DVB-C i analogni signal

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Radi se o tome da je moj stanodavac jos uvijek zadrzao analognu kablovsku,vjerovatno zbog baba i deda koji i dalje imaju one kante od TV.

U zid dolazi i analogni i digitalni signal.Medjutim ja ne zelim da placam dodatno da bi imao digitalnu kablovsku.

E a sad onaj glavni problem jeste to je da je mom TV-u najvjerovatnije oslabio tuner koji pretvara i ocitava analogni signal.Na svim analognim kanalima kao da pada snjeg sto nije bio slucaj do sada.

Inace zvao sam majstora koji je dosao sa nekim instrumentima za mjerenje jacine signala i rekao je da je u zidu(uticnici) maksimalna jacina signala i da je sve OK.Rekao mi je da je najvjerovatnije u pitanju analogni tuner od TV-a ili tako nesto.

Iz tog razloga sam mislio da rijesim problem tako sto cu nabaviti DVB-C prijemnik koji takodje ocitava analogni signal.
      DM500 HD/Enigma2 (3.2.3)
      Triax TD88
    • GazdaBL wrote:

Ne znam da li ima, ali analogni signal mozes imati i preko bilo kojeg DVB-C risiver. Kabal iz kutije (odakle ti ide kablovska) ubacis u risiver i dobijes digitalni signal, a pored imas i prijem analogne. Samo spojis obicnim kablom iz risivera u TV.
      Nije los tvoj predlog ali to mi je nekako polovicno rijesenje.Svaki put bi morao mijenjati izvor na tv-u kad zelim gledati analognu kablovsku.
      DM500 HD/Enigma2 (3.2.3)
      Triax TD88
    • miki1zg wrote:

Hm, jel možda u pitanju koaksijalni kabel kojim spajaš TV s utičnicom? Ne znam baš za situacije da oslabi tuner, pa zbog toga slika sniježi.
      Inače ti analogni kanali su jako loši i kabelskim sustavima, ali ako kažeš da si izmjerio i da je dobar signal, onda to nije kod tebe u pitanju.
      Majstor je cak ogulio kabal i metnuo kontakt predamnom tako da ne sumnjam da je do kabla.Koristio je najmoderniji kabal koji je bolji i od ovog koji ja imam.Cak mi je poklonio kabal. :thumbup:

Inace imam nekoliko digitalnih kanala koje mogu besplatno pratiti i na nekima izbacuje mi info slab signal.A majstor dosao i izmjerio da je signal sasvim ok. ?( :D
      DM500 HD/Enigma2 (3.2.3)
      Triax TD88
    • Inace mogu pratiti te analogne kanale ali je kvalitet slike i tona znatno oslabljen u odnosu na ranije stanje.Kao da pada snjeg onako sitan.Radi se o ComHem provajderu.

Kada prebacim na sateliske kanale slika je predobra nema greske,ali tada radi tuner od DreamBoxa.Iz tog razloga sumnjam da je u pitanju tuner od samog TV-a.
      DM500 HD/Enigma2 (3.2.3)
      Triax TD88
    • Pc verovatno imaš. Kupi analog usb tv tjuner i guraj sliku na monitor meni je monitor 24 inča i sasvim je dovoljno za gledanje analogne tv. To je rešenje od 15-20€
      WeTek Play, E2 Mnigma 0.3 final + Kodi 16.1.0 pzc
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2 - 60 position
      Al/1.25m, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • Imam analog i digital kroz uticnicu sbb i lokal provajder analog cabl. Oba su radila ok na usb tv karti dok sbb nije zatvorio i tih 17 fta kanala koje je drzao do pre 4 meseca.
      Znaci radi bez problema na monitor 24 inca a to je znak da njemu ne valja tv i da moze pojacavati koliko hoce nikakvi rezultati.
      WeTek Play, E2 Mnigma 0.3 final + Kodi 16.1.0 pzc
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2 - 60 position
      Al/1.25m, Black Premium Ultra - single 0.2dB