amiko 8150 hd ili 8260+ hd

• dado28 wrote:

ti kao da se ljutis za moj izbor. ono sto ne znas jeste da sam se bas namjerio da uzmem enigma 2 resiver pa ne znam zasto mi ne zelis dati savjet u vezi EVO resivera. mozda ce se ipak naci neki forumas koji ce biti bolje volje
      Ne znam šta ti nije jasno u tvojim postu. Kazeš kupio si risiver i smatram da si završio sa kupovinom. A to što pitaš sa tog linka pa piše ti specifikacija od uređaja i koliko mu je snaga procesorska i memorija. Znači prvo moraš da znaš šta hoćeš da kupiš pa tek ostalo. Ne može niko tebi pisati i sugerisati šta valja a šta ne zato što prvo nemaš okvir koliko novca si spreman odvojiti, zatim hoćeš li da risiver ima pokretne cam ili static hoćeš li risiver sa e2 ili ti ne treba, hoćeš li dva tjunera s2 t/t2 ili ne, hoćeš li da ti risiver i displej budu cool ili ti je nebitno, koliko ti usb treba, treba li ti digital zvuk ili ne, treba li više usb zbog wifi stick nano ili ne, hoćeš li i strim da na njemu radi ili ne i još štošta. Kada odgovoriš šta ti treba mogu ti pisati predloge ovako je pričanje u prazno.
      WeTek Play, E2 Mnigma 0.3 final + Kodi 16.1.0 pzc
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2 - 60 position
      Al/1.25m, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • Jel to dislike sto sam rekao ono sto treba ili sto si nesto ljut @dado28

Ne bi bas trebao biti toliko nekulturan.
      Images
      • dislike.jpg

218.1 kB, 1,005×494, viewed 14 times
    • Svaki e2 koji je naveden je jeftiniji i bar duplo bolji po memoriji i brzini od tog dm800hd sa zastarelim cipsetom. Znači u opsegu 100-150€ moze se naći provereni risiver po želji. Naveo sam da nema potrebe objašnjavati kakav je taj enfiniti kada ga niko ili retko ko ima. A pošto piseš da se ne razumeš pogledaj forum i zastupljene risivere i biće ti jasno šta valja. Nikad ne kupuj nešto što nema objašnjenja za taj risiver što nema opise za njega i što je novo netestirano jer to je za one koji imaju iskustva da kupuju, dobijaju i testiraju pa prezentuju testove. I kao što sam naveo prvo postavi prioritete za šta ti treba risiver, šta će na njemu raditi i koliko novca imaš.
    • ja sam zelim dvbs2 risiver za "ono" a da pritom ne stekaju kanali prilikom dostribucije signala kroz "linije". koliko sma skontao najveci broj njih uzia amiko 8150 jer nije skup i meni odgovarao mada jos nisam nastelovao antenu kako treba. vec sam naveo da se na jednom bosanskom sajtu nudi neki EVO dvbs2 sa enigma 2 programom i operativnim sistemom za 179 KM odnosno 90 eura i taj bi mi po cijeni takodje odgovarao a evo koje su mu karakteristike: Full HD satelitski prijemnik i Media Player, Linux OS, Enigma 2, Open ATV, snimanje i pauziranje TV programa, YouTube, Inernet Radio, Broadcom chipset, CPU Dual Core 750MHz, 256MB flash, RAM 512MB, 3D Ready, HDMI v1.4, USB2.0 x 2, AV, čitač kartica, Ethernet 10/100, WiFi podrška, EPG, TXT, titlovi, snimanje i reprodukcija kroz lokalnu mrežu, napajanje 12V / 2A
    • Što se tiče tog evo slim sa linka tog što si dao 90€ je odlična cena za taj risiver i za te karakteristike. To je neki noviji model a ima i majnoviji openATV image za njega tako da sve u njega moze od plugina kao i za svaki e2 mips risiver. Liste kanala takođe a i cam-ovi oscam, cccam, mgcam, ncam...

Image openATV za njega
      images.mynonpublic.com/openatv/6.1/index.php?open=evoslim

E sad koliko će još image timova za njega raditi to je pitanje.

Primer za enfinity je bilo 5-6 dok za vu zero podrška je 24 tima i samim tim 24 različita image. Ali to manje više nije toliko bitno bitno da ima 2-3 sigurno i da se oni unapredjuju sa novim kernel drajverima, python, gstreamer što atv uvek ide napred i u pravom smeru.

The post was edited 1 time, last by UHD4K ().

• Evo sad sam istrazivao šta još od images radi za zaj risiver pošto kazeš taj ima da se uzme kod tebe a hteo bi njega jer ti i cena odgovara i spisak je ovaj

1 atv
      2 hdf
      3 vix4project
      4 esi
      6 pkt
      7 pbnigma
    • @dado28
      Moja topla preporuka ti je da si pribavis neki od renomiranih Enigma2 recivera.
      Vu+ , Dreambox, Zgemma, Golden Interstar, Xtrend, Mutant...
      Za malu razliku u cjeni dobijas provjeren reciver s odlicnom podrskom, a to je najbitnije.
      Batali sve o cemu se ne pise puno, ne pise se jer malo ljudi ima te recivere.
      Idi na opena.tv ili openpli.org i vidi spisak podrzanih recivera i o tim reciverima razmisljaj.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• dado28 wrote:

nemaju ni jedan od tih boljih nazalost tako da sam uzeo amiko HD 8150 za 140 KM da se ne mucim bezveze.
      Uzeo je on risiver, napisao je. Sad nas ovde vrti, kakav je ovaj kakav je onaj. Ima specifikacije od svih risivera na tim stranama gde otvori i ne mora biti poznavaoc šta koji radi da bi znao kolko koji može. Uz svaki koji otvori sad bi mu neko trebao tumačiti šta kako, zašto. Sve uz risiver piše uz to ukuca primer ime risivera i u produžetku images i dobije od pretraživača koje taj risiver podzava imidže.

Znači neporćtrebna pitanja o različitim modelima kada je naveo da je kupio risiver iz naslova teme. Tu moze pitati u vezi njega sada ako mu šta nije jasno i dobiti ili ne odgovore za njega ako mu ko hoće odgovoriti od korisnika koji ga poseduju.