DVB-S2 kartice - iskustva

• New

Ako je u Dreambox 920 ugrađen Silab tuner SI2166D, osim što provjereno hvata vrlo niske vrijednosti SR, ima podršku za blindscan, s2x, mis/pls,mode i 16/ 32apsk modulaciju.. Koliko znam, uhvatiti bez problema SR od 256Ks i 16/32apsk do sada je bilo rezervirano samo za kartice o kojima se ovdje piše.
      3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset (uskoro motorizacija)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (93,5E-61W)
      90cm Tele system offset (90E-58W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • New

kreator73 wrote:

Baš bi me zanimalo kakv bi kvalitet slike bio na linuxu i brzina rada hd 2 karte..Svi znamo da je win kilav.
      Kvalitet slike nema veze sa tunerom već sa onime što obrađuje video.

Technisat Skystar S2 PCI - B2C2-baziran uređaj iz poznate SkyStar 2 serije kartica. Tuner/demod Conexant CX24120.
      Technisat SkyStar HD2 PCI - ODM Twinhan 1041 (AzureWave AD-SP400). Bazirana je na STB6100/STB0899 tuner-demod.
      Obe kartice su dosta stari modeli sa prvom generacijom demodulatora koji jedva mogu da odrade DVB-S2/8PSK (max. 30Ms/s) i obe imaju problema sa media-bridges (Mantis i B2C2 Flexcop).

Ako kartica napravi lock na nekom sat-kanalu, dalje je do media playera kako će (hardverski ili softverski) da to dekodira (ne mislim na enkripciju, već na korišćeni codec) i prikaže, te o tome ovisi slika.

Kad sam rekao "tradicionalna sporost windoza", mislio sam na izuzetno teške video materijale za reprodukciju na kućnom PC.
      Sa moćnim hardverom windowsi "lete".
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • New

LambdaKt wrote:

Ako je u Dreambox 920 ugrađen Silab tuner SI2166D, osim što provjereno hvata vrlo niske vrijednosti SR, ima podršku za blindscan, s2x, mis/pls,mode i 16/ 32apsk modulaciju.. Koliko znam, uhvatiti bez problema SR od 256Ks i 16/32apsk do sada je bilo rezervirano samo za kartice o kojima se ovdje piše.
      Na modulacijama koje nisu QPSK/8PSK skoro uvek idu sadržaji koje niti jedan E2 risiver ne može obraditi, snimiti ili nekako iskoristiti - pa čak ni stream-ovati na PC, tako da je to više poput ukrasnog spojlera na skupocenom automobilu. Zaista je retko da bude neki klasičan kanal na TP sa 16/32APSK, a i to je većinom neki feed.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • New

upravo sam slucajno naleteo na USB igracku za sve vrste televizija,koji cak ima podrsku i za Mac,Windows,Linux i Rpi3....ali je verovatno ogranicen samo na 'QPSK/8PSK'jer tako pise...ali se pominje BlindScan...e sad sture su informacije o drugim stvarima....
      jokersys.com/joker-tv/
      Operating Conditions ( Terrestrial / Cable Part )
      Reception Frequency Range: 42 … 1002 MHz
      RF Input Level: -88 … +5 dBm
      RF Input Impedance: 75 Ohm
      Power consumption: 420 mA (host USB 2.0 port can supply 500 mA max)
      Operating Conditions ( Satellite Part )
      Reception Frequency Range (after LNB): 950 … 2150 MHz
      RF Input Level: -85 … +10 dBm
      RF Input Impedance: 75 Ohm
      Power consumption: 820 mA (CI and LNB powered).
      USB 3.0 host ports recommended (max 900 mA supply) or powered USB hub.
      The used chipsets include:
      Sony CXD2858ER – universal Ter/Sat tuner
      Sony CXD2854ER – DVB-C/C2/T/T2/S/S2 demodulator
      LG LG3306A – ATSC demodulator
      AltoBeam ATBM8881 – DTMB demodulator
      Altera EP4CE22F17C8N – FPGA
      Supported standards:
      DVB-S/S2 QPSK, 8PSK
      DVB-T/T2 QPSK – 16QAM – 64QAM modulations
      DVB-C/C2 Decodes ITU-T J.83-Annexes A, B and C, and DVB-C bit streams
      ISDB-Tb Conforms to ARIB STD-B31
      ATSC ATSC A/53 8VSB, American/Korean
      DTMB is fully compliance with GB20600-2006 (DTMB)
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
    • New

Moj mali doprinos u vezi kartica, koristim TBS i imam 3 modela, 6925, 5925USB i 6928SE.
      5925 i 6925 imaju 16APSK 32APSK i sa njim je moguce gledanje 4k fidova.
      5925USB je moguce preko usb nakaciti na risiver koji nema 16APSK 32APSK demodulator i gledati 4k fidova ali njih je jako jako malo.
      6928 nema 16APSK 32APSK demodulator ali zato je neverovatno brza u kombinaciji sa EBSpro i u blindscan2 modu iskenira ceo satelit za par minuta.

Ja ih koristim iskljucivo za gledanje fidova od kojih je vecina kodirana u BISS-u.
      Vecina danasnjih fidova su H264, klucevi su dostupni
      Vecina bitnih desavanja tipa liga sampiona, liga uefa, ova nova uefa liga nacija sve to je 90% na 7e i signali su dosta jaki.

Za gledanje koristim iskljucivo win7 sa starim progdvb 6.61, biss pluginom, divx h264 kodecima.
      Hardver obavezno I7 na ploci koja ima integrisanu intel grafiku i hdmi izlaz i sve radi vrhunski.

The post was edited 1 time, last by sasadjak ().

• New

Dobro nam došao.
      Drago mi je što te kartice lepo služe.
      Ako dozvoliš, par reči:
      Gledanje 4k feedova apsolutno nema nikakve veze sa 16APSK 32APSK jer se pomenuti feedovi ne emituju u toj modulaciji.
      Takođe, gledanje 4k feedova nema veze niti sa tunerom, odn. može da se koristi bilo koja kartica ili sat risiver koji može da lockuje TP gde ide 4k feed.
      Integrisana grafika nije dobro rešenje za fuidni prikaz HD 4:2:2 feedova, a naročito ne za 4k 4:2:2 feedove, no ako si ti zadovoljan, i mi smo :thumbup:
      I molim te bez ponuda za ključeve. Svi znamo kako do njih.
    • New

Ne brate.
      Vidoje SD i HD najčešće ide u H264 (ponekad i mpeg-2), a 4k ide u H265.
      Audio može da bude svašta nešto: mpeg-1 layer I, II, III, AAC, AC+ ADTS, Dolby ovaj i onaj, FFmpeg, itd.
      To je ono što koristi medij koji putem satelita stiže i moraš imati podršku za upravo te codece, inače ništa od slike i/ili zvuka.
    • New

Misliš na ovo?

Bojim se da ste se i ti i cenjeni autor Crazy Sat prešli u zaključcima :D
      Tehnički gledano to nije išlo u 4K rezoluciji već Full HD.
      U prinpicu britanci puste istovremeno 4 feeda koji su u nazivu imali reč "UHD":
      1. UHD-Top_Left
      2. UHD-Top_Right
      3. UHD-Top_Bottom_Left
      4. UHD-Top_Bottom_Right
      ali su sva 4 feeda bila običan Full HD vidoje u H264. Kapiraš? Ako ta 4 feeda u tv studiju moćnim video procesorom sastaviš u 1 sliku, tek onda dobiješ punu 4K rezoluciju.
      To smo kolega @foxx i ja početkom prošle godine pronalazili, analizirali i pretvarali u 1 UHD sliku u kućnim uslovima (hehe, kad se samo setim.. haos) i o svemu pisali na Forumu > link.
      I dalje tvrdim da pravih 4k UHD feedova nema u 16/32APSK, ali nije bitno - svako nek' misli šta hoće. Ako naletiš na nešto takvo, slobodno objavi na Forumu pa ćemo s veseljem pogledati.
    • New

U pravu si, jedan drugar je imao Vu 4k, nakacio 5925 na njega nadajuci se da ce dobiti 1 sliku :). Naravno opet je dobijao 4 kanala.
      Posto je taj fid bio brzi od ostalih jedina mogucnost da se gleda je bila 4pc i 4 monitora :)

Dosta dugo nisam bio aktivan, selio sam se u drugi grad, cekao da se zavrsi zgrada da mogu postaviti antene ali da postoji neki 4k 16apsk feed sigurno bi ga do sada neko nasao tako da sigurno ne ceka mene da ga nadjem :)
    • New

Evo konkretan primer onoga o čemu sam pričao: DSNG ekipa na terenu (koja vrši prenos fudbalskog meča) je namerno loše konfigurisala podatke o feedu na satelitu, što će većinu sat-risivera onesposobiti za prijem.
      Feed je tek počeo, u pitanju je meč Lushnja vs Bylis Ballsh (Albanija) i nema nikakvih podataka za PMT, CAT i NIT. Naravno, ne vidi se ni koji su A/V pidovi.

23.5E - 11517 V - 3600 - 3/4 - DVB-S2/8PSK - BitRate 8,022 Mbit/s - FTA.

DVB-S2 kartica svejedno može da usmeri signal na šta god želite preko app (EBS Pro, Crazy Scan, itd), pa tako i na media player po izboru. VLC je neupotrebljiv (nisam baš predugo čekao da vidim 'oće li da propne!), ali zato MPC-HC odma' pusti i sliku i ton.
      Feed je nekodiran, ali skoro pa neupotrebljiv za klasične sat-risivere, tako da imate nove trendove zašite prenosa u vidu (Made in Albania) :)
      Napomena: znam da je kvaliteta takva kakva je i da nije 16:9, ali ovo koristim samo kao primer da se nešto i nauči u praksi. Podrazumeva se da taj feed biva obrađen u TV-kući (RTSH) i tek onda pušten gledaocima.