OpenPli 6.0

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• pa kazem nije odradjen wifi ili nije ok wifi stick ili prostiranje signala od rutera ka wifi sticku.

Promeni kanal mozda imaš ometanje i slabljenje sigbala

I nebitno je imaš li 10 ili 50 net za ono mora da ima za ključ kad mu treba ako nema prekinuće. Mozeš sa 50 vuci sa youtube ili torenta maksimalno i da gubi net u strimu, pingu ili da bude nestabilno.
      WeTek Play, E2 Mnigma 0.3 final + Kodi 16.1.0 pzc
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2 - 60 position
      Al/1.25m, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • lemy wrote:

I meni je radila ona stvar preko wifija bez problema ali iptv jok, iako internet wifi ide preko 35 mbits. Ja stavio žicu na jedan od portova homeboxa i ide bez problema. Imao od prije povezano sa žicom.
      demantuješ sam sebe. Napisao si da ti ne radi iotv sa wifi.
    • dreambox 8000 koristim 8 godina i iskljućivo Wifi kojem nikad nije pukla mreža na ono , Iptv Playeru tojest preko hostera Yufi , filmovizija itd, na TSimage,Merlin3, experimental...ne radi se o Iptv m3u tv canalima .Lemy je napisao da ni njemu ne radi IPTVPlayer preko wifija na Openpli imageu što je apsolutno toćno.Sve gore navedeno radi bez ikakvih problema na Openpli6.0 Atv6.1 ...osim Iptv playera!!!Molim da se javi neko kome preko wifi mreže na bilo kojem Dreamboxu radi IPTVPlayer a ne Iptv m3u tv canali.
    • Evo ja sad probao da reko vidim to i radi.DM800HD SE,Japhar sim,open pli 4.0,wi fi realtek 8712u.
      Probao sam filmoviziju prvi film i pići sve ok.
      Koristim AP router odmah do dreamboxa i signal je na max.Dodaj jedan AP blizu resivera pa isprobaj kako radi.
      Provjeri ima li taj open pli na DM8000 u feedu serviceapp dodatak pa ga instaliraj i onda postavi u serviceapp eksterni player(exteplayer3 ili gstplayer).

The post was edited 1 time, last by camillo12345 ().

• A da ti i tvoj kolega prvo pripremite risiver. Da dignete skin mover pa oslobodite memoriju i ram pa onda skinete iptv player plugin sa zvanične strane pa ga podesite kako je pisano u temi o iptv player. Nije to samo instaliraj plugin i sve će on sam.

To plugin ne odradjuje posao nema veze sa snagom wifi ako m3u vifi radi ok, već je problek sa swap ram i keš ako radi pa stane.
    • UHD4K wrote:

lemy wrote:

I meni je radila ona stvar preko wifija bez problema ali iptv jok, iako internet wifi ide preko 35 mbits. Ja stavio žicu na jedan od portova homeboxa i ide bez problema. Imao od prije povezano sa žicom.
      demantuješ sam sebe. Napisao si da ti ne radi iotv sa wifi.

Ja sam imao problem da mi je iptv preko wifi radio 5-10 min i nakon toga blokada resivera, pomogao je samo restart. Isključio sam na dm8000 wifi i stavio internet preko žice i otad nije bilo prekida. Obzirom da mi je iptv preko wifi non stop blokirao resiver /kao i kod kopjejkina/ smatram da nije radio a samim tim uopće ne "demantujem" sam sebe, iptv mi preko wifi nije radio kako treba /blokirao je resiver/.
      * DM8000 * T-90 * DAV-4100E * Morgan *
      * HDD 760 Gb WD * VIP *

The post was edited 2 times, last by lemy ().

• Mislim da je tu riječ o resiveru ili o imidžu.
      Kod mene evo radi ok skoro 20 min.Ja sam prebacio komplet lib na usb i onda nepotrebne skinove također na usb i uz postavke iptv playera na eksterni ext3 player kao defaultni trebalo bi radit.
      Mislim da ta 6.0 verzija još nema dobru podršku za iptv i stream.Ja sam ju testirao i kada sam vidio da ne mogu još instalirati serviceapp,odustao sam i vratio na 4.0.
    • Naravno da radi preko wlan iliti wifi stick. I rekao ti je kolega gore da radi preko 20 minuta je testirao rad iptv player-a.

Ne znam samo kakve dodatke i servicapp instalirate kada je to nepotrebno.

Instalira se plugin najnovija verzija skine se sa zvanične strane iz tmp ili sa usb stick ili telnet, a ne iz addonsa, podesi se i to je sve.

Pre instalacije naravno osloboditi flesh i uninstal stari iptv player.
    • Kako instalirati IPTVPlayer pomoću konzole. Opis dve varijante.
      Ovo bi pre islo u plugins temu ali evo i ovde posto smo poceli o tome

jednostavno

Source Code

1. wget http://iptvplayer.pl/iptvinstaller.sh -O - | /bin/sh
      napredno

Source Code

1. rm -rf /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/IPTVPlayercd /tmpwget http://iptvplayer.vline.pl/download/update/latest.pythonX.X.tar.gztar -xzf latest.pythonX.X.tar.gz -C /tmprm latest.pythonX.X.tar.gzcp -r iptvplayer-for-e2.git/IPTVPlayer /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/IPTVPlayerrm -rf iptvplayer-for-e2.git/IPTVPlayer
      zatim

Source Code

1. reboot
      izvor
      iptvplayer.vline.pl/install.html

The post was edited 1 time, last by UHD4K ().

• Šta bi trebalo raditi?
      Nije pli pravljen po iptvplayeru ili nekom dreugom pluginu, skinu ili cemu jos, vec iptvplayer se uparuje sa image bio on pli ili atv, bh ili neki drugi
      Sam si rekao da strim m3u radi i na yici i na wifi, znaci da definitivno nije odradjen wifi kako treba u povezivanju.

Jel treba da se snimi da bi se dokazalo da radi na wifi?

Znaci ne mesajte kruske i jabuke kada se instalira 4 i 6 vide se razlike u kernelu gstreameru python
      uostalom koristi drugi image ako na pli ne radi ima drugih image.

The post was edited 3 times, last by UHD4K ().

• Ludi Pera wrote:

Ja sam na svom 7080HD podešavao samo ono šta me pita iptv player tokom instalacije i ništa posebno, a plugin radi bez greške :thumbup:
      I kod mene radi bez greške ali samo preko lan konekcije to jest žice.Molim te da odgovoriš da li to kod tebe radi na wlan konekciji bežićno.Pročitaj moj post broj 45 .Naravno mislim od početka do kraja filma.

The post was edited 1 time, last by kopjejkin ().

• Nećeš da instaliraš kako treba ni image ni iptv player, kazeš podesio si wifi i ne radi. Znači koristi zicu pošto ne možeš da podesiš.

Na 4 risivera i 5 različitih image radi sa wifi od kako je izašao čak i preko multiboot i ne vidim razlog i priču da samo na tim dm8000 ne radi.

I ovi postovi treba da idu u temu iptvplayer a ne pli 6.0 jer nemaju veze sa pli 6. Pli 6 radi kako treba.