Kupovina mobitela iz kine

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kupovina mobitela iz kine

zanima me da li ima forumasa koji su kupovali tel. Iz kine a da su uspjeli "izbjeci" carinu i pdv, jer kad ti ovi vrli carinici "odrezu" svoju tarifu ne isplati ti se nikako...

Cuo sam da ima neki sajt u njemackoj ili nekoj drugoj eu zemlji na ciju adresu narucis i ovi to nekakk prepakuju i salju ti za Hr, i onda to kao dodje slanje robe unutar eu i nema carine i pdv a taj sajt naplacuje nekih 5-6€

Da li netko zna nesto o tome?
      Hvala
    • Ako uspeš kinezu da objasniš da se potrudi oko "kamuflaže", onda pošiljka prolazi kroz carinu direkt iz kine, bez otvaranja.
      Mobitel može ako ti upakuju kao neki mp3 player u neveliku kutiju i zalepe na car. deklaraciju sve podatke o tamo nekom postojećem mp3 playeru koji je jeftin.
      To provereno prolazi.
      Naravno, ne možeš da uvezeš laptop ili tablet i da ti prođe pod "jeftin solar-powered kalkulator".
      Tako da sve ovisi šta naručuješ i od koga naručuješ.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Redovno uzimam mobitele i uvijek bez dodatnih placanja. Nedavno dosao Leagoo M5 ( baustelac :) ) i Samsung Galaxy S5 mini za 12 dana iz Kine bez posebnih pakiranja tipa Gift i masnica :)
      Savjet, uzimaj iz EU warehous preko Ebay i tu si zasticen maximalno i nemas dodatnih placanja. Par ojorica skuplje a 100% sigurnije pogotovo ako placas sa PayPal i Ebay garancijom za povrat novca. A ako ne dodje u naznacenom terminu a prodavatelj se ne javi ( na poslani upit u roku od 48 sati ) novac se vraca od Ebay ili PayPal na tvoj racun. Obrati pozornost na "povjerenje" posiljatelja i njegove ocjene i znat ces odmah je li se radi o "sarlatanu" ili provjerenom kupcu kojem je stalo do reputacije i ozbiljne prodaje ili je u pitanju "zavala".
      Ako direktno narucujes u HR tesko da ce proci preko carine bez otvaranja a tu slijede: Carina, PDV, troskovi obrade, troskovi dostave na adresu od poste, ... Jednostavno neisplativo jer uveca se za nekih 30-35% od stvarne cijene koja je placena. Mozda da probas naruciti u Njemackoj kod nekoga i da ti taj isti posalje busom ili donese taj proizvod.
      Kamen, krš i maslina
      vino, ganga, Neretva
      sve to ima zemlja ta
      moja Hercegovina.
    • Na gearbest je skuplje a i tel koji trazim nema skladiste eu, samo kina, npr oneplus 3t kosta na gearbest 476€, a na aliexpress 444€.
      A ovo s ebay to su kineski prodavci? Trgovni npr. Sa aliexpress prodaju na ebay?
      Narucio sam prije 7-8 mjeseci umi rome 3gb ram i platio na aliexpress sa free shipping 115€, a onda su mi zaracunali sve i carinu i pdv, mislim da je izaslo to jos dodatno oko 50€, tako se ne isplati nikako.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
    • Da ovo je "kosooki friend" koji ima trgovinu na Ebay i do sada sam kod njega uzeo 4 mobitela. Sve uredno sa isporukom u naznacenim terminima kao i proizvodi kako su opisani. Povjerenje tj. reputacija mu je 99,2% na Ebay sto je po meni sasvim ok a tu su i dodatne zastite kupcima.
      AliExpress nema nikakve poveznice sa Ebay ali moguce da su prodavci isti tj. da imaju na vise web shop svoje trgovine. O deranju za carinu i PDV mogu jos nekako i podnijeti ali obrada manipulativnih troskova ( otvaranje sadrzaja i pregled sadrzaja ) kao i postanska dostava ( koja je nerijetko samo pismena obavijest u sanducicu da je pristigao proizvod ) a u biti moras sam po njega klapati u postu ili carinu i to ti jos naplate cca 100-tinjak "cuna od majmuna" je zbilja previse.
      Po meni je najbolja opcija ( kako sam vec i naveo ) narucivanje u Njemacku kod nekoga i slanje busom. Naravno ako imas koga povjerljivog gore i ako ti nije bas zurbe ( u par dana ) za isporuku.
      Ovo je moje vidjenje "legalne pljacke" a ti napravi kako smatras da je najbolje. Ne zelim uticati ni na tvoje niti na necije drugo misljenje/razmisljanje nego sam odluci. Ja narucujem kako sam opisao u postu #5.
      Sretno u kupnji!
      Kamen, krš i maslina
      vino, ganga, Neretva
      sve to ima zemlja ta
      moja Hercegovina.
    • On misli na unos robe. U pravu je, kada fizički ulaziš možeš toliko unijeti sa sobom. Slično je i u HR, i u većini zemalja EU. Međutim, kada primaš pošiljku iz neke zemlje izvan EU, plaćanje PDV-a i drugih davanja (ja to skraćeno zovem carina) počinje od vrijednosti 22 €. To vrijedi za sve članice EU, kod svih se ta cifra vrti oko 22 €.
      Ovaj trik s EU Warehouse jednako je nesiguran u svim članicama EU, koliko sam upoznat. Nije Hrvatska neki izuzetak. Tako se može desiti i u Njemačkoj da bude carinjena roba iz Kine koja 'prolazi' kroz EU Warehouse.
    • na telekineza forumu ima lista prodavaca koji kao ako od njih kupis prodje bez carine i ostalih dazbina, nisam probao ali me iznenadilo, kako je moguce da to ima veze sa tom trgovinom, zsr to ne zavisi od hr carinske sluzbe, govorimo o pravilu a ne izuzetku koji se provukao bez carine i pdv....

Evo link zs ovo sto sam naveo:
      forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=5&t=1301

P.s. ako se ne smiju postavljati linkovi drugih foruma neka admini obrisu.
    • viz11 wrote:

Kako taj tvoj u Njemačkoj ne plati carinu? Mislim, i Njemačka i Hrvatska su u EU, a po tebi kada stiže iz Kine (ili iz EU warehouse) u Njemačku onda nema carine, a kada stiže (od istog trgovca) u Hrvatsku, onda ima carine?!
      To trebas pitati na carini :) Uglavnom placao sam i ja sve navedeno dok nisam poceo narucivati na adresu u Njemackoj i od tada nikada ni centa nikakvih pristojbi. Najskuplje sto sam uzeo je bio mobitel od cca 190€ i znam da bi me u HR oderali barem jos 60-70€ za gluposti. Mislim da jos uvijek u HR je na snazi zakon da teh, proizvodi podlijezu dazbinama a o tome bi se najbolje mogao raspitati na stranici carina.hr
      Kamen, krš i maslina
      vino, ganga, Neretva
      sve to ima zemlja ta
      moja Hercegovina.
    • kidjej wrote:

na telekineza forumu ima lista prodavaca koji kao ako od njih kupis prodje bez carine i ostalih dazbina, nisam probao ali me iznenadilo, kako je moguce da to ima veze sa tom trgovinom, zsr to ne zavisi od hr carinske sluzbe, govorimo o pravilu a ne izuzetku koji se provukao bez carine i pdv....

Evo link zs ovo sto sam naveo:
      forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=5&t=1301

P.s. ako se ne smiju postavljati linkovi drugih foruma neka admini obrisu.
      Sve je to lijepo i uredno ali velika vecina tih web shop ne prihvaca placanje Paypal racunom i nemaju jamstvo kao na Ebay za povrat proizvoda ili novca ako je neki problem kod dostave ili je proizvod ostecen tvornicki ili u transportu.
      Cisto placanje kreditnom karticom ili preko racuna a to znaci da mozes samo se uzdati ako sve prodje ok. Ako ne onda "popuslic" novac i vrijeme. Ja osobno nebih nikada na taj nacin kupovao ali tko voli neka izvoli.
      PS. kod kupnje od par stotina € ne igra uloga od par eura vise a mirno spavas i cekas zakazani termin isporuke proizvoda. Ako se radi o nekoj sitnici onda moze se i prezaliti ako ne stigne proizvod ili osteti se u transportu.
      Kamen, krš i maslina
      vino, ganga, Neretva
      sve to ima zemlja ta
      moja Hercegovina.
    • - Taj koji primi proizvod na adresi u Njemackoj salje ti ne postom nego privatno ( busom, automobilom, po nekome, ... ). Inace nisi onda nista napravio ( ako salje postom ) jer postoji mogucnost da ne izbjegnes dodatna placanja.
      - Da, dobivao sam tako narucene proizvode ali mislim da AliExpress ne prohvaca PayPal placanje. Ja sam placao kreditnom karticom ali su svi proizvodi bili ispod 10 USD tako da sam ih odmah i "oplakao" - ako dodju, dodju ako ne jbg :) Na svu srecu sve je uredno proslo - zaprimljeni proizvodi kako su opisani. Probaj vidjeti sa naruciteljom ako postoji mogucnost drugog tj. sigurnijeg placanja od navedenih - kartica, racun u banci, ...
      Jedino si tako siguran 100% da neces placati dodatne namete na naruceni proizvod.
      - Sve ovisi o kojem se tipu tehnicke robe radi. Nesto ne podlijeze davanjima a neki proizvodi nisu oslobodjenji davanja ( citaj nameta ili haraca :) ). Otidji na www.carina.gov.hr i vidi sto je podlozno placanjima a sto je oslobodjeno. Ako nema tog ili sl. proizvoda nazovi ili posalji upit na mail.
      Kamen, krš i maslina
      vino, ganga, Neretva
      sve to ima zemlja ta
      moja Hercegovina.
    • znaci narucujem sa aliexpress iz kine saljem na adresu prijatelju u austriju iki njemacku i ondq kn meni po busu ili po nekome dostavlja i tako sam siguran da necu omati dodatne namete?

Sto se tice aliexpress moje iskustvo je bolje nego paypal, paypal me cimao i blokirao mi rqcun radi nekih glupih provjera bezbrojeno puta, na aliexpress imam A3 nivo, preko 65 uspjesnih transakcija, sve ss viss debitnom karticom placam na koju mi plata lijeze, nisam htio ni da se cimam da uzimam prepaid karticu pa da na nju prebqcim onoliko koliko mi treba za aliexpress.
      I uvijek je roba dosla, nekada je putovalo i po 2 mjeseca, ali nikada se nije desilo da ne dodje, apsolutno ne gledam ni rating prodavca, nego samo najjeftiniji taj proizvod, niti citam review, zato sto je aliexpress tata mata za kupca, zasticen si ko panda. Ali ima caka, da moras u roku od mjesec dana otvoriti dispute ako si nezadovoljan i postaviti video dokaz i lsike da nesto nije uredu i dobit ces novac nazad 100% provjereno.jer nakon mjesec dana sredstva su on hold kod aliexpressa i ako nisi otvorio zalbu u orku od mjesec dana onda prebacuju novsc prodavcu.ako prebwce onda se mozes slikati, i to sam iskusio.
      Najskuplja stvar koju sam kupio je mob od 116€, radio je mjesec i po dana besprijekorno i knda poceo da se restarta gasi i ostalo i nisam uspio dobiti novce nazad jer su mi rekli da vise nista ne mogu uraditi.
      Srecom uspio ssm ovdje popraviti mob u servisu, softverski probl bio i tel sada radi.
      Moj savjet, ne kupujte hdd iz kine, dva puta sam dobio macka u vreci, hdd djeluje ok ali ustvari dosta dosta manje memorije, npr. Externi hdd od 2 tb nema ni 20 gb ali sam dobio novac nazad u punom iznosu, samo video snimim j to je to, aliexpress presudi u moju korist.zs milion nekih kablova koji nisu radili, nor rs232 to usb, ne radi, ne cima mi se sa driverima, dobijem pare.