Preporuka satelitskog risivera do 200e

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Preporuka satelitskog risivera do 200e

Drugari,
      ajmo sta predlazete od risivera do 200e. Ne zanima me 4k, niti snimanje. Treba mi neki risiver da je brz, da ima odlicnu softversku podrsku, znaci da ima imidza sa vise strana. Da provereno rade dobro pluginovi, tipa kodi i slicni. I da radi C$ kako treba.

Vec je naravno vise puta otvarana tema ali mislim da je ok da s vremena na vreme se pojavi nova.
    • Bolje razmisljaj u pravcu kvalitetnog Sat box-a..a KODI ostavi za neki Android Box...
      u 200 eura mozes da uklopis VU Zero,ili GigaBlue X3 i pored toga jos jedan Android Box.....ja bi tako radio da sad moram tako da biram....
      -WETEK Play-Mnigma 0.3
      -WetekPlay2-WeOS
      -GigaBlue Quad Plus-OpenVix 5
      -Multifeed (1w-7e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      -WetekCore/HUB
      -ChromeCast
      -SlingBoxPro(IPTV/SatTV/HomeCam)
      -MacPro/MacBookUnibody
    • miki1zg wrote:

Dreambox 520 HD ima sve što ti treba. Brz je, pouzdan, na njemu odlično rade C$ i IPTV, ima hrpa imagea, softverski se svakodnevno poboljšava i nadograđuje. I što je bitno, ima i h.265, odnosno HEVC, što je bitno jer sve više programa emitira u toj tehnologiji. Cijena mi je oko 130-150 eura, ovisno o prodavaču.
      Potpisujem od riječi do riječi s time da bi ja rađe uzeo dm 525HD zbog cam ulaza koji bi mogao u bližoj budučnosti zatrebati.
    • Tu sam tu sam, pratim sta mi pricate.
      Hvala na odgovorima.
      Otvorih drugu temu izgleda je amiko definitivno "rekao zbogom ujka Luju", tako da cu morati sto pre da menjam.
      Suzavam negde izbor izmedju, DM 525, VU i mozda ovaj wetek play 1.
      Pa ajde ako neko ima, a cini mi se da procitah da ima, vise risivera i testirao je, neka iz prve ruke kaze recimo odnos 525 i vu plus solo, pretpostavjam da je sto se tice gledanje satelita slicna situacija a da se razlikuju kod addonova.
    • Taj odnos su ti rekli. A i imaš specifikacije uredjaja proizvođača na netu pa pogledaj, a ne da te neko ubeđuje da kupuješ nešto što ti nikad neće trebati naročitio u srbiji risiver sa 2 ci modula kada to neće zaživeti ni za 10 godina. Ili uhd ako si u prvom postu rekao da te ne zanima. Ili t2/c.
      Stvarno ne znam nikad nisam pokrenuo t2/c osim radi testa na usb stick i s obzirom da svi normalni kanali imaju na satelitu i strimu, od tih ne znam čemu frka oko t2/c da mora risiver da ima ili t/c u hr, bosni.

Ili je to ono kupuj da ima mozda jednom zatreba za 10-20 godina.
      A kada se pojavi onda je i taj risiverver istekao pregazilo ga vreme ili je došla novija tehnologija a bačeno je 300-400€

Jednostavno ako ga već savetujete za te risivere promenite mu naslovvteme do 400€ jer dok ga dobije u srbiju sa neta to neće biti 300 već 350-380€ sa carinom, pdv i pakingom.
      WeTek Play, E2 Mnigma 0.3 final + Kodi 16.1.0 pzc
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2 - 60 position
      Al/1.25m, Black Premium Ultra - single 0.2dB

The post was edited 1 time, last by UHD4K ().

• renne wrote:

Nisi čuo za kablovsku? pa da operateri daju ci modul?
      Ili ako hoće čovek legalno da gleda Arene kad sve bude zamračeno, pa plati pa gleda preko t2

Nikad mi nece trebati total i polaris u ci kao ni max a ni cabl iako sam ga imao, tako da CI mi nikad nece trebati i za njega sto ima pride uz risiver od 350 evra nepotrebna varijanta
      a i za 99% korisnika koji poseduju sat tv i gledaju sta se moze gledati n njoj.
      Uz to polaris se iznajmljuje i gleda sa njihovog risivera i total, a to sto ne moze na DM ili VU i slicno to je druga prica.
      I sta sad treba jos i da dokupim ci i C za kabl i da se pretplatim da bi gledao a sat antenu da razmontiram jel to cilj kupovine risivera sa ci+t2/c ???
    • dragancce wrote:

Drugari,
      ajmo sta predlazete od risivera do 200e. Ne zanima me 4k, niti snimanje. Treba mi neki risiver da je brz, da ima odlicnu softversku podrsku, znaci da ima imidza sa vise strana. Da provereno rade dobro pluginovi, tipa kodi i slicni. I da radi C$ kako treba.

Vec je naravno vise puta otvarana tema ali mislim da je ok da s vremena na vreme se pojavi nova.

renne wrote:

Opet ti pa ti pa ti i samo ti.
      Shati da ima ljudi koji imaju drugačije želje i potrebe od tebe
      Na forumu se odgovara na postavljeno pitanje koje neki clan postavi a ne odgovara o istoriji satelita, sta ce biti u buducnosti, hoce li biti smak sveta i kad.
      Mislim da treba da citate ko otvara temu i sta mu je cilj i koncentrisati se na odgovor a ne duvati u balon da bude sto veci.
      Jel tu pomenut 4k ili je izricito navedeno ne treba mi. Takodje ni ci a ni ostale dzidzamidze.
    • Stigao je pre par dana Vu+ solo se v2 malo mi je u pocetku izazivao nervozu, prvi imidz koji sam ubacio je bio BH i desilo se da mi ode u BSOD vse puta posle sam menjao par imidza testirao i sad sam kod open BH i najstabilniji mi je.
      Sve radi dosta brze, naravno, u odnosu na amiko, nije bas toliko koliko sam mislio da ce biti s obzirom na razliku u preformansama, ali zadovoljan sam.
      Podesio sam C$ relativno brzo, diseq, sad treba malo da cackam pluginove.
      U svakom slucaju hvala dobri ljudi na pomoci pri izboru risivera.
      Pitanja koja imam vezano za risiver poslacu u delu foruma posvecen Vu-u.