Atlantic sateliti od 4°W-30°W i dalje....

• Atlantic sateliti od 4°W-30°W i dalje....

nemam motor na anteni, ali primjetio sam na lyngsat-u da na nekim satelitima kao npr. Hispasat5 30°W se nalaze neki zanimljivi kanali kodirani u Irdeto 2 sistemu npr. paket AMC Networks, zatim na Telstar12 15°W isto kanali kodirani u Irdeto 2 sistemu kao paket DMC (Amc Balkan, History EU, Playboy...), ESPN kodiran u biss-u, Fight network u powervu. Irdeto 2 je razbijeni sistem kodiranja koji je koristio i Bulsat na 39°E, ali nevidim da negdje postoje kodovi za te kanale sa hispasata i telstara. Isto neznam ako bi postavio još jedan tanjur za pračenje tih par kanala(a nevjerujem jer bi to onda bio treći)....dali bi bilo dovoljno 80cm za 15°W?, za 30°W mislim da bi.
      0.8°W,5°E, 9°E,13°E, 16°E, 19.2°E,23.5°E, 28.2°E,...,26°E, 39°E

The post was edited 3 times, last by J.BLo' ().

• Ne znam gdje si, jačina kod mene u Kt sa 90 cm, znači imam cca. 4.5-5 dB rezerve signala:

.........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco (90E-55W)...............
      ......................................................DM8000 + TBS5927
      ................................................................