Vu+ zero 4k

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Blind scan na bilo kom E2 risiveru će biti tu "tek reda radi", iz prostog razloga što niko od programera ne želi da se gnjavi sa implementacijom svih mogućih opcija koje druge platforme nude.
      Pričao sam sa nekim developerima i svi odustaju od bilo koje naprednije varijante, i to biva tako već godinama.
      Hardver nikada nije bio u pitanju - on ili podržava blind scan ili ne podržava.

@cigo pokušaj zamisliti da imaš u E2 sve mogućnosti koje EBSPro ili CrazyScan nude. Mission impossible? :)
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • A šta poučno da napišem u vezi navedenog boxa ?

dal se isplati sada kupiti 4K box ?
      dal nudi nešto više od ostalih primerljivih 4K boxa ?
      dal je jeftin ili skup ?
      dal ima nešto što drugi boxi primerljivi imaju ili nemaju ?....

Navedenog boxa nemam, niti ču njega imati.
      Razlozi ?
      Ne treba mi 4K box , kao prvo nema dovolno kanala u 4K, drugo , svaka kupnja 4K boxa sada, u pretpostavki da ti radi sadašnji HD box, je bacanje novca ( to je moje mišljenje),a da ništa revolucionarnog ne nudiju, treče, ti boxoxvi su preskupi za ono što uznjih dobiješ. Revolucionarno bi več bilo, da šta jest več implementirano u box, savršeno radi, a znamo da nije tako.

Nisam ja bacio kost za glodanje u ovoj temi o EBSPro ili CrazyScan , sad sam i ja postao radoznao ( zašto može u karticama, a u E2 ne ?).

To je moje mišljenje, pa bez brige , neču se slikati pored navedenog boxa .
    • Dragi kolega, hvala na šerovanom mišljenju.
      Kao što vidiš, svako iznosi svoje mišljenje - tome Forum i služi.

Za sada su uglavnom iznesena mišljenja, a svi bismo hteli da vidimo i lična iskustva sa prijemnikom.
      Pišem onako kako jeste: za sada nema blind scana na E2, a da može da se meri sa ostalim platformama, ma ni blizu, a najmanje po smislenoj upotrebljivosti i komforu.

Zašto ne može u E2?
      Ako si ikada studirao strukturu E2 i u njojzi fajlove satellites.xml i lamedb, onda probaj da zamisliš koji je to posao da se urade dodatne, nezavisne, interne baze podataka za svaki TP na svakom satelitu, kako bi se sačuvali svi ti parametri.
      Ne, nije problem u kapicitetu HDD ili memoriji E2 risivera, već u usability (gore sam to označio kao "smislenu upotrebljivost") i komforu.

Pre nego bilo ko skoči sa "šta fali daljincu, baš ima dobar / brz odziv i lagan je za upotrebu", taj prvo laže sebe, jer izgleda nije nameštao daljincem barem stotinu E2 image-a iz početka.
      Ograničio sam se na stotinu E2 image-a. A sada nek zamisli nameštanje nekoliko hiljada TP.
      Tačno, postoji default, ali ga niko ne koristi.
      Zbog čega? Pa fora je da se što pre dođe do nepoznatog TP.
      Zato i postoje silni parametri: opseg pretrage, blackliste, search-filteri, itd. na nivou svakog satelita i na nivou svakog TP.

Na sve to apsolutno treba dodati i činjenicu što bi korisnik riknuo nameštajući silne parametre daljincem.
      Jeste, moglo bi da se doskoči sređivanjem parametara na PC, pa ubacivanjem FTP-om u E2 risiver, pa reboot-om enigme.
      Međutim, koliko vas bi bilo spremno da upravo tako radi za svaki hebeni TP koji poželite da pretražite blind-scanom?

Na posletku, ne igram ulogu :evil: advokata, samo iznosim činjenice.
      Tako je za sada.

E, da... ne znam otkuda ti ideja za "glodanje koske", ali svako nek' glaba ono što voli
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • pozdrav kolege i sve najbolje vam zelim, evo malo i ja da se ukljucim sa svojim zapazanjima o zero 4k box-u,imam ga vec desetak dana,testirao sam sve enigme za njega koji su izasle ,na kraju mi se dopao Black Hole 3.0.5,mada sam bio zadovoljan i sa OpenPli 6.1,u biti i sve druge e2 su ok,ono sto mene zanima radi super,t.j.zapping,pogotovo kod kanala koje gledam sa onim???,tesko je opisati koliko sam odusevljen sa njim pogotovo nakon niz godina koliko sam koristio azbox elite i amiko 1,drugo sto sam isprobao je kodi krypton 17.0 on je vec bio istaliran na Black Hole 3.0.5,na openpli 6.1 nisam testirao,na ovom verziji kodi-a nisam mogao nista od addona istalirati osim ultimate iptv,radi savrseno,inace imam i android box pa sam usporedio zero sa adroidom box-om i tu me je zero odusevio,nema nikakve razlike,jedino se treba malo naviknuti na daljinski neke komande nisu bas iste ali to je nezamarivo,ove dane dolazi i tv 4k,tako da u potpunosti bi trebao doci do izrazaa ovaj zero,nepatim o MultiStream-a jer mi to netreba,jer u biti gledam samo dobre utakmice i filmove sa kodia,nisam htio uzimati uno 4k,ini drugi 4k reciver ,dovoljan mi je vovaj za moje potrebe..eto toliko kolege i pozdrav