Wireless router preporuka ?

• Wireless router preporuka ?

New

Trebam preporuku za dobar wireless router najnovije generacije koji bi pokrio podrucje u kuci i oko kuce (udaljenost do max 200-250 metara). Imam ponude sljedecih routera:
      Netgear nighthawk x4s AC2600
      TP LINK Archer C7
      ASUS RT-AC87U

Sta odabrati ? svi koliko mislim rade na 2.4 i 5 GHz ali kakva je pokrivenost WiFi signalom to mi je vrlo bitno ?? :rolleyes:
    • New

teško pitanje....sva tri su ok ruteri.... možda bih se nekako najviše složio sa recenzijom na thewirecutter.com koji kažu da bi kao bio najbolji (naročito za to šta ti navodiš za wifi signal) TP link archer c7, taj ruter je najjeftiniji od ovo troje (duplo i triplo) nema quad-stream nema MU-MIMO tehnologiju, nema dynamic QOS i nema još štošta šta imaju ova druga dva, zato i je najjeftiniji, ali za širinu signala nekako ispada da iako tehnološki zaostaje za ovom dvojicom da bi imao najbolji wifi, naravno ima wifi 802.11ac standard kao i ostala dvojica ..... iskreno ja čisto sumnjam da češ sa ijednim od ove trojice uloviti signal na 200 metara naročito ako ima zgrada između....trebat če ti neki range extender wifi na pola puta da bi ulovio signal na takvim daljinama....da nebi ispalo da sam ja nešto kriv, sam pogledaj po netu šta pišu, znači asus a naročito netgear su puno bolji ruteri ali pišu da ovaj tp link daje najširi signal e sad koliko je vjerovati tome.....sam odluči......
    • New

Ja imam archer c7 i jako sam zadovoljan s njim. Odličan signal ima ali cisto sumnjam da ce ti ikoji od njih pokriti 250 metara. Nekih realnih 100 metara hoce ali vise ces morat kako je kolega rekao staviti neki repeater u sredini.Mozes kupiti po 100kn tp linkove (wr-741nd ili 841), stavis ih u sredinu negdje i stavis openwrt na njih i pici.
      Isto tako predlazem da stavis openwrt i na jedan od ova tri rutera jer ce ti dati 10 puta vise funkcija od original softwarea.
      Ove druge funkcije koji imaju ova dva druga rutera cisto sumnjam da ces koristit(osim qos mozda, mada i tp link ima osnovni qos vec)
      Dm800se V2 original
      dm500hd ferrari
      T-90 WaweFrontier (4W,1W,5E,7E,9E,13E,16E,19E,23E,28E,39E,42E)
      Dm900UHD :D
    • New

Ako imas mogucnost isprobaj Fritz!box 3170 ili 3170 v3. Jacina signala na cca 70-80 metara je na 60-70%.
      E1 - DreamBox 500s - Gemini v4.70 BackUp by SATmax
      E2 - DreamBox 800HD SE Sim2.10 SSL#84b - OpenPLi OE2.0 v4.0
      E2 - GigaBlue 800HD SE - OpenMIPS OE2.0 v4.1
      E2 - SkyBox F3s Full HD + GPRS