Skystar USB 2 HD CI i DVBviewer na Windows 7

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ako oćeš da ti to proradi moraš malo da se potrudiš oko konfigurisanja svega toga..Prvo skini zadnji drajver i instaliraj ga..
      Kad to napraviš Nadji na netu neku "narodnu verziju" dvb viewer a pošto se taj program plaća nije free..
      Skeniranje kanale se ne vrši pomoću njega već drugim programom koji se zove "trans edit " posle se samo lista kanala uveze u dvb viewer i sve radi kako treba..
      Potrazi na yt neki sveziji video za podesavanja i sve ćeš namestiti kako treba..Nije baš jednostavno ako se privi put srećeš sa podešavanjem dvb kartica al nije
      nemoguće naštelovati..
    • Za jačinu signala imaš prog finder samo što uvek mora da se osveži transponder lista pošto se parametri dosta promene.
      Takođe i u transedit ubaci listu transpondera za dotični satelit koji pretražuješ..
      Liste imaš ovde fastsatfinder.com/transponders.html
      Izaberi one koje su u tekst formatu i prekopiraj u transedit..
      Kad skeniraš dvb s2 transpondere u transedit mora biti čekirana s2 opcija..

The post was edited 1 time, last by kreator73 ().

• Originalni drajveri sa cd su 99% za xp a ne za win7/10

Drugo sve u vezi podešavanja viewera imaš na pm.

Treće sat finder ne moze koristiti lagano kao za ss2 kartice jer je tjuner na hd2 puno osetljiviji i ko nema iskustva imaće problema.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
      WeTek OpenELEC, Mnigma 0.3 + Kodi 16.1 Jarvis
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2
      Al/125, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • dynamic wrote:

Instaliranjem ponovo istih drajvera koji su već bili instalirani ?( situacija se promenila, nema više restarta, sada čak ima i signala na bilo kojem kanalu, samo je na svakom crnilo, što znači da bi, pretpostavljam, trebalo naći još samo odgovarajuću kombinaciju kodeka :)
      Ama šta si zapeo za kodeke?!
      Ne treba ništa da istaliraš za probu..
      Prvo podesi u dvb vieweru ovako:

Ako ti zafali podrška za AC3 zvuk, onda skini s neta ac3filter_2_6_0b i instaliraj, pa ponovo pokreni dvb viewer.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • ako mu je nov sistem i nov viewer neće mu raditi nipta dok ne instalira directx kada udje u kodeke odmah će mu prvo to izbaciti da mora da instalira.

Znači pogledaj dobro tutorial sta i kako napisano je sve od a do š doduše za skystar hd2 pci ali sve je isto osim drajvera i podešavanja motora.

I nije tačno da mora skenirati sa transedit. U novijim verzijama sve odradjuje sam dvbviewer.

Imaš tamo i opis za dvbdream, progdvb a i smartdvb pa ako ne ide sa viewerom u dvbdream imas i skalu signal+agc
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
    • dvlajkovic wrote:

dynamic wrote:

Instaliranjem ponovo istih drajvera koji su već bili instalirani ?( situacija se promenila, nema više restarta, sada čak ima i signala na bilo kojem kanalu, samo je na svakom crnilo, što znači da bi, pretpostavljam, trebalo naći još samo odgovarajuću kombinaciju kodeka :)
      Ama šta si zapeo za kodeke?!Ne treba ništa da istaliraš za probu..
      Prvo podesi u dvb vieweru ovako:

Ako ti zafali podrška za AC3 zvuk, onda skini s neta ac3filter_2_6_0b i instaliraj, pa ponovo pokreni dvb viewer.
      Podesio sam sve ovako, ali ništa opet, signala ima, prebacuje kanale, ali slike i zvuka nema. Pogledaću ove tutorijale sutra.
    • Xexe, kakav bre novi Windows?!
      Pa koristim Win7 već 5 godina na ovom kompu bez reinstaliranja, i nemam niti jedan kodek, i zamisli - gledam sve na PC :)

EDIT: evo, vidi se na slici u attachmentu da uopšte nemam kodeke instalirane.
      @dynamic: Namesti opcije kao kod mene, pa prebaci na RTS SAT na 16E i mora da prikaže sliku i pusti ton. U suprotnm nešto drugo ne valja.
      Images
      • dvb viewer codecs.jpg

96.67 kB, 1,046×1,025, viewed 27 times
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • kreator73 wrote:

Za jačinu signala imaš prog finder samo što uvek mora da se osveži transponder lista pošto se parametri dosta promene.
      Takođe i u transedit ubaci listu transpondera za dotični satelit koji pretražuješ..
      Liste imaš ovde fastsatfinder.com/transponders.html
      Izaberi one koje su u tekst formatu i prekopiraj u transedit..
      Kad skeniraš dvb s2 transpondere u transedit mora biti čekirana s2 opcija..
      Definitivno je crko tjuner na kartici ne pokazuje level i quality sve je nula i u opcijama je podeseno na kartici.
      Images
      • Untitled-5.jpg

75.13 kB, 800×443, viewed 24 times
    • ja pričam o novom win7 kada se instalira bez ičega a to je slučaj kod njega jer je instalirao niv win7 a obrisao xp kako rece a ti o kodecima. Znači svez windows zahteva directx koji nema u startu u vezi directx dela u vieweru. I ne znam zašto ne instalira 10 kad je taj 7 spor ko dinosaurus.

A tu na kartici drugi korisnik pc hd2 ne mora biti tjuner moguće da je kondenzator otkazao imao sam taj problem samo što nije bio riknuo skroz već je s radio a hd radi 3 min i onda nestane signal.

Tu na kartici imaju 2 kondenzatora za hd i s varijaciju.

Znači pogledaj vizuelno ako je neki nabubrio to je znak 90% da je to.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0

The post was edited 2 times, last by zero ().

• zero wrote:

ja pričam o novom win7 kada se instalira bez ičega a to je slučaj kod njega jer je instalirao niv win7 a obrisao xp kako rece a ti o kodecima. Znači svez windows zahteva directx koji nema u startu u vezi directx dela u vieweru. I ne znam zašto ne instalira 10 kad je taj 7 spor ko dinosaurus.

A tu na kartici drugi korisnik pc hd2 ne mora biti tjuner moguće da je kondenzator otkazao imao sam taj problem samo što nije bio riknuo skroz već je s radio a hd radi 3 min i onda nestane signal.

Tu na kartici imaju 2 kondenzatora za hd i s varijaciju.

Znači pogledaj vizuelno ako je neki nabubrio to je znak 90% da je to.
      Hvala Zero odnecu kod elektronicara da ispita