Kupovina preko paypala?

• moje iskustvo je da maltretiraju korisnike pp racuna, nekoliko puta sam ih do sada zvao da mi "odblokiraju" racun, nigdje ne pise da je blokiran, kartica uredno povezana sa pp, probao sam smao da novsc posaljem prijatekju, sitno, nekih 10 $ i ne moze, javlja gresku, zovem ih u dublin, centralu za europu, odblokiraju nakpn 100 podataka kkje im dadnem, i sve ok, nakon 24 sata opet isti problem, znaci za svaku transakciju ja njih treba da zovem u irsku da odblokiraju, nikada nije bio postupak protiv mene pokrenut od strane pp ali me i dalje zezaju. Dodijalo mi je to, laptop koji sam htio kupiti preko paypala u us sam kupo na amazon us i platio direktno karticom, sve proteklo bez problema.
      Jedino sam morao pisati svojoj banci zahtjev za pomjeranje sigurnosnih parametara, jer se radi o vecoj transakciji i trgovini koja je u usa, inace takve transakcije su rizicne pa moja banka trazi odobrenje od mene radi moje sigurnosti da mi neko ne bi maznuo novce...
      Pp me nervira i izbjegavat cu ih ako ikako mogu. Jeste da za razliku od banke nude sigurnost u smislu da mogu dobiti novce nazad, to banka ne garantuje, ali u ovom slucaju amazon je garant ako laptop ne bude ok, dobit cu novce...
    • Gle, kapiram da ste i ti i zero imali problema, ali ne kao kupci robe/usluga/servisa koristeći pp, već za slanje/primanje/povlačenje para putem pp.
      To su ostale usluge koje pp nudi, ali iskustvo o kojem sam pisao, kao i druge kolege ovde, bila je o onome što je naslov teme: kupovina preko paypala.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Uplatio sam neki servis 20$ preko paypal-a dao mi covek e-mail i ja usao na moj paypal i poslao 20$ na taj e-mail nista nisam pisao niti naglasavao da je uplata za neki servis,meni sve lepo iz banke skinuto 20$ ali kad udjem u paypal tamo mi pise da transakcija nije ono stavljena pod Completed,vec stoji iznad gore i pise Pending.Jel on dobio pare ili sta?Posto je meni sa racuna skinut novac,i imam onaj transaction id sa paypala.Pa me zanima dokle ce da pise Pending?
    • pa da si mu poslao bez refunded opcijeračun bi bio completed ovako može biti ne 21 dan nego 180 dana.

I kao trgovac takvom uplatom nikada ne bih ni poslao robu jer u stvari novac držiš u virtual kasi a samim tim možeš posle 21 ili koliko dana da tražiš novac nazad iako sam ti isporučio robu.

Tako pojedini rade plate navodno uslugu pa refunded i onda navodno blokiraju prodavca i ugase mu pp.

zato bajo uplati kao gift ili plati taksu bez refinded pa kada vidim na računu da je leglo completed i bez refunded šaljem robu.

Zato je pp navodno siguran a preko grbače prodavca i uvek je prodavac kriv.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
      WeTek OpenELEC, Mnigma 0.3 + Kodi 16.1 Jarvis
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2
      Al/125, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • uz to imao sam pending u podizanju 330 evra. Kada sam pisao pp zašto navodno se javila neka mery sluzbenica koja je odgovorila da je to sistem sam blokirao navodno mu velika suma u podizanju, i da će sistemodblokirati u roku 72h. Rekoh šta da sam povlačio 1000€ znači ne bi mogao da povučem svoj novac za 3 meseca.

Pp je najlošiji transfer novca sa korisnika na korisnika. Skril je za te stvari najbolji i neteler.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • Ako ne veruješ tim sa kojim sklapaš posao ne vredi ti ni paypal ni bilo koji servis. Kažem po meni najslabiji i najgluplji servis na netu. Uvek neka ogranučenja, neke provere ko ti je poslao novac zašto, verovatno bi hteli i u paket i u dupe korisnicima da udju kada bi mogli da im sve kontrolišu.

Kada im padne ba pamet traze navodno potvrde skenove ličnih karti, pasoša, vozackih dozvola još treba da im navedeš i što si se rodio a i kad si bio u bolnici ili sudnici.

Ulaze u privatnost svakog člana to je čudo jedno.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0