RTS SAT

• Danas je bilo lijepo vrijeme pa je tu frekvenciju i meni uspjelo poskenirati. Signal nije bogznašto, ali se normalno gleda.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • hb6791 wrote:

Što se tiče fly sata njegovi beamovi su s.r.a.nj.e otiđi na lyngsat pa vidi istinu u oći beamovi štimaju 100% ali objavama satelitskih promjena najzadnji su :thumbsup:
      A gdje ti vidiš razliku? Po meni su karte pokrivanja na obadvije stranice identične.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45,0W

• Parametri za prijem RTS-a

Satelit/Pozicija: Astra 4A (Sirius 4) na 4,8°Istocno
      Frekvencija: 12699
      Polarizacija: Horizontalna
      Standard Emitovanja: DVB S2, 8PSK
      Protok Simbola: 12.936 Milisekunde
      Unapredna korekcija: 3/5

Ja ga hvatam na 12700 a vi mozete da pokusate i sledece...

Ukucate recimo 12695, 12696, 12697, 12698... 12703, 12704. Morate biti strpljivi i izmedju svake promene Frekvencije sacekati i do 30 Sec. da bi prijemnik prepoznao signal! Imao sam situacije da prijemnik zavrsi sa pretragom pre nego sto prepozna signal i zavrsi (naravno) pretragu bezuspesno. Ako ste u mogucnosti, zamenite LNB! Stavite bilo koji drugi... u jednoj situaciji (ranije) me spasio Philips-ov LNB od 0,7db 8) a u upotrebi bio LNB od 0,2db (toliko o tim decibelima). Mozete takodje probati sa drugim aparatom (resiverom). Ima tu raznih kombinacija koje bi mogle biti od koristi, posebno u ovakvim situacijama. Mozda je u ovom momentu bitno spomenuti signal sa Ruzicaste TV na 16°e tamo je jacina 60% dok je na RTS-u 5°e jacina 65%. Ukrainski Programi na istom Satelitu gde je RTS, imaju jacinu signala od 89-95% kod mene. Ovo sto sam napisao trebate shvatiti kao neku vrstu pomoci (experimentalno) a ne kao neko moje pametovanje, ko ne razume sta sam napisao ili nezna o cemu sam pisao, onda je najbolje ostaviti vas sistem onako kako je sada da nebi sebi napravili neku stetu u "borbi" za dobijanje jednog Programa.
      Jumbrowsky™
    • hb6791 wrote:

Što se tiče fly sata njegovi beamovi su s.r.a.nj.e otiđi na lyngsat pa vidi istinu u oći beamovi štimaju 100% ali objavama satelitskih promjena najzadnji su :thumbsup:
      A gdje ti vidiš razliku? Po meni su karte pokrivanja na obadvije stranice identične.

tmurgel1 wrote:

hb6791 wrote:

Umjesto da udaraš dislike, radije odgovori i napiši drugi puta nešto pametno.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45,0W

• New

Nije RTS zakupio od Astre, već od Telekoma Srbije, kome je namešten tender. Telekom Srbije ima ugovor sa Astrom i pošto nikoga nisu uhvatili da im plaća, uspeli su kao držvana firma naterati RTS. Astra 23e je prvobitno odabrana, ali cena ne bi bila konkurentna, pa je izabrana Astra 4A.

Kriterijum odabira operatera je bila najniža ponuđena cena (pozicija se nigde nije pominjala, iako je to po meni suludo). Dokument: rts.rs/upload/storyBoxFileData…opu%20od%2010.04.2017.pdf

Pošto je to bio kriterijum, jedino moguće rešenje je bilo Astra 4A FSS, koji je 30% jeftiniji od BSS-a zbog niže snage. FSS nije namenjen za DTH i nije poseban beam, kako neki navode, već je to skup transpondera koji emituje nižom snagom zbog zaštite istokanalnih smetanji sa susednim satelitima i/ili uštede potrošnje energije na samoj stanici.

16e jeste bio jeftiniji, čak i od FSS na Astri 4A i to za 25.704eura

TeamSat na 16 je ponudio 621.936,00 evra
      Telekom Srbije za 4.8e 647.640,00 evra

Prvog su izbacili zbog manje-više formalnih stvari:
      rts.rs/upload/storyBoxFileData…li%20ugovora%20U-6-17.pdf

Pravo na žalbu je TeamSat-u je tako reći ukinuto zbog "nanošenja štete RTS-u i javnom informisanju"
      rts.rs/upload/storyBoxFileData…20nastavku%20postupka.pdf

Svi dokumenti na: rts.rs/page/rts/sr/javne-nabav…abavke-u-2017-godini.html

Dakle, problem nije bila cena, već nešto drugo po sredi. Oni samo treba da se zapitaju koliko su možda sebi štetu naneli ovakvim stalnim migracijama poslednjih godina, i to ne samo sa satelita na satelit, već poslednji put čak i promenom u DVB-S2. Da neozbiljnosti nema kraja je jasno iz poslednje promene parametara bez prethodne blagovremene najave, pa su ljudi opet ostali bez signala. Da bar puste i ostale kanale besplatno, ianako ih na tom satelitu i na tom transponderu zbog autorskih prava niko ne bi ni dirao.

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • New

Lepo slozen post :thumbup:
      Dodatak:
      -Eto odgovora zasto zapadna evropa ima slabiji signal..

-Prilazem kompletan plan frekvencija isto.
      Files
      Gebertini 150cm 91.5E-45W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      Ku Inverto black ultra x2 (Linear-Circular)
      C WS International ESX241 (Linear-Circular)