IQ Monitor

• Jednom sam testirao između 16e i 13e di je to u frekvencijskom opsegu moguće da sa prijemnikom istovremeno nemam signala sa obije pozicije ali koliko je to kut , to ne znam , a baš bi volio znati koliki je prijemni kut na mojoj perforiranoj MZT .
      Pokretnu antenu imam ali PC karticu sad nemam samnom :(
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w
    • Na ljeto ako budeš u Zadru dođem ja sa karticom i laptopom.. Vjeruj mi, mene još više zanima taj kut
      2,7m offset Laminas :)
      2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W)
      90cm + Opticum 3800 Ultra Speedy (90E-55W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (10 satelita)
      TBS5927;DM8000
    • Viz, to si malo kontradiktorno sročio... Jer broj impulsa je bitan a brzina nije. Antena kod mjerenja stoji, zapravo stoji u trenutku mjerenja.. I onda se pomiče za 0,25 stupnjeva pa nakon što stane opet se mjeri signal.. Znači u 5 stupnjeva se signal izmjeri 20 puta i onda program na osnovu toga kalkulira podatke vidljive na mojim slikama...
      Što motor ima više impulsa po stupnju to je kalkulacija prciznija, zato je diseqc motor super, on ima 30000 impulsa od krajnjeg istoka do zapada, impulsi se mjere direktno na osovini elektromotora...
      2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W)
      TBS5927;DM8000
    • Manje vazna je vjerovatno vertikala sto se susednjih snopova tice ali za 100% dobit antene i ta je neophodna.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Chaparral Tri-band feedhorn
      TechnoMate 7102HD-T2, Openbox SX-6 HD, Chaparral M140 + MC115 + M40, Echostar DVR-7000 + LT8700, Drake ESR-800XT, Lyngbox, TBS6925

The post was edited 1 time, last by Ferdo ().

• Nije kartica dovoljno brza, osim toga radi veće preciznosti se mjerenje ponavlja nekoliko puta i izračunava srednja vrijenost...
      Usuals je idealan za takva mjerenja ali s druge strane nije zanimljiv jer su antene koje nosi maksimalno 120cm... Bez uvrede, zanimaju me i takvi podaci ali sad bi prvenstveno volio utvrditi koliko pada efikasnost antena porastom površine...
      Autor programa trenutno radi na tome da štapni motor preko IQ monitora bude radio kao Usuals motor čime bi se izbjegle pogreške u proračunu...
      TBS5927;DM8000
    • RIZ-LA wrote:

Jednom sam testirao između 16e i 13e di je to u frekvencijskom opsegu moguće da sa prijemnikom istovremeno nemam signala sa obije pozicije ali koliko je to kut , to ne znam , a baš bi volio znati koliki je prijemni kut na mojoj perforiranoj MZT .
      Pokretnu antenu imam ali PC karticu sad nemam samnom :(

LambdaKt wrote:

Na ljeto ako budeš u Zadru dođem ja sa karticom i laptopom.. Vjeruj mi, mene još više zanima taj kut

Taj prijemni ugao antene zavisi i od perfomansi samog fida !? ?(
    • Skretnica, po mojem skromnom mišljenju kvaliteta lnb-a ili feedhorna nema utjecaja na "feed pattern" dijagram.. Naravno, pod uvjetom da lnb koristi tj. vidi cijelu površinu antene i da je pravilno postavljen u fokus antene... Baš zato sam oduševljen takvim testiranjem, ovo je jedina realna komponenta iz koje se može kalkulirati ostatak vrijednosti. Ako malo razmisliš biti će ti jasno, prijemni kut određuje antena a ne lnb jer koliko god dobrim lnb-om pojačao signal sa npr.16E u isto vrijeme si proporcionalno pojačao signal sa 13E i 19.2E.. Suprotno tome, ako ostaviš isti Lnb a povečaš antenu signal će sa 16E porasti a sa 19,2 i 13E oslabiti.
      TBS5927;DM8000