RTS SAT

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ne znam da li postoji zasebna tema o satelitskom programu RTS-a pa sam odlucio da je ipak otvorim. na sajtu RTS-a je objavljena vijest da ce uskoro doci do promjene u emitovanju satelitskog programa pa me zanima sta je razlog tome, da li nedostatak novca ili je tehnika u pitanju. takodje me zanima sa koje lokacije se sada emituje taj program buduci da je satelitska stanica u krnjaci kod beograda unistena u bombardovanju 1999. a poznato je da je sa te lokacije RTS i zapoceo satelitsko emitovanje u maju 1991. godine
      evo vijesti rts.rs/page/rts/ci/Dijaspora/s…mu-satelita/2761159/.html
    • Nesvatljivo je samo da se koriste 2 ili 3 lnb. Motori završavaju posao već 10 godina i kakav je onda problem gledati na 4.8 ili 1 ili 39 ili 30w, a investicija jeftinija od 3 skuplja lnb
      WeTek Play, E2 Mnigma 0.3 final + Kodi 16.1.0 pzc
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2 - 60 position
      Al/1.25m, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • Multifeed sistem sa 2-3 lnb-a donosi duševni mir. Ništa tu nije neshvatljivo. To se smontira i miran si 20 godina. Vi što imate motore stalno po njima petljate i nešto namještate. To se vidi iz priloženih diskusija nekoliko kolega sa parabolama. Ali takvi sistemi onda ne služe da se nešto kontinuirano gleda nego da se stalno šalta, tj. DX-a, iako praktične koristi od praćenja tih kanala nema. Možda više kao natjecanje ko ima veći (S/N naravno).
      PANASONIC TX-P37X20E
      OPTICUM S60 HD
      NO NAME 90cm -> 13 <3 , 19 <3
    • O, prati se sve sa motorizovanim sistemom i to mnogo bolje nego sa bilo kojim multifeed sistemom, a pošto imam nekoliko antena, te nekoliko sistema, nisam ovde da skrećem reku na moju vodenicu, nego govorim iz iskustva.
      E sad - to, šta ko prati na satelitu, je sasvim druga stvar.
      Npr. redovno gledam turski fox paket u HD na 42E kao i survival feedove na 37.5W, te me baš zanima kako bi se to lepo rešilo sa multifeed sistemom :)
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Koji je razlog da RTS odlazi sa Eutelsata? Vjerujem da nije u cijeni jer ima masa glazbenih kanala koji rade bez problema.Iako je i Posavina tv najavila da odlazi sa 1.7. Šteta
      Čudno je da RTS odlazi na Astru 4.9 jer već "sto godina" velika većina ljudi ima 13,16,19 na antenama ili monoblokove.Ima ljudi sa motorima i sve je to ok ali najveći broj ljudi ima klasične lnb-ove.
      A sad će biti jedno prazno mjesto kod HRT-a i tv Slovenije.Tu bi bilo dobro da dođe neki od kanala koji je u iptv sistemima npr. CMC televizija ili HNTV
    • Banijac wrote:

Koji je razlog da RTS odlazi sa Eutelsata? Vjerujem da nije u cijeni jer ima masa glazbenih kanala koji rade bez problema.Iako je i Posavina tv najavila da odlazi sa 1.7. Šteta
      Čudno je da RTS odlazi na Astru 4.9 jer već "sto godina" velika većina ljudi ima 13,16,19 na antenama ili monoblokove.Ima ljudi sa motorima i sve je to ok ali najveći broj ljudi ima klasične lnb-ove.
      A sad će biti jedno prazno mjesto kod HRT-a i tv Slovenije.Tu bi bilo dobro da dođe neki od kanala koji je u iptv sistemima npr. CMC televizija ili HNTV
      Dobrosusjedska/dobrokomšijska politika na relaciji HRT-RTS i obrnuto !
      Briga njih što to pogađa sve ljude koji su ih gledali!
      Vjerojatno Astra 4E nije jeftinija od Eutelsata 16E a vjerojatno nema ni bolje pokrivanje signalom.
      Trebali su izabrati neki drugi transponder na 13E, 16E ili 19 E a ne na satelitu koji se kod nas baš i ne prati masovno.
      Zgemma H7S,Azbox Elite HD, Triax TD 88, Opticum DM2400
    • Pa eto ja ga pratim baš masovno. Uz ruske kanale ovo je rts pravi potez uz to signal je bolji nego na 16 a i pokrivenost mapiranjem puno konfornija.
    • Čemu citiranje ako pišeš sledeći post.
      Za one koji jure fta kanale a rts sat je fta da objasnimo da nisu svi fta kanali na 16, 13 i 19 već da su na drugim lokacijama tako da ne vidim razlog panici. A iz rts sigurno znaju sta je za njih najbolje i najisplativije. Znači vi niste gledali ni 23.5 a ni 39e šta ćemo sada kada polaris ode na oko 1 stepen.
      Ko nema uslove nebitan mu je i taj rts sat.
    • Kad nekome odgovaraš direktno, citiraš post.
      Da, nisu svi fta kanali na 13,16 i 19, samo mi reci koliko to fta kanala iz EX-YU regiona emitira na nekim drugim satelitima?
      Meni nije problem, motor pokriva opseg 90E-30W, samo što je sa ljudima koji imaju uglavnom naštimane 13,16 i 19 E satelite? Da sve to pokvare radi jednog programa ili da kupuju nove antene, LNB-ove...???
      Zgemma H7S,Azbox Elite HD, Triax TD 88, Opticum DM2400
    • Šta imaš na ta 3 fta sve sto je valjalo kodirano je u totalu, maxu, vip, teamsat. Znači sve to što je fta je ništa. Uz to kao što rekoh polaris ide ka rts sat tako da ko zna zašto je to dobro. Primer problem rts sat je bio problem prijema ka rusiji sada će biti vidljiviji. Takodje rts sat neće ni biti aktuelan exyu kada krene polaris na novom satelitu koji isto tako ti korisnici sa 2 lnb nisu ni do sada hvatali. Uz to možda se pokrene i srpska platforma na toj lokaciji pa konačno se otkače od 16 i sbb-total