DVB-S2 kartice - iskustva

• Huh, dobra tema samo da ima manje onih koji porede sa enigmom. Kad se setim prvih ss kartica i drndanja u win da poteram drivere i app da radi ... Ja ne jurim fidove a i nemam na zalost trenutno pokretni sistem, imam oko 30ak dvb-s,s2,c,t2,t katica. Batalio sam i win os odavno, mada ga imam samo virtualno u vm. Ko ima dvb karticu a voli enigmu moze da se napravi i enigma2 da radi lepo na pc-u:
      h**ps://cloud.mail.ru/public/97G7/BPBnDtJxz
      uglavnom potera se skripta i ona skine potrebne fajlove i kompajlira enigmu2 i oscam. Najvise koristim na linuxu kombinaciju tvheadenda i kodija. Jedini problem moze biti u linuxu drajveri za odradjene kartice za koje treba pecovati kernel da bi radio kako treba sa njom. Tvheadend mi se svida sto skenira nove i postojece tranpondere i muxeve i dodje kanale automatski, tako da jednim klikom idu ako su pozeljni u listu kanala. Transkoding mogu da poteram i u 1mb da radi ok kad mi se nesto gleda a imam slab net negde van kuce...
      btw neke stare dvb-t kartice imaju sirinu hvatanja velikog spektra frekvencija tako da mogu da se sa njima hvatati satelitski meteoroloski signali, avioni, gsm... Jedan primer:
      h**p://neutrino-digital.com:8080
      sto se tice konkretno dvb-s i s2 probao sam do sad technisat ss1,ss2,ss usb,ss usb2 ci,hd,hd2,ctx1924,saa71431,saa7146,Terratec Cinergy S2 usb,S2 pcie dual,S7, Hauppage nova hd s2,s2...
      do sada najvecu ostetlivost imale su teratec i haupage kartice od ovih koje sam probao

The post was edited 5 times, last by atari ().

• Pre dva dana stigla TBS 5520se. Prvi utisci odlicni. Uredjaj sam lako instalirao i nije bilo nekih poteskoca. Posto odavno nisam imao susreta sa pc karticama-jos iz ere skystar2 , malo sam morao prelistati sta i kako ali sam se uglavnom snasao.
      Za pocetak sam instalirao DVB dream kao program koji mi se ucinio najjednostavnijim ali probacu i druge.
      Pretraga kanala sa opcijom automatskog ili rucnog skeniranja zavrsava posao bez problema. Problem je nastao pri pokusaju blind skaniranja, posto kartica nema fabricki blind scan.Morao sam instairati novi StreamReader.dll i sa njim sam uspeo pokrenuti blindscan,medjutim nisam bas najzadovoljniji posto pretraga traje zaista dugo.
      Neznam sa kojim programom bi pretraga bila brza ?Instaliracu za probu Ebspro..
      Od pluginova pokrenuo sam vplug i Hadu i sve radi za 5.
      4k kanali dosta mrsavo rade posto je moj desktop racunar intel core2 vpro i nemam nijednu graphic kard (na jesen planiram malo ozbiljniju opciju ).
      Feedovi u 1080i 4:2:2 rade bez problema .
      Isto sam preskenirao multistream kanale sa 5w i rade i Fra i Ita kanali..
      Streaming jos nisam stigao probati ali probam pa javim, mada nevidim zasto bi bilo problema.
    • Možeš da probaš EBSpro za blindscan, mada na EBSpro spisku podržanih kartica nema tvog modela a i u zvaničnim specifikacijama kartice ne stoji
      da hardwerski podržava blindscan. Ako uspeš da pokreneš blindscan sa EBSpro i to BLScan 2 mode, onda će skeniranje satelita biti mnogo brže

Što se tiče UHD kanala treba imati u vidu da je kartica ipak samo tuner, tako da od PC, odnosno njegove konfiguracije(GPU,CPU) zavisi kako će raditi kanali u ultravisokoj rezoluciji.
    • Pokrenuo sam u ebs pro blindscan2. Radi mnogo brze ali se bas sa programom i nesnalazim najbolje. Trebace mi vremena.
      Jasno mi je da je comp najvazniji deo, planiram ryzen 5 1600x i radeon rx580 od jeseni, mislim da ce mi to biti dosta i za 4:2:2 uhd feedove.
      U svakom slucaju kolega hvala na pomoci i savetima, trebace mi i u narednim danima sigurno.
    • Evo me ponovo posle par dana testiranja. Utisci idalje pozitivni. Posle malo bunarenja uspeo sam da pokrenem i u EBSpro Blscan mode, ceo eut.w7 mi preskenira za otprilike 4min, sto je za mene ok. Kanali u t2 mrezi rade ok, posto imam mogucnost da pratim i iz pravca Hr i Hun putem zemaljske antene, imam nekih 40 tak programa. Nisam za sada imao nekog zakucavanja itd. Prijatno iznenadjen.Jedino nisam jos probao Spanske kanale na 30w, ali i to ovih dana probam.