SAT antene iznad 240 cm

• Pa ima,
      putanja antene je verovatno optimalno podešena, donji deo antene bi moral podignuti da bi dobio ispravno geometriju antene ( provjera sa špagom kao križ kaže u sredini antene razliku od 1.5 cm).
      Pošto nemam nekog izbora oko LNB, sam isprobal što imam, a od toga što sam probao mi nekako rezultatsko sta identična uski universal Megasat 0.1db kao i invacom 0-31 0.3db sa prodelin feedhornom. Probao sam i sa kororotorom zbog C pasa, pa sam dobio iako sam stavil na njega več navedeni invacom loše rezultate tako u KU/C pasu ( verovatno zbog neodgovarjučeg fedhorna ). Trenutačno mogu primati samo transpordere u S jer za S2 nemam odgovarjučeg boxa.

Šta misliš, dal bi dobio sa inverto 0.1 bolje rezultate od invacoma 0-31 ?
    • 15mm je za Ku band jako veliko odstupanje, to trebaš riješiti da bi dobio bolji prijem. Treba utvrditi koja špaga je na ispravnoj udaljenosti od najdubljeg dijela tanjura, što preciznije, u milimetrima, onda bi ti znao reći šta trebaš napraviti.. Ako je jedna špaga na udaljenosti 181mm onda bi trebalo biti jednostavnije, ako je jedna na npr. 188 a druga na 173mm onda treba podešavati sve 4 latice i to će u zraku biti problem. ako je bar jedna na ispravnoj udaljenosti onda bi se morala korigirati samo jedna os, možda bi to bilo izvodljivo.

Što se lnb-a tiče, da sam na tvom mjestu, kupio bi Inverto ultra, sigurno bi bolje radio od svega što sad imaš.. Tih 15€ nisu neki veliki novci.
      Što se antene tiče, da sam na tvom mjestu, našao bi 3-4 čovjeka, rastavio je, sastavio na savršeno ravnoj podlozi kao na slikama od moje Irte i u komadu je vratio na nosač.. Podupora u sredni mora biti 181,5mm, oslonjena na spoj sve 4 latice.
      3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset + Moteck H180 (93,5E-58W)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-55,5W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
      Dr.HD 1000 Combo
    • Meritve ispravnosti geometrije antene:
      Prečna špaga mi je na udaljenosti 190 mm, a ona druga od nosača lnb prema gore pa na udaljenosti 175 mm. Jednostavno sad bi morao sinuti nosač lnb zbog teže, malo odšrafati sve šrafove na svim 4 laticama antene i ispraviti sa pomoču križa od špage, geometrije antene i ponovo zašrafovati šrafove na 4 laticama ( to mi se čini najednostavnije).