti tiče. Pa prodavac se ne verifikuje nemom pp uslugom koja je navodno sigurna a druge nisu. Da nije ovo ovako ja ne bih naručio 7 proizvoda iz nemačke, češke,engleske i sweden preko skrill i neteler i nikad problema. Stvar je u tome kada se bira prodavac bilo na ebay ili kina ili germany site se gleda njegova reputacija a ne sigurnost paypala.

I još nešto na pp trgovac može da vas zavrne pre ostalih, i da otvori ako treba nov račun za 10 minuta na drugu kartu.

Bio sam ban na pp zbog niskih uplata i to im je bio povod da me banuju.

Posle mesec dana otvorio sam račun i vizu u drugoj banci o otvorio nov račun za 15 min po aktivaciji kartice.

Toliko o sigurnosti paypala.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • zero wrote:

pp je ubedljivo najgori i majnepovoljniji servis ali šta da se radi kad pojedini se navukli na njega i teško im otvoriti i povezati vizu na skrill, neteller, payza itd koji su puno povoljniji.
      Aj be ne mlati,svaka cast razumes se u sat tematiku ali si za pp lupio za medalju

Ja sam Top rated seler na ebay,sa 150 fedbacka i mogo bih oko Paypal-eBay tematike(isti k..) napisati knjigu

eBay-Paypal je nesto najbolje i najsigurnije za KUPCA sto je ikad postojalo
      eBay-Paypal je nesto najgore za PRODAVCA sto je ikad postojalo

1.Kao kupac imas 6 meseca zastite,mozes pokrenuti spor sa 99,99% sanse da ces dobiti nazad novac
      Hint(licno sam osetio vise puta kao prodavac).Likovi samo otvore dispute sa "Unauthorized Payment" i UVEK im vrate novac-a prodavcu uzmu

2.Birati stare prodavce 2-3 godine ili slobodno od NOVO registrovanih kupovati
      Novo registrovani imaju 21 dan pending(ne dobijaju novac 21 dan) u tom roku samo otvoris dispute i zatvaras do dva meseca
      ako je sve u redu

Kinezi vracaju pare cim pokrenes neki spor(ne cekaju da to resava Paypal) jel znaju da sigurno gube a utice im na rejting

Kako sam se samo nervirao kad mi uzmu novac,pa pisi,zali se i nema ni mojega,jos ti i zalepi negativnu
      Sad cim trazi novac nazad,odmah vracam i teraj dalje

Samo je dobra volja eBay kupca da li ce platiti-ima SEST MESECA da razmisli
    • i to je po vama dobar servis. Da neko nešto kupi i da mu usput vratite novac?

To možda tako funkcioniše u biznis klasi. Da mi neko za svoju isporučenu robu ili uslugu drži 180 dana otvoren račun to nikad. Moj svaki račun je closed trenutno ili nema trgovine.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • Ajde?
      A ti znaš kako je i šta bilo?
      Lepo se paypalu dokumentovalo kada je naručeno i do kada je bio deklarisan rok isporuke (30 dana).
      Pa je onda pp tražio da se konjtaktira prodavac i reši međusobnim razumevanjem i dogovorom.
      Pa je na upit "gde je naručena i plaćena roba?" prodavac odgovorio "da se sačeka još 14 dana".
      Pa se onda čekalo još 15 dana.
      I naručena roba i dalje nije stigla.
      I onda se javilo pp da roba ni posle ukupno 45 dana nije stigla i tražilo da oni reše to.
      Onda je pp momentalno vratio pare.

E onda je posle još 3 dana roba najzad stigla (ukupno 47 dana bez robe i bez para).

I zbog toga je kriv kupac i država treba na crnu listu?
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Ovo nije tvoj prvi post na ovu temu gde se hvalis kako si savladao tehniku 'i jare i pare' tako da sam stekao utisak da to namerno radis, a ne da se radi o greski koju si opisao u prethodnom postu. Neki prodavci sa aliexpressa su odustali od slanja u Srbiju jer je bilo dosta slicnih kupaca koji su varali sistem.
      Digi SR
      Tivùsat
      TNT SAT
      Zgemma H7S
    • ista je situacija i sa BiH, ljudi su muljali i sada rijetko koji seller salje sa aliexpressa za Bosnu, iz tog razloga ja narucujem u Hr, zivim na grainici i roba stize u Hr, i nikada se nije desiko da roba nije dosla. Desavalo mi se da prodje rok od 60 dana i da roba ne dodje a ja pokrenem spor ali cim roba dodje, idem na cancel dispute, najlakse je prevariti ljude, tu ces dobiti ali ces sigurno negdje drugo iskesirati, ocekuj da ti se auto pokvari i sl.
    • Stvarno? Jesam opisao gde i tačno je bilo to?
      Znači, kada nađeš propust u sistemu, onda si kriv jer nije trebalo da vidiš to?

Radilo se o ovome.
      Tu sam skapirao kako bi to moglo da se odradi namerno, ali nisam nigde posle navodio da sam to ubuduće i radio, a niti opisivao te davao savete.
      Ni sada neću da navodim kako bi moglo da se to odradi. Ali, to ne znači da ne može, što je kolega @Wizard na žalost i sam iskusio.

To što si ti shvatio moje poruke da "to stvarno i radim" je tvoj lični doživljaj.
      A javno optuživanje bez konkretnih argumenata da "varam sistem" je nešto sasvim drugo.
      Npr. na ebayu sam cenjen i hvaljen kupac, i imam samo pozitivne komentare svih prodavaca.
      Isto tako i na everbuying.
      aliexpress ne koristim niti imam nalog tamo

Ceo fazon je u tome da platiš robu, i onda čekaš.
      Ako prođe rok isporuke, onda moraš da konjtaktiraš prodavca, koji te lepo zamoli da i dalje čekaš, produžujući rok isporuke.
      I tako ti lepo čekaš Bogtepitadokle.
      PP je uvideo šta prodavci rade, pa je zbog toga i tražio da se deklariše rok isporuke, plus rezervno (dodatno) vreme, u slučaju nekog nenamernog kašnjenja.
      Pa kad roba ni posle dugo vremena ne dolazi, a ti celo to vreme nemaš svoje pare, i ne znaš da li će uopšte stići, onda javiš to sve dokumentovano PP, pa oni vrate pare.
      E posle toga, štagod bude sa robom - nije tvoja krivnja.
      Ali, da si izgubio vreme - jesi.

A kad smo već kod pisanja o rupama u sistemu, kako tnt karta? :P
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Na Ebay kupujem i prodajem već četiri godine i nikad problema . Kod prodaje pogotovo skupljih feedhorn ili prijemnika platim da kupac treba osobno preuzeti / podpisati i nema nije došlo :P . Jedno od ljepših iskustava mi je kad sam se rješio Wetek Play koji je završio u Izrael , kupac nikako da ga preuzme i kad ga je napokon preuzeo morao je platiti carinu :D pa mi se žalio da mu nadoknadim to :D :D :D :D :D :thumbsup: <X :thumbsup: :thumbsup: smiješan neki kupac .
      Ovaj post je poslan sa Motorola Z3 bez korištenja Tapatalk :)
    • Slazem se sa navedenim kolegama da je PayPal najsigurniji nacin kupnje na Internetu. Moje iskustvo kaze da kod kupnje treba pratiti rejting prodavatelja i ako jos uz to ima zastitu od mozebitnih prijevara ( konkretno eBay ) onda si zasticen kao licki medvjed. Svaki seriozni kupac napise vrijeme isporuke i ako ne isporuci u tom roku nitko ti ne brani dispute uputiti i kontaktirat PayPal za povrat novca.
      Konkretno, narucena memorijska kartica i nije stigla u predvidjenom roku isporuke 3 dana ( navedeno od strane kupca rok isporuke ), uradjen screenshot sa eBay stranice vrijeme isporuke, uradjen screenshot sa eBay stranice kao potvrda transakcije sa uplatom iznosa, uradjen screenshot sa uplate PayPal za iznos i podaci posiljatelja, poslano PayPal, eBay i kupcu. Nakon 24 sata kontaktiran od strane eBay i PayPal i vracen potpuni uplaceni iznos. Kupac poslao naruceni proizvod i stiglo za naredna 3 dana ( roba skladistena u EU ) uz izvinjenje za propust i mogucnost umanjenja iznosa od 20% ( prodavateljev prijedlog da ne ostavljam negativni komentar ). Prihvacen prijedlog i uplacen ponovo iznos ( a nisam morao jer je roba stigla u postanski sanducic na adresu ). Prakticno ne postoji mogucnost dokazivanja da sam taj naruceni proizvod ikada zaprimio ( netko je mogao obiti postanski sanducic i uzeti predmet iz istoga a da to i ne primjetim ).
      U biti sto zelim reci, da je posiljatelj sam kriv jer se nije dodatno osigurao za isporuku i potvrdu o zaprimljenju proizvoda a sve da bi ustedio koji €. U krajnjem slucaju to bi bila prevara da isti proizvod nisam platio a ni kriv ni duzan bio bi prevarant a da nikada proizvod nisam ni vidio.
      Po zaprimljenju proizvoda poslan mail prodavatelju da je proizvod zaprimljen kao i eBay i svi mirno spavamo.
      Kamen, krš i maslina
      vino, ganga, Neretva
      sve to ima zemlja ta
      moja Hercegovina.
    • šalji pismo pp šalji prodavcu šalji ebay jok treba da pišem po ceo dan i da čekam odgovore os njih po 24h

Primer 2
      Uredno u kasi imam 339.10€ povlačim preko withdraw opcije 339€ treba mi na visa leći 335 + 4 njima za withdrav.

Uredno skidaju 339€ i na kraju PENDING nerešen slučaj bez ikakvogvog objašnjenja novac ni poslat na visa ni vraćen u kasu. Posle 24 časa pišem im poruku za obhašnjenje i čekam odgovor zašto je status nerešen.

Toliko o operatuvnosti pp. Treba novackoji je moj da čekam 3-4 dana dok reše slučaj je li do njih ili banke i još od 3-5 radnih dana da legne na bank račun i igri nikad kraja. Ispada kao da treba peške da dođe iz usa banke.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • nikakve sumljive transakcije evo odgovora posle 18h

Source Code

1. Hvala za kontakt PaiPal u vezi sa vašim čekanju povlačenja.
      2. Imam, kao gest dobre volje preokrenuo $ 4.00 evra na svoj racun. Želim da potvrdim da je naknada za povlačenje do Visa kartica je € 4.00 evra ide napred.
      3. Želim da savetuje da je povlačenje € 339.00 evra čeka za 72 sata od 10. januara 2017.
      4. Povremeno, možemo održati povlačenje ako može biti veći od normalnog nivoa rizika u vezi sa transakciju.
      5. Kada se održava povlačenje, to nije odraz vas ili vaših aktivnosti računa. Naša unutrašnja sistem bezbednosti je automatizovan sistem koji kontroliše sve detalje iz svakog povlačenja da se vrši preko PaiPal-a. Ovo je slično načinu izdavač banka ili kreditna kartica odobrava transakcije.
      6. Za sprečavanje prevara razloga, ja ne mogu da vidim šta aspekt ovog povlačenja je izazvala naše unutrašnje sigurnosni sistem da interveniše. Niti mogu zameniti ili ručno promeniti postavke bezbednosti dozvoliti da se povlačenje proći odmah.
      7. Kada se 72 sata su prošla vaš povlačenje treba da bude normalno obraditi naš sistem i da će dobiti sredstva u svoju karticu 3-5 radnih dana od 10..
      8. Žalimo neugodnosti koje je ovo možda izazvana.
      9. Iskreno Vaš,
      10. PaiPal
      I tako čekaj 10 dana umesto da legne na racun za maksimalno 3
      kao sto se da videti sve neki sistemi i limiti ogranicavanja kao na ovom sajtu isto. velika im suma povlacenja 340€ sta bi da povlacim 10 000 evra a limit na kartici nije limitiran od moje banke.
      E to da je Srbija uvek na listi za 'ebanje to i vrapci znaju zato ko je iz srbije bolje da zaobidje pp jer su totalno nesigurni a ovamo se kunu u svoje postenje i sigurnost.

Sada bi trebalo da 3x platim im po 4€ 12€ da bi podigao 300€ ma banda obična.

I na kraju posle 72 sata opet mogu naci neki novi razlog tipa kriv je sistem odrzavanja a ne covek.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0