SAT antene iznad 240 cm

• Treba ti ovakav adapter sa slike.. Jako puno košta orginal na ovom linku.. Možda da vidiš sa tokarom da ti to napravi ili možeš izbušiti nove rupe na feed-u.

internet-sat-shop.de/shop/prod…a5a7faaf549fcede1bf44ee43

3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset + Moteck H180 (93,5E-58W)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-55,5W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
      Dr.HD 1000 Combo
    • Ferdo wrote:

Ovdje nešto jeftiniji.
      Mislim da to nije odgovarajuči adapter.. Možda po razmaku rupa jesu kompatibilani ali po valovodu definitivno nisu...
      TBS5927;TBS5925;DM8000
      Dr.HD 1000 Combo
    • Okrugao valovod ti je kod C120, kod WR75 ti je četvorokutni, sad zavisi koji LNB ćeš koristiti.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • Ja , sad imam ovako invacom SNF -031 koji je sa C 120, imam i NJR 2842L koji je sa WR 75. Sinoč sprobao invacomov SNF-031, stime da sam spojio navedeni lnb sa prodelin feedhornom sa jednim šrafom (valovoda sta zamaknuta za oko 2mm zbog neodgovarjučih rup za šrafove ( samo za test). Signale i putanja antene dosad bila uspostavljena od 70E do 34W (u KU pasu). Na 75 E na frekvenci 11531 i 11559 V od vremena do vremena se malo pokazal signal , ali nedovoljan za lock, a lock sam dobio tek jučer, kad sam ručno podignuo istočni držač nosilca lnb ( sad moram imati tu stranu skoz podignuto i signali su po celoj putanji bolji). Zašto je ovako neznam, sledi provjera dali su obje palice (držači nosilca lnb) jednaku dugi ili da nije na nosaču rupa za šraf kako treba.

Kako i na koji način ,sad izgleda podignuta jedna strana držača nosilca lnb
      Images
      • DSC01914.JPG

56.11 kB, 1,280×720, viewed 23 times

The post was edited 2 times, last by skala ().

• From old flange (from some satellite stuff) I have just made this adapter. It is possible to connect it to any Ku-band LNB for example IBU. You will get something similar as I showed in post #166. @skala , if you wish it can be yours for price of shipping. Or I can get you some LNB, equip with this adapter and send to you. The only issue I see that you will need 45mm clamp to install this LNB.
    • RimaNTSS, I received and circulated your private message, but now I have to tested invacom SNF -031, next to the test NJR 2842L with W 75 ( (maybe it will stick to prodelin feedhorn).
      What you made with inverto lnb and adapted it to the adapter (in the above pictures) is a very good solution for me, of course if the holes on the screw adapter match the prodelin feedhorn.
      First of all, I have now to find out whether I am too high or too low with an antenna for the satellite position 70E and 75E (I do not have enough lock signal). This is now my priority.

The post was edited 1 time, last by skala ().

• Ovo sa vezanjem nosača je jako čudno, problem je sigurno u geometriji antene jer da je sve ispravno svaki pomak može samo kvariti signal a ne poboljšavati ga.. Moraš mjerenjem utvrditi gdje sada gleda lnb, očito ne gleda u vertikalnu sredinu tanjura.. Izmjeri duljinu od istočnog ruba tanjura, od spoja latica do istočnog ruba feedhorna i isto sa zapadne strane, duljina mora biti u mm ista.. Napominjem isto tako da ti Lnb treba gledati ispod centra antene, G točka ti je 1130mm od donjeg aktivnog ruba antene tj. otprilike u ravnini šipki koje drže nosač lnb-a..

Već sam ti rekao ali ponoviti ću opet, bez mjerenja dužine, širine i dubine antene te udaljenosti lnb-aod vrha i dna antene nećeš nikada znati dali je antena dobro sastavljena.. Prema mom mišljenju sigurno nije dobro sastavljena, za Ku band je potrebna velika preciznost a to nije nešta što se može vidjeti pogledom prema anteni. Za to je potreban laser ili barem najlon složen u križ da se vidi koliki je razmak među njima na sredini.. Onda se to odstupanje popravlja otpuštanjem vijaka do poravnavanja i ponovnim zatezanjem fiksira u željeni oblik.. Ili najbolje po meni bi bilo rastaviti reflektor, na podu iznivelirati 4 rubne i jednu centralnu točku te uz poduporu sredine reflektora od točno 181,5mm latice ponovo sastaviti i vratiti ucijelini na nosač.. To govorim naročito iz razloga što su metalna rebra koje ti nemaš najbitnija stvar za preciznu montažu u zraku.. Tolerancija vijaka i rupa u plastici je prevelika pa dolazi do velikih odstupanja na rubovima reflektora a nakon toga je antena dobra samo za C band..
      Prilažem nekoliko slika proračuna geometrije za tvoju antenu, mojih mjerenja geometrije te sliku sastavljanja Irte 3,1m na zemlji po principu niveliranih točaka na spoju latica..

TBS5927;TBS5925;DM8000
      Dr.HD 1000 Combo

The post was edited 1 time, last by LambdaKt ().

• Sinoč sam ono inprovizaciju sa špagom skinuo, danas ču probati još malo pomaknuti antenu u istočnu stranu da vidim dal če biti pomak signala na 68.5E ( sad su signali tek nekde od 50-60%). Sad sam vreč nekako siguran da putanja nije dobra , to i nekako potvrdžuje kad na 75E se poprilično podigne šipka ( ona prema istoku), lnb ide na toj strani više i verovatno prema lokaciji satelita i zato prikazuje lock . Prvo moram sad rešiti ovo sa putanjom i da dobijem lock na 75E, a onda dalje .
    • Nije mi jasno to šta pišeš.. Imaš dva motora, kad namjestiš HH motor na najbolji signal bilo koje frekvencije sa npr. 75E onda pomakneš elevacijski motor par impulsa gore i dolje, ako signal slabi na obje strane putanja je dobra a ako signal raste u jednom od tih slučaja postupaš prema uputama za namještanje.. Znači nema nedoumice jeli putanja dobra ili ne...
      TBS5927;TBS5925;DM8000
      Dr.HD 1000 Combo
    • Juče bio pre podne prvi dan, koji bio bez vjetra ili bure, tako da sam ponovo mogao uspostaviti putanju antene ( kad sam pre dva tjedna zadnji put štelovao na fino putanju, me zadesio jak vjetar i otišla putanja). Sad trebam to još na fino podesiti, i utvrditi geometriju antene sa plastičnom špagom, ako bude koji dan bez vjetra.
      Nisam posve siguran, ali velika je verovatnost da mi bude zadnji satelit na istočnoj strani sa dobivenim signalom 68.5E, na kojem su več slabiji signali a da na 70E njih več nema ( krivac verovatno T90 antena koja počne ometati prodelinku).
      Dali je tako, ču videti tek kad počnem testirati sa C bandom .