Motor okrenuo antenu previse na istok - kako ga vratiti ?

• Motor okrenuo antenu previse na istok - kako ga vratiti ?

Pozdrav svima, treba malu pomoc oko motora koji je okrenuo antenu previse na istok i ne mogu da ga vratim.

Pokusavao sam na daljinskom u postavkama za motor ali ne ide. Na motoru imaju ona dva gumena dugmeta, i
      na njima sam probao ali moze samo jos dalje na istok ali ne i da se vrati.

Zvao sam servis u prodavnici gdje sam ga kupio prije 2 godine i covjek mi kaze da pritisnem istovremeno ona dva gumena
      dugmica na njemu i da drzim jedno 10 sekundi, dok one lampice/dugmici ne pocnu zmirkati. Zatim da ga raskopcam od resivera
      i da ga ostavim tako jedno 30 minuta, bez struje. Poslje da ga skopcam na resiver, udjem u postavke za motor i izaberem funkciju "Idi do 0".

Sve to sam odradio i kada sam ga prikopcao na resiver i u postavkama izabrao "Idi do 0" u motoru se samo cuje "klik" i one dvije lampice pocnu
      da zmirkaju ali motor se ne pomjera vec ostaje u poziciji u kojoj jeste. Svaki put kada kliknem na "idi do 0" ili "Idi na zapad" cuje se "klik" i nista vise.

Sta mislite ima li rjesenja za ovaj problem ili je vrijeme za kupnju drugog motora ?? Motor izgleda kao ovaj na slici i mislim da je marke Megasat.
      Images
      • megsat_diseqc_motor_no1.jpg

6.89 kB, 244×400, viewed 49 times