SmartDVB

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Može li mi netko ovde pomoći da kako u SmartDVB-u dodati PowerVu EMU (i ostalo nesto ako radi)?
      Nemam pojma kako dobiti Plugin mapu, kod same instalacije nije se kreirala...
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Chaparral Tri-band feedhorn
      TechnoMate 7102HD-T2, Openbox SX-6 HD, Chaparral M140 + MC115 + M40, Echostar DVR-7000 + LT8700, Drake ESR-800XT, Lyngbox, TBS6925
    • c:\users\tvoje_ime\appdata\local\smartdvb\plugins

Pretisneš WIN+E i pokrene se Windows Explorer.
      U atresnom polju (u vrvu tog novog prozora, skroz gore, levo) napravi copy/paste te atrese preko reči Computer, izmeni označeno crvenim slovima onako kako se krstiš na tvom komputeru, pa pretisni EMTER.
      Images
      • ameri.png

612.7 kB, 1,440×758, viewed 57 times
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • Ćovek sa Marsa ovaj Vlajko...

Možda još neka preporuka šta još staviti u taj Plugin folder?
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      TechnoMate 7102HD-T2, Openbox SX-6 HD, Chaparral M140 + MC115 + M40, Echostar DVR-7000 + LT8700, Drake ESR-800XT, Lyngbox, TBS6925
    • Nevezano na T2-MI ali ... zašto mi u SmartDVB-u ne rade HEVC kanali?!
      Images
      • HEVC.png

139.12 kB, 1,680×1,010, viewed 30 times
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
    • Hvala majstore! Nemoguče je pronači rešenje kad čovek nezna gde se problem sakriva...
      Images
      • Hevc2.jpg

326.1 kB, 1,680×931, viewed 31 times
      • Hevc3.jpg

411.26 kB, 1,680×917, viewed 36 times
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
    • He,he Miki ga je našao!
      Za SmartDVB x64 skinuti s original foruma lang.ITA verzija 0.3.5.10(Italijanska verzija).
      Čovek je napravio za x64bit Windowse,to editiraš s Lingobit Localizer(daju full verziju trial na 90 dana).
      Ja sam do sada preveo jedno 30% radi i skeniranje frekvencija a možeš i dodati nove frekvencije.
      PIP radi odlično,TTX,EPG,T2-MI,PLS...Dok ne izađe neka nova lang.xxx i ova verzija može biti veoma dobra.
      Triax 110,Inverto Black Ultra Twin,Motor Chess HH 120,Sateliti 68,5°E-40,5°W
    • Da se vratimo ovde, na 40.5W ovi južnoamerički T2-MI još uvek ne idu preko SmartDVB-a. Sa Rusima nema problema. Može biti da su to neki drugi sistemi?!

Ima li neko od vas da gleda to SES6 preko SMartDVB? Milan58 možda?
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
    • Došao red da osvežim softver za hardverski podržane mogućnosti računara u mene.
      Probao na SmartDVB x64 ver. 5.1.1 (poslednja dostupna verzija, i još portabl).
      Za instalaciju je potrebno odraditi sledeće (ko do sada to nije uradio, kao npr. ja :) ) :

Prvo treba instalirati LAV filtere: poslednja dostupna verzija je 0.71 > link.
      Prilikom instalacije odabrati x64 verzije za audio, video i splitter iz ponuđenog menija.
      Kad završi instalacija, pokrenuti sve 3 konfiguracije: kod audio i splitter konfigurisanja dovoljno je kliknuti na OK bez puno čačkanja.
      Ako imate grafičku karticu koja podržava HW dekodiranje videa, npr. x264, HEVC x265 itd. onda je video konfigurator mesto gde treba to da uključite.
      Kod mene je u računaru NVIDIA VGA kartica, pa sam prema tome podesio ovako:

Zatim treba skinuti SmartDVB x64 odavde > link.

Potom arhivu treba raspakovati i staviti negde na HDD. To je portabl verzija i nema instalacije.
      Ali je zato potrebno u arhivi pronaći folder Filters i u njemu pokrenuti fajl registerfilters.bat kako bi se u SmartDVB meniju prikazali instalirani LAV filteri.
      Tražiće od vas da nekoliko puta kliknete na OK, pa uradite to.

Sada imate SmartDVB kojeg treba podesiti prema vašim željama.
      Ono šta ume da zahebava je što je po defaultu uključena timeshift opcija snimanja, pa savetujem da to isključite: kliknete CTRL+I za Settings opciju, pa odaberete Timeshift levo, pa na desnom delu prozora uklonite checkmark ispred opcije Enable timeshift.

Jeste? Super. Ako vam zatreba, sada znate gde ćete to da uključite.

I na kraju, podešavanje dekodera u SmartDVB.
      Kliknite na CTRL+I pa odaberite Directshow > Connection.
      Kod mene je namešteno ovako i daje lepe rezultate na NVIDIA VGA:

Kad ste sve odabrali u padajućim menijima, kliknite samo na OK dugme na dnu prozora.
      Odaberite neki kanal pa testirajte.

Probe radi, pokrenuo sam NASA UHD kanal na 13E, a onda u PiP i ostala 3 HD kanala na tom TP, sve na istom ekranu.
      CPU računara je bio opterećen sa celih 17%, a GPU na grafičkoj nije ni pokretao coolere.
      Dakle, 1 UHD + 3 HD kanala istovremeno.

To je sve. Uživajte.

Dish 1.80m Prime focus
    • Hteo da probam nešto sa dekodiranjem kanala, pa sam prvo morao da otkrijem "toplu vodu": kako poslednja verzija 0.5.1 x64 koristi Plugins?
      Dakle, da se ne zamajavate kao jel'te ja, evo rešenja:
      U folderu gde ste raspakovali fajl SmartDVB0.5.1.1x64update.zip kreirajte novi folder pod nazivom mdplugins.
      U njega iskopirajte plugin koji želite da koristite u SmartDVB.
      Pokrenite SmartDVB.
      Pošto je ovo x64 verzija (64-bitna), a većina pluginova je kompajlirana za x86 (32-bitna), autor SmartDVB se odlučio za rešenje upotrebom MDAPI.
      Zbog toga kad god pokrenete ovu portabl verziju SmartDVB x64, pokrenuće se i MDAPIHost programčić, čiji je posao da omogući 64-bitnoj aplikaciji da "vidi" 32-bitne pluginove :)
      Sada je potrebno da kliknete dole na ikonu pokrenutog programa MDAPIHost koja izgleda ovako ili sa Alt+TAB odvrtite dok se ne pojavi na desktopu.
      Onda u prozoru tog programčića klikate mišem na sledeće opcije: Plugins > Pool 0 > C:\naziv foldera gde ste raspakovali SmartDVB\mdplugins\ > naziv plugina > odaberite opcije Active i Monitor...

Konkretan primer je sa pluginom HADU za dekodiranje putem šeringa:

Probao sam i vPlug za dekodiraje putem ključeva - takođe radi besprekorno na ovaj način.
      Dish 1.80m Prime focus
    • Nemere.
      Čeka se da autor MDAPI reši problem bufferinga.
      Ono šta mere je da se iz samog pvu emu plugina snimi dekodirani stream pa gleda snimak.
      Znam, dođe mu isto kao i re-streaming.
      Koristi druge app za gledanje pvu kanala: ebspro, dvb dream, itd.
      Dish 1.80m Prime focus