Images i iptv

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Images i iptv

Imam iptv na openpli (4) imagesu na dm8000 i radi ok. Da nebi došlo do gubitka iptv prilikom zamjene imagesa što je potrebno napraviti. Naime, prilikom zamjene istog izgubi se iptv te je potrebno zvati gazdu radi ponovne instalacije. Dali mogu to nekako sam prebaciti da ga ne gnjavim, Kako i sa čime?
      * DM8000 * T-90 * DAV-4100E * Morgan *
      * HDD 760 Gb WD * VIP *
    • Kako imaš instaliranu listu(u favorit listi kao buket iptv instaliranu preko telneta autoscript,kao userbouquet favorit tv ili u obliku m3u liste)
      Ako imaš u buketu favorit liste odi sa nekim ftp programom(win scp,dcc,filezila....)u etc/enigma2 i tu nađi tvoju iptv buket listu i prebaciš na desktop ili documents i kasnije samo istim postupkom ubaciš u novi image na istu lokaciju etc/enigma2,s time da ako imaš instalirano preko telneta autoscript moraš prebaciti i onaj fajl iptv.sh koji je također u etc/enigma2

The post was edited 1 time, last by djakac65 ().

• Imam iptv na listi kao jedan od buketa. Znači programom DCC-E2 listu u /etc/enigma2/ prebacit na desktop, snimiti prebaciti i opet vratiti fajl iptv.sh na lokaciju etc/enigma2 dati ista prava i to je to. Probati ću.
      Ovaj fajl iptv.sh je već u enigma2, što da ga izvadim pa istog ubacim ponovno na isto mjesto?
      Ili ima neki koji je izvan enigme2?
      * HDD 760 Gb WD * VIP *

The post was edited 3 times, last by lemy ().

• tako je sve ti je u etc/enigma2 prebaci samo taj iptv.sh i userbouqet iptv(ili kako ti se već zove usluga)i onda vrati ta dva fajla u novi image ili nek ti pošalje link pa svaki put preko putty(telnet)instaliraj na novo ako ti nije komplicirano

How to setup IPTV on Enigma2 (DreamBox/Vu+..)

1- Download and install DCC or Putty
      2- Open DCC or Putty .
      3- Typing host name : local ip address for box
      4- Connection type setting : Telnet
      5- Enter
      6- Username and password entered ( user and pass : root )
      7- Copy the command line we send you by email: wget -O /etc/enigma2/iptv.sh “ourdns:port/get.php?username=X…ma22_script&output=mpegts” && chmod 777 /etc/enigma2/iptv.sh && /etc/enigma2/iptv.sh

8- Paste it in DCC or Putty ssh
      9- Enter / Wait for it to be installed

10- Restart the receiver

Nadam se da te nisam zbunio i da kapiraš,al napravi ono prvo i ima da radi samo spremi ta dva fajla i prebacuj na novo instalirane image
    • skines Enigma-TV IPTV Generator
      kroz njega izvuces taj buket iptv u .m3u obliku

instaliras nov image
      kroz isti program dodas taj .m3u u risiver
      WeTek Play, E2 Mnigma 0.3 final + Kodi 16.1.0 pzc
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2 - 60 position
      Al/1.25m, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • Pli 6.0 radi ok. Pod uslovom da ti ne treba airplay. E sad ako ima za dm8000 to proveri.

The post was edited 1 time, last by UHD4K ().

• Opet pitanje šta ima novo u novim image. Pa piše ti na slici od freona. Uporedi taj i taj 6 i biće ti jasno. A to kakve će to probleme imati ukućani. Ništa u gledanju i funkcijama daljinskog i ostalog nije različito tako da ta priča ne stoji.

Taj pli je odličan. Ja sam odustao zato što ni u jednoj verziji pli ne dozvoljava instalaciju airplay a to mi je jedan od ključnih plugina za bacanje sadrzaja na risiver-tv sa tableta i neta youtube, filmova, slika iz lokala i još kojekakvih stvari.

A imaš i multiboot pa instaliraš 5-6 image pa se igraš dok ne nadješ koji ti odgovara za flash.
    • Ludi Pera, ma nisam ja znatiželjan za tim imagesom. Meni perfektno radi openPli 4.0, nema potrebe za drugim. Bilo je malih problema oko iptv ali to smo davno riješili. Po meni od openPli imagesa je bio bolji samo ruDream images. Ali on se plaća pa sam od njega odusta.
      * HDD 760 Gb WD * VIP *
    • lemy wrote:

Ludi Pera, ma nisam ja znatiželjan za tim imagesom. Meni perfektno radi openPli 4.0, nema potrebe za drugim. Bilo je malih problema oko iptv ali to smo davno riješili. Po meni od openPli imagesa je bio bolji samo ruDream images. Ali on se plaća pa sam od njega odusta.
      Openpli 6.0 je space shuttle za Openpli 4.0 koji je totalno zastario.Imaš nove drajvere koji na svim drugim imagesima nisu updejtani od 2014 godine za dm8000!!!Najnoviji kernel, gstreamer, python doslovno novi DM8000!Izradi backup postoječeg imagea i pospremi na pisi,tako da ako se želiš vratiti na stari.Moja preporuka.!!!
    • Ko kome ovde???
      exexe kontra spin

kopjejkin wrote:

lemy wrote:

Ludi Pera, ma nisam ja znatiželjan za tim imagesom. Meni perfektno radi openPli 4.0, nema potrebe za drugim. Bilo je malih problema oko iptv ali to smo davno riješili. Po meni od openPli imagesa je bio bolji samo ruDream images. Ali on se plaća pa sam od njega odusta.
      Openpli 6.0 je space shuttle za Openpli 4.0 koji je totalno zastario.Imaš nove drajvere koji na svim drugim imagesima nisu updejtani od 2014 godine za dm8000!!!Najnoviji kernel, gstreamer, python doslovno novi DM8000!Izradi backup postoječeg imagea i pospremi na pisi,tako da ako se želiš vratiti na stari.Moja preporuka.!!!
    • UHD4K wrote:

Ko kome ovde???
      exexe kontra spin
      Ne kužim te u čemu je problem , koji moj navod nije točan u prethodnom postu.Svi mi koji imamo DM8000 moramo biti zahvalni ljudima koji su napravili ovaj image i bukvalno oživili ovaj box prvenstveno s novim drajverima od kojih sve polazi.Slika prebacivanje kanala i sve drugo je bolje nego na bilo kojem drugom imageu.

The post was edited 1 time, last by kopjejkin ().