Preporuka combo prijamnika do 550 kuna

• Preporuka combo prijamnika do 550 kuna

Ja bi molio ako bi netko mi mogao preporuciti combo prijamnik do 550 kuna,da je dvbt-2,dvb-s2 i da ima hevc 265.Unaprijed se zahvaljujem na preporukama,samo da kazem da sam imao i vratio opticum combo sloth plus,jer se zamrzavao i trokirao signal,kaj mislite o amiko mini combo extra.

The post was edited 1 time, last by Jurica555 ().

• To ne moze da ti objasni risiver ima ci ili nema.a moduli se kupuju od max provajdera.

Znači to ti ako imaš c-s nije potrebno.

Što se tiče wifi na svakom risiveru radi micro usb wifi stick a rekao sam ti i da pogledaš ali ti očigledno bi hteo nešto da znaš a nećeš da čitaš već ti treba izgleda neko podesiti.

Znači rekao sam zna se koji su default čipsetovi i drajveri defaultni i to je napisano. Znači kupiš usb wifi sa tim čipsetom i powezeš sa ruterom password.
      WeTek Play, E2 Mnigma 0.3 final + Kodi 16.1.0 pzc
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2 - 60 position
      Al/1.25m, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • Dobro kolega,razumio sam usb wifi,ali kaj je to cipset,i kaj nema prijamnik u sebi ugraden taj usb da ne moram kupovati taj usb wifi.Ne razumijem to pa zato i pitam,jer trazim preporuku i objasnjenje u vezi kak se spaja na internet prijamnik.Posto sam imao opticum sloth combo i nije dobar a nemres ni snimat program,ako ne slozis da spojis na internet nece snimat.
    • ima u sebi. Pišeš kao da nikad risiver i osobine njega nisi video. Imaš zicu, spojiš se preko mreznog kabla na risiver i ne treba ti wifi ako ti je tako lakše.
    • Kolega znam da se moze spojit direktno,ali ja bi da je spojen preko wifija nego direktno,jer tako da je potreban da je prijamnik spojen na internet da mozes snimat preko usba,jer kada sam imao ovaj opticum nije htio snimat program.Zato vas i pitam da mi objasnite kak da spojim i da slozim da snima program na usb.Nemoj se srditi kolega samo pitam za objasnjenje. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
    • sve je to objašnjeno i kako se mount usb da bi se snimalo, kako se formatiraju particije na usb, sa kojim pluginom i plejerom u e2 se snima sadrzaj sa sat kanala, takodje objasnjene sve osnovne stvari. A pošto ti ne zeliš da čitaš i naučiš osnovne stvari, format, mount, vezivanje wifi, swap, instaliranje ipk preko tmp onda čekaj da ti objasni neko osnovne stvaji jedno po jedno.

Uostalom imaš i ovde nešto u vezi osnovnog u vezi enigma2 pa čitaj.
    • Pokušaću ti objasniti jednostavnim riječima, a ne zakomplicirati kao kolega gore.
      CI+ utor je priključak u prijemniku, u koji se stavlja CI-CAM modul. Taj modul omogućava dekodiranje i gledanje kodiranih kanala nekih firmi, koje naplaćuju gledanje njihovih paketa televizijskih programa. U Hrvatskoj su to na primjer MaxTV (satelitski) i EVO-TV (zemaljski) paketi. MaxTV modul možeš naručiti preko interneta (guglaj), a EVO-TV modul kupiš u svakoj pošti. Jeste da se MaxTV satelitski paket može (nelegalno) gledati i bez modula i preko tzv. "kart šeringa" (pretraži oglase na "njuškalu"), ali EVO-TV se ne može, trebaš baš njihov modul.
      Ako te znači zanima gledanje nekog od tih paketa, traži prijemnik koji ima i CI+ utor.
      Svaki takav prijemnik ima i tzv. LAN internet priključak, u koji spojiš mrežni (ethernet) kabel do svog internet routera, i onda ti ne treba WiFi priključak. Ionako je internet veza preko mrežnog (ethernet) kabela mnogo brža i sigurnija nego preko WiFi veze.
      Još dodatni savjet, traži prijemnik koji ima i dekodiranje HEVC signala, jer od 2019. godine u Hrvatskoj će to biti standard za zemaljsku televiziju, a neki satelitski kanali se već sada emitiraju u tom HEVC standardu.
    • Ne vredi nekoga uciti nesto kad ne razume pojmove... To je gubljenje vremena...

A ti vidis da striktno trazi wifi, a ne mrežni (ethernet) i to u risiveru ugradjen koliko smo ga mi neki razumeli a to koliko ja znam a dugo sam u tome nema ni jedan risiver ugradjen.
      Znaci prvo treba da savlada osnovu sta kao sto sam rekao a ne da postavlja pitanje po pitanje pa da mu clanovi odgovaraju.

Uz to sto mu ti napisa treba ci i jos uhd risiver da kupi ili multistream s2x pa takav nije 550 kuna nego 300 eura
      i ne vidim zasto bas najslabiji amiko i opticum ima tu jos risivera.

najosnovnije --- > Osnovno u radu s enigma2 imageima - Tutorial
      za usb --> USB ???

i tako dalje... pretraga je osnova svega

mada receno je gde je to sve slozeno, ali... ko nece ne mora da zna
    • Kolege drage,razumijem ja to ali nikad nisam to slagal,razumijem ja vas da je bolje direktno spojit prijamnik na ruter,ali ja bi rade wifi ak se moze tak spojit.Kako sam vec rekao bitno mi je da je prijamnik dobar u prijemu signala i da snima na usb.Dosao sam u nadi da mi netko pojasni kak da to slozim bas na ovaj forum,jer je ovaj forum po mom misljenju najbolji forum.
    • Pa vidiš nije baš tako. Na nekim drugim forumima to je objašnjeno u tekstu i slici u vezi spajanja wifi i postupak podešavanja, kao i formatiranje usb po particijama a i mount swap i sve ostalo. Ali kao što rekoh ok samo guraj.