Namjestanje sateliske antene za 3 satelita

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Jurica555 wrote:

Hvala kolega,da budem to probal slozit,ja vjerujem da je do spojeva.Puno je lakse trazit satelit kad imal lnb s tri glave.
    Pa bas i nebi rekao . moras s pravom glavom pravi satelit naci.Mislim da je lakse sa lnb -om koji ima jednu glavu.
    manje zafrkancije sa DiSEqC postavkama.
    Eto nadam se da ce tvoj sljedeci post biti da si uspio nariktati to sve . i normalno par slikica .
  • Jurica555 wrote:

Kolega,evo ovako ja sam napravio spoj za lnb i malo polotao spoj,onda sam s druge strane kabla napravio spoj za prijamnik.I kad sam napravio spoj i spojio u prijamnik.Prvo se nije upalio,kada sam odspojio upalio se,onda sam spojio ovu prvu antenu kaj imam i onda je opet radio prijamnik.Ja sumljam da je lnb neisparavan.Ja sam za pocetak htio spojiti to sve da vidim jer taj lnb ispravan,jer ima kontakt.Kad slozim to onda cu gledat di bi je stavio,ja sam htio na tlo jer se lako moze micat i riktat signal.Ako ne valja ova lnb kaj ima za 3 satelita.Kupit cu novi.Mozda negdje probija pa ne radi zato neznam.Mozda slojevi ne stimaju,makar sam ja ogulio kabel kak se treba.Mislim da prijamnik nemoze zgorit,ali nesto ne valja s spojem ili lnbom.
    kako mislis micati i riktati nesto kada tu kada se postavi tu nema vise pomeranja?

Jurica555 wrote:

Kolega membrana,meni je cilj da to sam slozim,i zato trazim savjete.Nemogu shvatit da se prijamnik ugasi kad spojim antenu.
    Da ti bi zleo to sam sloziti, ali ako nemas sve cinjenice i od ovih pisanija ne citas sta ti ko pise nece to ici.
    Pametnije je plati nekom ko zna pa kada bude radio uci zanat vizuelno da znas drugi put.
    Svaka skola se uci ali treba tu znati i osnovu , usmeriti, postaviti ugao, podesiti vinkeraj, da ne pricam o ta 3 lnb koja je jednostavno namestiti kada znas koji je koji
    i tu su kontra postavljeni u odnosu na 1 lnb kada ih gledas gledas u ogledalu sa prednje a ne sa zadnje strane.

nije 19,2 16 13 nego 13, 16, 19,2

slike postavki diseca za 3 lnb imas na forumu i ovde i kod mene ako ti je to potrebno a bice jer nije isto 1 lnb i 3 bez sklopke ili 16 komada za postavke preko sklopke
    sve se to razlikuje kao i za motor druge postavke usals ili manual.
    WeTek Play, E2 Mnigma 0.3 final + Kodi 16.1.0 pzc
    SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
    Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2 - 60 position
    Al/1.25m, Black Premium Ultra - single 0.2dB
  • Kolega Svemir,valjda budem i bude slikica.Kolega UHD4K,razumijem kaj mi oces rec,gle moram ponovno spojeve spojit,moram provjerit ima li taj lnb uopce kontakt i jer radi,nemogu nikakav beton stavit kad neznam di bi stavio antenu jos.Zasto zabit neku cijev u zemlju, pa lakse je onda nariktat.Kaj se tice postavki to bum slozil kak i pise na lnbu 16 a,13 b i 19,2 c.Kolega Dudi70 nemoj zamjeriti,citam ja kaj vi pisete i pokusavat tako slozit.Pa daj nekim skicama pokusam mi predociti kako bi to izgledalo da je stavim na tlo,koliki nagib treba bit.I znam da to mora biti jako cvrsto.Di bi vi npr. stavili antenu da ste na mojem mjestu.
  • druze ti nisi znao antenu pomjeriti sa jednim lnb na drugu stranu balkona da znas podesiti antenu sa 3 lnb :) spminjes neko spajanje i testiranje lnb i pravljenje konektora, jel nije lakse uzeti ispravan postojeci kabal i vidjeti sa njim da li gasi resiver? ako ne gasi znaci nisi napravio dobro konektore. svaka cast ljudima sto se trude da ti nesto objasne ali to je uzalud jer ti ne razumijes uopste sta oni pricaju jer ne razumijes osnove kamo li napredne stvari. ne bi me cudilo da ne pitas u narednim postovima da li je uzrok opet drvo ili mozda neki zid :)
  • On opet pita koji nagib ugao a 2x ga usmeriš na link dishpionter da nadje poziciju svog mesta i koordinate.

Očigledno da nije pročitao ništa od štelovanju antena a koje ima napisano na ovom sajtu.

Tako da ja dižem ruke od objašnjavanja, jer ako neko hoće nešto da shvati on bar ima neki napredak, ovde se to ne vidi.

meni je astra pozicija 1

Podešavanje 3 LNB
    19.2, 16, 13
    diseqc 1.0

The post was edited 4 times, last by UHD4K ().

• Ocito covjek misli da sve zna :) ili smo mi glupi koji smo masu vremena ulozili na ucenje i kupovinu mjerne opreme.
    Evo i ja sam za pomoći sa montažom nego sa 5000 pitanja
    Voljan sam i pokazati na licu mjesta gdje što i kako se može i mora pripaziti prilikom podesavanja
    Neka se kolega javi u inbox pa da se dogovorimo gdje se nalazi i da rijesimo problem
  • Niko te ne napada. Za tu gimnastiku treba predznanje a ti to nemaš. Da bi to naučio imaš strane sajtove a i ovde napisano samo treba razumeti i pročitati ono što treba. Ali kažem ti ako nemaš osnovi o satelitskim antenama, povezivanje i šta je bitno pisanje ovde je pisanje u vetar.