Vu+ zero 4k

• New

Ne usudim se kupovat takve stvari online, kakve sam sreće dobit cu sa krivim tunerima, a i plaćam na rate :D

Kolega lokalno iz OS shopa gdje sam onomad uzeo Azbox-a mi je dao ponudu...

VU+ Uno 4K SE - 2.399 kn
      VU+ Zero 4K - 1.265 kn
      DM900 UHD sa S2X Tunerom - 2.899 kn

-5% na jednokratno plaćanje

Isporuka 10 radnih dana nakon uplate.

Podosta googlanja i skuzio sam da bi najvise volio box sa triple tunerom, nesto tipa ovoga...

hm-sat-shop.de/hdtv-receiver-k…99/dreambox-dm900-uhd-4k-2x-dvb-s2x-/-1x-dvb-c/t2-triple-tuner-e2-linux-pvr-receiver

Nešto si razmisljam, posto u Hrv nagodinu "prelazimo" na T2 da bi bilo zgodno imat oba tunera, ako se moze napravit jedna lista od oba tunera (dvb-t i dvbs2) ?!
      Mogu zamislit RTL kockicu (logo) na malom displeju od dreama ili Una dok šaltam kanale (djeca se ne skidaju s tog s****) ...multistreamovi me ne zanimaju, pogotovo ne oni ruski u SD-u. Moja lista na Az-u je gotovo ne promjenjena ovik godina i sastoji se iskljucivo od HD kanala, SD nisu ni memorirani, to gledam sam kad moram (zemaljska).

Jos uvijek sam neodlucan, Dream 900 sa triple tunerom ili Uno u slicnoj kombinaciji.
    • New

Kakvog pomaka u kvaliteti kakve slike?
      Da se razumemo, slika je dobra i na Dreamboxevima i na VU+ i na Octagonima i Zgemmama i na Gigablue, itd.
      Sve je to isto, i tu nema nekih razlika.
      Ako neko tvrdi da mu je najlepša slika na tome i tome, onda neka gleda baš to.
      Nije moje da bilo koga ubeđujem šta mu je oku prijatnije.

Ono čega niko od nas nema dovoljno jeste vremena da se s bilo čime zahebava.

To znači da kad nešto ne radi kako valja, odma' se to nešto proglašava lošim i javno omalovažava (pljuje) gde god se stigne, npr. na Forumima, fb, i sl. mestima.
      Umesto toga, treba da se sedne i poigra s time dok se ne namesti da valja, pa šta god to bilo.

Konkretno, svaki uređaj koji mi padne šaka detaljno proučim i igram se do mile volje sve dok ne namestim najbolje šta može.
      Iz tog razloga meni baš super sliku imaju i Wetek Play na Enigmi2 i Azbox Premium na Enigmi2, a sviđa mi se i slika koju sam video sa Vu+ Zero od kolege @foxx kad je bio kod mene, a tek slika kod njega na njegovoj Panasonic plazim je stvarno vrh.
      Video sam i nekoliko 4K risivera kakvu sliku imaju (govorim o HD kanalima) i sve je to lepo i kvalitetno kad se dobro nameste i risiver i TV.
      Što se UHD kanala tiče, oni su eyecandy i bude ti teško da se vraćaš na SD i gledaš domaće kanale sa vestima, muzičkim i filmskim sadržajima.

Prema tome, i najskuplji risiver može bilo ko da proglasi "da ima lošu sliku" samo zato jer nije uspeo ili znao da namesti sve šta može i treba da se namesti na samom risiveru kao i na TV.

Da, @amsterdamxxx: već godinama me mrzi da menjam potpis, to je samo deo opreme koju imam.

I čisto da šibnem malko ulja na vatru (sorry na OT):
      DVB-S2 kartice za računar nemaju veze sa time kakva je slika.
      Sliku prikazuje CPU + GPU odn. grapička kartica u računaru.
      A to je X puta jače od najskupljeg/najboljeg STB risivera - ako se pare ulože u dobar desktop komputer, onda video + audio te ostale mogućnosti postaju neograničene.
      Npr. jel gleda neko UHD feedove koji idu u 4:2:2?
      Ste probali da puštate 6 i više UHD kanala ili .ts snimaka UHD kanala istovremeno, i da sve savršeno glatko radi, a da PC pri tome uopšte ne bude opterećen?

Nego da se vratim na temu:
      I ja sam mišljenja da je VU+ Zero 4K izvrsna mašina vredna pažnje i preporučujem ga za nabavku svima koji već nemaju HD risiver, ili žele da gledaju ovo malo UHD kanala što ima na nebu (da ne pominjem sada MIS i ostalo...), a sramota ih da koriste S2 tuner koji (skoro svaki) UHD tevelizor ima.
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • New

Imam s2 i t2 tuner na TV-u i free UHD kanali rade (HDR i HLG - Astra) i to izgleda stvarno eye candy, npr u vrijeme kad sam tv uzeo (prije 2 godine) Insight UHD je bio free, sad je sve zaključano i nema vajde od tog tunera, pa bi zato nabavio 4k box, ako zbog niceg drugog zbog onog zgodnog displeja. Čitam da UHD kanali nikom ne rade preko šeringa pa nema realne potrebe za UHD receiver zasada (a vjerovatno ni u budućnosti, "niche market"...čemu onda toliki novi receiveri. Osobno ne koristim kartice pa mi CI slotovi ne trebaju.

Pitanja na koja nisam dobio odgovor.

Može li se sastaviti 1 lista za zemaljske i satelitske programe, znaci da mi display prikazuje PICONE od oba tunera na istoj listi...zgodno je jer bi koristio samo jedan daljinski za sve i ne bi morao prebacivat na tuner od TV-a.
      Radi li HDR/HLG preko YouTube-a na ovim receiverima posto to reklamiraju. (ni jedan novi tv - interna app to ne podržava) a ima brdo toga u HDR10 na YouTube-u. (HDMI 2.0 REQ)
      Da li je sučelje boxa u 1080p ili jos uvijek i 720p (prikaz picona i ostalog - posto je to jedna od stvari koje me nerviraju na az-u. (piconi su toliko kockasti da izgledaju ko iz proslog stoljeca na 4k TV-u.
      Rade li neki od UHD kanala (kodiranih) preko C*-a) - ovaj novi C+ UHD Poland npr

Znam da sam otišao dosta od teme Zero 4K ali mislim posto je najnoviji rec da nisam nasao bolje mjesto za upite. Nisam ni na Az-u nikad koristio feedove tako da me nista sto je vezano za internet promet ne zanima (previse kompresije) ...kao ni streamovi.

Imam ok pilu od PC-a (to mi je hobi) ali mi nikad nije palo na pamet da gledam satelitsku preko njega.

(i7 4770k, 32 GB rama, gtx 1080, full Razer gear i Dell 34 UW 3440x1440p) ...prvo zato sto zena i djeca to ne bi nikad koristili a drugo sto PC sluzi za posao i gaming, ne bi bilo vremena za TV. Čak i Kodi, slika je toliko loša da mi se gadi. Zero je ok, al predomislio sam se, volio bi ipak "nifty" display. :D )
    • New

Sat-risiveri se masovno štancaju za bilo koji način upotrebe (legalnu i nelegalnu), a proizvođači se ograđuju od toga za šta će korisnik da se odluči.
      Za specifična pitanja u vezi trendova E2 na 4K risiverima nek ti drugi korisnici odgovore (rezolucija OSD, liste i sl.) kao i o situaciji sa šeringom UHD kanala (ne koristim ni jedno ni drugo).
      Kad pomenuh feedove, nisam mislio na bilo šta u vezi Interneta, već na satelitske feedove, a to je nešto gde um caruje (hm, i Dundo Maroje): nagrada je superioran AV doživljaj.
      Ako ne misliš više da se interesuješ za VU+ Zero 4K, onda ću tvoja pitanja da premestim u temu UHD 4K sat-prijemnici.
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus