UHD 4K sat-prijemnici

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• @dnevnik, sasvim se slažem sa tobom. Ja uvijek kupujem ono, što je za danas i barem malo za "sutra". Nikada ne trošim pare za ono od "jučer".
      XYZ

ZGEMMA 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • dnevnik wrote:

Zasto da ne uzimamo nesto novo , da ne probavamo ,da se zabavljamo ,pa za to i sluze valjda ,za zabavu.
      Bilo bi bolje da se iznesu pozitivna i negativna iskustva u vezi necega.
      A ne da se unaprijed odbacuje .
      Hvala svakom ko iznese svoja iskustva sa svojim uhd resiverom
      Pa napiši svoja iskustva umesto što unapred odbacuješ ovde napisano.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • UHD risiveri su sada u istom cenovnom rangu kao i HD risiveri. Ko kupuje novo normalno je da kupi sa kompletnom podrškom bilo to potrebno ili ne, barem će gledati ove uhd kanale koji trenutno idu direktno a ne stream istih. Takođe tu su i MIS kanali a i zastupljeni powervu preko ključevima što je u svakim novim obavezno. A to ko voli više da se igra ili manje sa rec to je od čoveka do čoveka. Uglavnom sve što novo ide ide na tim 4K riserima. Nije ni zanemarljiva memorija tih novih rec pa tako i stream radi fluidnije i kvalitetnije na njima a i ne razmišlja se o RAM.
    • ja sam nabavio isto jednog Zgemma H7S jer sam kod kolega tmurgela slagao oscam pa mi se svidio....

zgodan mali receiver... jedina zamjerka koju sam primjetio je da su stavili krive vijke (šarafe) za pričvršćivanje HDD na nosač (onaj lim), predugi su i ne stegnu dovoljno HDD... no ako imate računalo, obično se dobije uz matičnu ploču vijaka ili ostane viška ako sklapate računala, ili su vam ostali viška oni vijci koji se dobiju npr uz DVD snimač, ti odgovaraju savršeno.... ja sam kod ugradnje HDD-a ga okrenuo suprotno (ako se to može zvati suprotno) jer je data kabl dosta kratak... nema ventilator ugrađen ali ima još jedan slobodni naponski priključak za HDD pa se može i ugraditi ako se želi i ako ste sam svoj majstor (samo pazite na napone)

nekih većih zamjerki nemam, openATV radi odlično, UHD kanali isto... jedino na što se još nisam navikao je onaj Air(digital) logo na displayu koji me podsjeća na masone
      Images
      • WP_20180417_18_11_52_Rich.jpg

227.46 kB, 936×702, viewed 87 times

The post was edited 2 times, last by dxdy ().

• U HR ti je cijena oko 195€. Za razliku od Octagona skenira MIS kanale bez problema, osim onih na 5E. Kod mene ima još jedan problem. Ne mogu poskenirati austrijske zemaljske DVB-T2 kanale. Po tom pitanju prijemnik je po meni jako specifičan. Ima predupisane države i gradove te frekvencije. Austrije ili nekog njihovog grada nema na popisu. Išao sam od početka do kraja, izabrao sve upisane pozicije, rezultata nema. Tko bi ga znao, što to ne valja!?!
      XYZ

ZGEMMA 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • ne znam, predaleko sam za austrijski signal, naše sve (hR i dio Slo) ulovim

a jednostavno staviš cijeli DVB-T da automatski preskenira? bez država, gradova
      Images
      • 1_0_16_1E_1_40_A00000_0_0_0_20180418135408.jpg

210.18 kB, 1,920×1,080, viewed 58 times
    • @dxdy, to je vjerojatno onaj webshop alacris, za sve u ZG je dostava nepotrebna, valjda se može pokupiti negdje u ZG?

Dobra cijena jer i vani nije značajno jeftiniji, za 1445 kn 4K rec sa tri tunera je praktički best buy a ima i 2 god jamstvo što isto nije loše s obzirom na ona večinom kratka 12 mj jamstva koja su kod značajne većine bila do sada.

Fini screenshot, možeš S2 pogledat mislim da je Si2166 ali nikad se zna kod tih S2X MULTI tunera..

@TMurgel, probaj promjeniti na Njemačku ili neku treću zemlju?

The post was edited 1 time, last by essential ().

• da dogovoriš se sa ženskom osobno preuzimanje u ZG.... što se tiče garancije, servisa kod nas nema pa je to ono ako radi radi, ako ne, vraćaj.
      ja sam ovu naljepnicu odozada lako odlijepio bez pucanja radi ugradnje diska, nisu nešto jako priljepljene, malo topline i idu dolje

no za tu cijenu već nakon i godine se isplatio :)
    • Radi Zgemma sve za 5.
      Multi stream radi uredno( na 5 W)
      UHD isto tako.
      DVBT Hr i Sr isto tako
      Ja sam odmah editirao satellite.xml i terestrial.xml pa sam izbacio višak satelita i zemaljskih nepotrebnih frekvencija( ostavio samo generičke za kanale od 21-68).
      Skenirao od nule, napravio nove liste kanala, ubacio i iptv programe unutra, rade bez zastoja.
      Oscam radi super kao i prebacivanje sa poverwu kanala na "normalne".
      Testirao 1080p, mp4 film sa titlovima i radi super.
      Kodi instalirao ali nisam podesio...
      Zgemma H7S,Azbox Elite HD, Triax TD 88, Opticum DM2400
    • Evo da se i ja nadovežem, nabavih Vu+ Solo 4K prijamnik prvenstveno zbog transcoding funkcije. Na njega sam instalirao Open ATV 6.2 unstable.
      Thor mi je najbitniji satelit zbog mađarskih kanala koje i najviše gledamo a ponekad i snimimo po koju emisiju ili film, za njega sam postavio Inverto UniCable LNB da bih mogao iskoristiti prednosti ugrađenog FBC tunera. Dodao još tvrdi disk od 1TB. Imao sam doma dual MPEG-4 DVB-T USB stick koji sam spojio, putem image-a skinuo drivere i odmah je proradio, tako imam i HR i HU DVB-T kanale.

Evo ovako mogu pratiti satelitske i HR DVB-T programe čak i u Pešti - gdje nemam mogućnosti montirati satelitsku antenu.

The post was edited 1 time, last by franjo1986 ().

• evo uputa kako složiti Zeonbud multistream sa 4.8°E

ima raznih uputa na netu ali ono što sam primjetio je da ili fale neki koraci ili je možda malo i krivo objašnjeno pa početnici imaju problem da shvate

1. ubacite kanale u listu ako ne koristite listu u kojoj su već ubačeni (npr cief lista).
      ako nemate, sa DremboxEdit izvucite svoju listu, pa idite na Alati - Unos - Unos datoteke korisničkih listi i uvezite "userbouquet.zeonbud.tv" koji se nalazi u zip fajli. pošaljite listu na receiver.

2. otvorite telnet ili terminal u Webif i logirajte se na box. uradite redom slijedeće komande

opkg update
      opkg upgrade
      opkg install astra-sm
      reboot

3. opet otvorite telnet ili terminal u Webif i logirajte se na box. upišite komandu:
      init 4

4. sada, ili kopirajte "satellites.xml" ili editirajte onu pod /etc/tuxbox/satellites.xml da ima slijedeće transpondere:

<transponder frequency="12188000" symbol_rate="30000000" polarization="0" fec_inner="3" system="1" modulation="2" is_id="10"/>
      <transponder frequency="12188000" symbol_rate="30000000" polarization="0" fec_inner="3" system="1" modulation="2" is_id="20"/>
      <transponder frequency="12341000" symbol_rate="30000000" polarization="0" fec_inner="3" system="1" modulation="2" is_id="30"/>
      <transponder frequency="12341000" symbol_rate="30000000" polarization="0" fec_inner="3" system="1" modulation="2" is_id="40"/>

5. iz zip fajle kopirajte "astra.conf" u /etc/astra/astra.conf

6. editirajte "lame.db" u /etc/enigma2/lame.db
      budite pažljivi, imate dva dijela, transponders i services

pod transponders dodajte (samo naravno pazite da dodajete pod transponders i da "/" razdvaja, sami vidite kako su uneseni ostali pa se ravnajte po tome):
      stavio sam i txt fajlu i screenshoot kako izgleda u prilog

0030b022:0048:0010
      s 12188000:30000000:0:3:48:2:0:1:2:0:2:10:0:1

/
      0030b022:0048:0020
      s 12188000:30000000:0:3:48:2:0:1:2:0:2:20:0:1
      /
      0030b022:0048:0030
      s 12341000:30000000:0:3:48:2:0:1:2:0:2:30:0:1
      /

a pod services:

0001:0030b022:0048:0010:1:0
      12188H MIS 10

p:ZEONBUD,c:151000,f:4
      0001:0030b022:0048:0020:1:0
      12188H MIS 20
      0001:0030b022:0048:0030:1:0
      12341H MIS 30

7. snimite i sad reboottajte receiver... i to bi trebalo biti to
      Images
      • Snap299.png

36.67 kB, 490×536, viewed 40 times
      • Snap300.png

44.3 kB, 568×524, viewed 33 times
      Files
      • zeonbud.zip

(1.2 kB, downloaded 25 times, last: )
      • lamedb.txt

(458 Byte, downloaded 26 times, last: )

The post was edited 3 times, last by dxdy ().

• Odličan tutorijal! :thumbup:

A za one koji (još uvek) razmišljaju o nabavci neke DVB-S2 kartice za PC, samo da napomenem da nema potrebe za bilo kojim od gore navedenih koraka za gledanje multistream kanala.
      Dovoljno je da u aplikaciji koja podržava MIS i T2-MI navedete podatke o frekvenciji, SR i tako to, zatim skenirate TP i gledate. Možete da dodate i neki emu ako nije FTA.
      I da ne zaboravim.. nema UHD kartica, jer sve PC DVB-S2 kartice mogu da "otvaraju" UHD.
      Images
      • mis.png

1.23 MB, 1,440×750, viewed 49 times
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • dvlajkovic wrote:

samo da napomenem da nema potrebe za bilo kojim od gore navedenih koraka za gledanje multistream kanala.
      I da ne zaboravim.. nema UHD kartica, jer sve PC DVB-S2 kartice mogu da "otvaraju" UHD.
      da, to je tutorial za one sa Zgemmom i drugim receiverima koji imaju multistream ali im sa sadašnjim listama kanala ne radi....

a na računalima UHD radi ako je LAV codec instaliran a u 99% slučajeva je....
    • Nemam LAV codec uopšte na kompu (nikad nisam ni imao) i već 3 godine gledam UHD preko PC bez problema.
      LAV codec (kao i drugi codeci) namenjen je korisnicima koji nemaju hardversko dekodiranje u PC (u ovom konkretnom slučaju H265 HEVC).
    • Jurim i ja negde da nabavim Zgemmu H7 ali C, za sada bez uspeha.

Manje vise mi to uhd, s2x i ms, sve je to par desetina kanala (ako mi se bas gleda mogu i karticu da ubacim u pc pa da gledam a opet mi nije palo ni na pamet), kombinacija tunera bi mi bila idealna 2xDvb-T2/C + Dvb-S2, ali tesko doci do njega.
      profesionalno obaram imidze na linux based risiverima - ne naplacujem, radim iz hobija