DVB-S2 kartice - iskustva

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Obzirom da volim sve što vole mladi ^^ moje lično opredeljenje je TBS firma i njihova ponuda DVB-S2 uređaja za PC.
      Imaju modele sa PCI, PCI-e te USB interfejsom koji mogu da se podele na obične i PRO.
      Obični su jeftini i pokrivaju dosta toga što bi kućnom korisniku trebalo, a za one koji žele baš sve ostaju pomenuti PRO modeli. Cena jeste viša, ali nije nenormalno visoka.
      Imaju i kartice za headend korisnike (kablovske i tv kompanije) koje imaju još jaču cenu, ali i ogroman broj tunera na kartici. I dalje mislim da je cena smešno niska za karticu sa 8 x S2X tunera.
      Naravno, koga zanima feedhunting, neka obrati pažnju i na to da li određena kartica podržava tzv. hardverski blindscan. Za tu rabotu upogoniti gugl te čitati iskustva drugih.
      Na sajtu su navedene i konkretne cene ako se kupuje direktno iz fabrike preko ebay.

Još jednom napominjem da bilo koja DVB-S2 kartica od bilo kog proizvođača bi trebalo da ima prijem i sat-feeda i redovnog sat-kanala, bio on SD, HD ili 4K UHD HDR.
      Izuzetak su TP koji idu na MIS, ACM/VCM, 16/32APSK - tu ovisi o tome da li konkretan model kartice to podržava.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Reći ču samo da tvoj post dvlajkovic nije ni malo objektivan nego samo zastupaš ono šta ti imaš i šta misliš da je bolje. Da si umjesto Azboxa koristio DMM ili Vu+ onda nebi pisao o enigmi da naprave jedan korak unaprijed a dva u nazad jer to nema veze sa vezom. Imam tri E2 resivera i više nego sam zadovoljan sa sva tri, a tu karticu šta toliko hvališ ne samo da ju nikad nebi kupio nego ju nebi čak niti koristio da mi ju netko pokloni. Ja se trudim da kompjuter uopče niti ne palim jer mi ide na živce a kamoli da još moram na njemu gledati satelitske kanale.
    • Ludi Pera: Drago mi je čuti tvoje mišljenje jer smo sada definitivno bogatiji i za tvoje iskustvo u prijemu signala sa satelita, te što si podelio sa nama šta ti podstiče neurozu.

Vakula: Mene su kod eksterne 5925 odmah u početku počeli da nerviraju silni kablovi pa sam u roku od par dana kupio i internu, odn. 6903. Sada mi ova prva stoji u kutiji, a koristim samo 6903. Kupio sam ih da imam prijem svega što ide gore. Zašto drugi kupuju - stvarno neam pojma.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • iskreno,mislim da je Ok tema i da je vezana za iskustva za DVB S2 kartice....verujem da je poslednja zelja autora teme bila da napravi Vecito poredjenje sta je Bolje -Android,ili iPhone..MacOSX ili Windows i slicno....
      ja sam na kratko imao jednu TBS USB karticu,koja je mogla sve osnovno,BlindScan...ali sam odustao iz razloga sto nemam Windows vise od 10 godina(iskljucivo koristim Mac)i nemam nameru da ga nabavljam samo zbog DVB-S2 fora...ali postujem Hobi....i stvarno mi je dovoljan GigaBlue u kombinaciji sa WetekPlay2 i Mac OSX za Stream....
      mozda ova tema nekoga natera da predje na sve to...ja cu i dalje da pratim,pa ko zna...
      svako dobro
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
    • Malo drugčija situacija kod mene.
      Ja imam svega od toga, TechnoMate (aka ClarkeTech) od 2011, TBS 6925 od kraja marta 2013, od nedavno (ponovno) i DreamBox. Da od 1989 do 2011 ne nabrajam šta se sve sakupilo ovdje; i ne smeta.

Bez čega ne bih u ovom momentu mogao furati svog hobija? Bez skoro 30 godina starog Monterey-a i bez TechnoMate-a, jednostavno.TBS kartica je super, omogučava pravom DX-ru vidjeti i raditi stvari koje su u neka stara vremena mogli samo profesionalni monteri sa nekim Promax spectrum mašinama. Za normalno gledanje kanala ima čak i daljinski upravljač.
      A za svrhe koje DVlajkovic opisuje ne koristi mi mnogo pošto ... jednostavno sa ovim PC razumijevanjem nisam baš na ti. A slažem se, za nekog ko ima interesa i znanja, kartica je jedino što treba (naravno uz primjeran PC) za baratanje bilo kakvim signalom od tamo gore.

Na kraju dolazi DreamBox (ili bilokoji Enigma box), kolko god ga mrzim (jer nije ništa drugo nego PC), treba mi zbog komoditeta gledanja svih ovih novih sistema ( UHD/4K, Multistream, S2X, etc) bez da uključujem PC. Omogučava i "neke druge stvari" kolko čitam ... ali tim eksperimentiranjem nisam još stigao nikud.

Glavno pitanje je šta nekome znači "satelitska televizija". Meni u osnovi još uvijek znači hvatanje samog signala, sve ostalo je IT/PC svijet u što se ne razumijem.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • Eh satelitske kartice toliko igrarija sa njima i nikad kraja tome, secam se jos od ranije presretanje tudjih downloada, gledanje ...

Godinama sam ih ganjao ali pojavom enigme definitivno presao na boxove, kartice se preselile u ormar.
      Msm da i dan danas imam neke dve s2 krsine koje skupljaju prasinu i prakticno mi nicemu ne sluze.

Da se osvrnem na neke ranije postove, najlakse je flesnuti box, sloziti neki imidz (pola sata do sat) , ubaciti listu/ liniju i gledati, ovo o cemu dvlajkovic prica je neka druga dimenzija igranja sa ovim hobijem i ne moze se porediti sa tim da sednes ispred tv-a, pustis neki kanal sa boxa i gledas dok vuces par bajtova od negde.

@dvljakovic
      Postovi su zanimljivi i edukativni, iako se ne bavim vise dvb karticama uvek sa uzivanjem procitam :thumbsup:
      profesionalno obaram imidze na linux based risiverima - ne naplacujem, radim iz hobija
    • @amsterdamxxx
      Ona tvoja je zavrsila kod mene :thumbsup:
      Dobro radi, trenutno je ni ja ne koristim dok ne postavim drugaciji Inverto HGLN LNB sa 2 izlaza..
      Jer ranije je bila na loop-u iz Dreamboxa 800, a sad na 920 nema tog loop izlaza (i/ili ne znam da namestim nesto u postavkama sto bar laički izgleda da je taj loop)

Sve u svemu ovo vreme koliko je imam 5922SE.. pronalazi i 16APSK i 32 APSK, dosta je osetljiv tjuner ima "lock" gde drugi resiveri nisu imali.
      Kod mene je PC masina vec malo vremešna (p43, intel e5200 2*2,5ghz, 4gb, GF9800GT)
      Pa mi je sledece za zamenu komp, da bi mogo da "teram" 19k+ .. :)

Pohvale za dvlajkovica
      Gebertini 150cm 91.5E-47.5W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      Ku Inverto black ultra x2 (Linear-Circular)
      C WS International ESX241 (Linear-Circular)
      DreamBox920.. TBS5922
    • Najprije posebna zahvala gospodinu dvlajkovic (pa i drugima :) ) za održavanje ovog topica. Vrlo informativno i za one koje nikad nisu imali DVB-S2 karticu, da nešto nauče i da dobiju informacije.
      Što mene osobno ne leži kod DVB-S2 kartica je fakt, da si vezan na PC i mali ekran. Službeno buljim 8-10 sati na dan u njega i malo mi je previše još to uveče raditi.
      I ako imaš djecu, koji bi uveče gledali crtiče, gledanje na PC absolutno ne ide...Sorry ali tako stvare kod mene stoji.
      U zadnjih nekoliko godina prošlo je puno Enigma2 kutija kroz moje prste (i prije toga i non enigma), o kojih dvlajkovic priča. Da to je istina, ali se uvijek prodavalo staru i uz malo dodatnih para kupila novu, tako da je na kraju krajeva
      skoro uvijek samo jedna izpod Tvja. Ali moj klinac od 8 godina zna upaliti Enigma box i gledati svoje crtiče preko IPTvja..
      Jer meni je Enigma STB još uvijek main box jer ga koristim ne samo za Sat Tv (free, non free, feedovi.. etc), nego i za IPTV (lokalni provider-IPTV multicast protokol), primanje streamova na webu te
      preko 50-60 Web radio stanica,
      jedino još filmove pratim na dodatnom mediaboxu, koji prežvače sve do 4K HDR.
      Ima sigurno stvari koje su kod Enigme2 za određene ljudi lakše napraviti, jer bez informatičnog znanja (i to nekada dosta dobrog!) koriščenje S2 kartica može postati muka.
      Bar je to moja osobno mišljenje...

Kao što je več majstor dvlajkovic spomenuo, DVB-S2 kartica je alfa i omega kad pričamo o prijemu bilo kojem signala iz 36K uddaljenosti. U tome nema dvojbe...skoro nema signala, koje ne mogu primati, a kako je več opisano, totalno je o vama ovisno, šta čete s tim napraviti pa i od kapacitete koriščenog Pcja.
      Ali je isto istina, da ima stvari, koje sada i rade na Enigmi2 (Abertis, T2-MI itd...) i toga ne bi bilo, da se nije na početku proradilo/analiziralo na karticama.

Sve u svemu interesantan topic i neka se održava i u budućnosti...
      Laminas 120 cm 75°E-45°W
      ClarkTech Diseqc HH390
      IBU Single LNB white mod
      Octagon SF4008 4K (OpenAtv 6.3)

The post was edited 1 time, last by humaxboy ().

• Pošto ste se svi naoružali 4K risiverima i S2X tunerima, zamolio bih neku dobru dušu da snimi barem 500MB testa koji emituje na Hotbirdu, RAR-uje te uploaduje ovde i postavi link u ovu temu da skinemo.

11096H - 34283 - 23/36 - DVB-S2X/16APSK - HEVC

Fala :)
    • Ja još čekam pravi 2SX tuner za DM mašinu. Kad stigne i kad naučim kako snimati preko njega, bit će i snimke (al nadam se da će sa manje muke netko to uraditi prije mene).

U medžuvremenu evo ljepog primjera zbog čega je PC card nenadmašljiv u nekim stvarima. Nema smart kutije koja bi ovako ljepo nazorno grafički prikazala tolike informacije jednog streama.
      Naravno uz pomoč programa kao što su EBSpro, CrazyScan, DVBDream, SmartDVB, ABC4T2...
      Primjer mozambiškog multistrema na Eutelsatu 10A (10.0°E).

Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • Molim vas da ne kvarite ovako kompaktnu temu o dvb-karticama.

Apsolutno je jasno da ni jedan enigma 2 resiver ne moze, niti ce ikada moci da "skine u letu" neki bas bas "nasviran" kanal namenjen profesionalnoj upotrebi..

-Sa takvim kanalima prilicno tesko izlaze na kraj i profesionalni prijemnici od po 2000-2500 Eur., a ne tek seriski Enigma2 resiveri proizvedeni uglavnom u kini.

Sve ima svoje prednosti i mane...
      Recimo meni su klinci uzurpirali komp, pa E2 koristim mahom u gacama iz kreveta... sto TBS uglavnom ne bi mogao :)
      Molim vlasniče foruma pobriši višak gradiva iz ove teme, na celu sa ovim postom. Pozz
      Gebertini 150cm 91.5E-47.5W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      Ku Inverto black ultra x2 (Linear-Circular)
      C WS International ESX241 (Linear-Circular)
      DreamBox920.. TBS5922
    • dvlajkovic wrote:

Pošto ste se svi naoružali 4K risiverima i S2X tunerima, zamolio bih neku dobru dušu da snimi barem 500MB testa koji emituje na Hotbirdu, RAR-uje te uploaduje ovde i postavi link u ovu temu da skinemo.

11096H - 34283 - 23/36 - DVB-S2X/16APSK - HEVC
      Hmm.. znači niko nema npr. TBS 5520SE ili sličan risiver pa da snimi vidoje od par minuta? Šteta :(
    • izgleda da vas ima malo koji bas gurate taj hobi do krajnjih granica,ili ljude mrzi....
      ja bi rado sve to probao,ali za sada nemam opciju..:)
      iako imam ovaj Wetek4K on mi ne sluzi za Satelit....iskljucivo za KODI..IPTV,i slicno....a verovatno,ili sigurno i ne moze da preskenira zadatu Frec..:)
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
    • Bravo!
      To je ono o čemu pišem već nekoliko godina - prijem UHD 4K kanala sa običnim DVB-S2 tunerom u risiveru koji nije 4K.
      Primljeni UHD kanal se zatim može stream-ati kućnom mrežom na drugi uređaj koji će dalje hardverski dekodirati H265 te prikazati na nekom TV, monitoru, mobilnom itd.
      I to radi :)