Namjestanje sateliske antene za 3 satelita

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Namjestanje sateliske antene za 3 satelita

Dakle ovako,nabavio sam novu satelisku antenu koja na sebi ima jedan lnb za 3 satelita.Sad mene zanima kak da je namjestim moram kupit kabel i stavio bi je na cijev,koju sam mislio zabit u zemlju.Stavit antenu gore na nju.Jer ce mi bit lako nac satelite posto ima taj jedan lnb za astru,hotbird i eutelsat.Jer sam citao da antena moze biti i na tlu da cu pronaci signal uvijek.Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
  • svemir wrote:

Anteni tako svejedno dal je na podu , na balkonu ili na 30 katu.
    Ali je bitno, koliko čvrsto negdje stoji!?! Samo "zabiti" u zemlju po meni nije neka garancija da ne bude poslije svakog vjetra potrebno popravljati njezinu poziciju.
    XYZ

ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
    GIB - 100 cm
    INVERTO ultra black single
    74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
  • Znam kolege,ma nemam je di stavit nego na tlo.I to sam i mislio da slozim tako.Sutra cu to slagat pa javim jer sam uhvatio signal.
    Dobar je taj lnb na njoj jer ima za tri satelita odjednom,pa netreba sklopka ni nikakva prespajanja.Aha treba podesiti na prijamniku koji je A satelit tocnije koji je glavni satelit od ta tri.Nisam to otkrio jos koji je glavni satelit.
  • Sretno s montazom . Bar se drzi pravila da je stup po 90° i da je stabilan ( da se ne mice )
    Glavni sat je valjda Eutelsat 16A (16E). posto je on u sredini . Neka me netko ispravi ako grijesim.
    Ako ti je ovo prvo postavljanje antene , sretno. Postoji mogucnost da ce ti trebati par dana da sredis sve.
    Nije to bas tako jednostavnio kako ljudi misle.
  • U zemlju ne moze bez betoniranja. I to malo većeg kruga betona.

Takodje potrebno je stub pod vinklu levo desno i iza. Svi koji pišu ne mora moze se kasnije korigovati su obično posle ovde po forumima i pitaju kako da izvuku signal na nekim pozicijama.

Doduše za samo tri pozicije moze i da ne bude 100% u vinklu ali za 24-27 pozicija kao kod mene mora biti u vinklu.

Sve ostalo se posle podesi na šafovima na nosaču.

I naravno. Ne zaboraviti nagib - ugao antene kod štelovanja antene.
    WeTek Play, E2 Mnigma 0.3 final + Kodi 16.1.0 pzc
    SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
    Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2 - 60 position
    Al/1.25m, Black Premium Ultra - single 0.2dB
  • Hvala kolege,nije mi prvo namjestanje signala,ma stavit cu je na cijev pa onda cu tu cijev zabit u zemlju,jako ce nisko stajat antena.Vidio sam jednu antenu jako nisko stoji.Neznam jer radi uopce taj lnb,antenu sam dobio i nije imala kabel.Jer to ovako funkcionira,ja cu stavit na prijamnik eutelsat 16e i po njemu cu riktat signal.Kada nadem signal na eutelsatu jer cu imat onda i na hotbirdu i astri signala.Ja sam shvatio to ovako ako imam taj lnb imat cu sva tri satelita bez sklopke i spajanja.Antenu sam dobio tako da je vec slozen ugao kakav treba bit,bar se nadam da je dobar.
  • ugao ne mora biti i sigurno nije dobar. Nije isti ugao na zemlji od 60 cm i soliteru od 12 spratova. Takodje položaj antene nije isti ugao u srbiji i u nemačkoj.

Zato i imaju kalkulatori ugla antene i azimuti tj longitude i latitude i slične stvari.

dishpointer.com/

Pišeš znaš da usmeriš antenu a pre 30 dana si imao pronlem sa drvetom i nisi znao usmeriti.

I pobiti stub u zemlju rekao sam bez vaservage-libele i alata i stabilnog fiksiranja betonom je drzi bure vodu dok majstori odu.

Znači u prevodu bilo to 50 cm od zemlje ili 150m treba biti stabilno i fiksirano.

The post was edited 1 time, last by UHD4K ().

• nećeš tako naći i proveriti ništa.
    prvo dao sam dishpoint i trebaš znati šta ti je 0ti satelit.
    drigo antena mora biti na stubu u vinklu nije moguće doći do signala ili tjuninga samo usmerenjem antene ka jugu. kada se usmeri ima još posla naci tačnu putanju klark bez obzira što je to samo 3 pozicije.

I sad glavno. Prvo treba u risiveru podesiti za te tri pozicije lnb glave u service searching pod tjuner.

Ti kažeš znaš da nađeš signal a sad pišeš da je dovoljno spojiti lnb i on će da da znake zivota i signal.

Savetujem ti da ne mozgaš nešto što ne poznaješ već zovneš nekog ko se sa tim bavi i da ti kaze kako rupu iskopati, kako zaliti cev betonom koliu cev po mogućstvu alu najbolje i da ti idradi to u vaservagu a samim tim to posle podesi.

Ovako ćeš ostati ko u prošloj temi koju si otvorio ispisano 70-100 postova i nije se pomerilo sa mrtve tačke jer drvo se nije htelo seći samo a ni krošnja sama proseći.
  • Jurica555 wrote:

Spojio sam kabel na lnb,i drugi kraj spojio.Kad ukopcam u prijamnik izbacuje mi prijamnik,tocnije prijamnik se zgasi,ka iskopcam opet se upali prijamnik.Jer postoji neki nacin da isprobam jer lnb ispravan.Inace na lnbu pise da je eutelsat 16 e glavni.Molim pomoc.Unaprijed hvala.
    kako mislis reciver se zagasi kada ga spojis na lnb . To se nebi trebalo desavati , nije neka velika struja u kablu da zagasi reciver. Ajmo ovako.
    Uzmi najobicniji lnb , spoji sve i s njima nađi eutelsat 16 e . ( uzmi lnb za koji znas da radi, ako bas treba kupi novi za 30kn)Kada s njime nađes eutelsat 16 e , skini ga i stavi ovaj svoj koji imas i to bi trebalo biti to. Normalno u postavkama recivera ukucati DiSEqC postavke

ako ti je DISEqC = ? procitaj cijelu ovu temu i bit ce ti jasnije. Mislim da ti imas bas taj lnb.
    I kao sto UHD4K kaze .Kod riktanja antene , pomak antene za pola milimetra moze rezultirati gubitkom signala sa 80% na 10% . Precizan je to posao :)
  • kako misliš to da izvede?
    Da spoji na risiveru i lnb i da drzi lnb na šipci u ruci i trazi signal obrće levo-desno.

Zar ne vidiš da nije ni stub fiksirao pod libelu i stabilisao a da ne pričamo o drugom usmerenju antene i podešavanju lnb u risiveru.
  • Kolega,evo ovako ja sam napravio spoj za lnb i malo polotao spoj,onda sam s druge strane kabla napravio spoj za prijamnik.I kad sam napravio spoj i spojio u prijamnik.Prvo se nije upalio,kada sam odspojio upalio se,onda sam spojio ovu prvu antenu kaj imam i onda je opet radio prijamnik.Ja sumljam da je lnb neisparavan.Ja sam za pocetak htio spojiti to sve da vidim jer taj lnb ispravan,jer ima kontakt.Kad slozim to onda cu gledat di bi je stavio,ja sam htio na tlo jer se lako moze micat i riktat signal.Ako ne valja ova lnb kaj ima za 3 satelita.Kupit cu novi.Mozda negdje probija pa ne radi zato neznam.Mozda slojevi ne stimaju,makar sam ja ogulio kabel kak se treba.Mislim da prijamnik nemoze zgorit,ali nesto ne valja s spojem ili lnbom.
  • Nemas sta lotati spojeve . stavi se normalno i miran si . neznam kakve spojeve ti delas. Pripremis kabel s obje strane stavis na svaku stranu f konektor i to je to.
    ako nisi siguran kako pogledaj na youtubu. ima brdo filmica o postavljanju .
    za lnb neznam dal radi . ako gasi reciver , onda negdje nesto ne valja.Uzmi si kojih 5-6 sati fore i kreni sa montazom . prvo sipka pa antena s lnb-om koji radi pa potraga za satelitom .
    Pa nakon 5-6 sati ako ne nađes satelit , onda kreni s citanjem tema " kako naci satelit"
    sretno.