satelitsko pojačalo - pitanje

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kartice u računarima su isto tako sat-prijemnici (ili ti možda imaš neku drugu teoriju) i ne razlikuju se od STB ni po čemu.
      Čovek je tražio pomoć u nameštanju, gde si ti poentirao delom o "mernim instrumentima koji su najbolji jer su najprecizniji".
      Ne znam ko si i cenim tvoje mišljenje, ali ću samo da se slatko nasmejem.
      Na osnovu ličnog iskustva (od 1994. do sada) nikada ne bih uzeo bilo kakav instrument osim sat-prijemnika.
      Iskusnom dovoljno, a neiskusnom ne može pomoći ni Televes H45 ili H60 dok ne nauči osnove nameštanja sat-antena.

Mi ovde govorimo o nameštanju antena za DTH i ne trebaju nam merenja instrumentima velikog dinamičkog opsega ili visoke osetljivosti iz prostog razloga što nećemo posle da gledamo sa tim instrumentima, već sa običnim risiverima, koji slabašne signale odseku i ne prikazuju.
      Ako je signal slab, treba bolje namestiti antenu ili nabaviti veću. Eventualno uzeti bolji LNB, skratiti coax kabal (da ne ulazim sada u spojeve F-konektorima, gde izolacija ne sme da dodiruje žicu u kablu).
      Ne znam šta od toga rešava taj instrument.
      Nameštanje? Pa mrdaš antenu i gledaš na TV da li nivo signala raste ili pada (treba gledati i BER).
      Sasvim dovoljno i nikakav instrument za ovo nameštanje ne treba.
      Naravno, ko želi i može da si priušti, neka slobodno nabavi i avion.. ono, da ode časkom do pekare po svež lebac.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Chief_Wolfinjo wrote:

doduše sve radi normalno ali me totalno smeta da recimo neki kanali ne prelaze 60% na 16e
      a kod finog riktanja čim pomaknem lijeo ili desno odmah pada na 0%....
      dok na 19.2e uglavnom kanali su između 90 - 100%...

RIZ-LA wrote:

Da ne treba provjeriti skew ako si u Zagrebu :thumbsup:
      Ako nešto ne valja tad treba provjeriti sve , od lnb do konektora i kabela , sklopke , a bogami i skew lnba pa makar si i u Zagrebu 8)
      Kakve veze ima sve nabrojano sa dobrim signalom na jednom(19.2E) i losim na drugom satelitu(16E)?
    • Kolega Dvlajkovic samo sam razlučio prikaz na najobičnijem receiveru i nečem s čim se to inače radi,a receiveri u računalu ipak
      onom tko zna pročitati prikažu "malo" više podataka o signalu.Sa zalihom signala,kad je imaš , ova cijela priča je nepotrebna.
      Kad je signal na granici onda je sve važno i u tom kontekstu sam komentirao mjerenje,jer kolega Wolfinjo je tražio način da malo
      podigne tih dobivenih 60% signala.Po mom uvjerenju je bolje kvalitetno ispitati mogućnosti sustava koji imaš,nego kupovat nove
      komponente sustava da bi saznao što si imao.
    • skretnica wrote:

Chief_Wolfinjo wrote:

doduše sve radi normalno ali me totalno smeta da recimo neki kanali ne prelaze 60% na 16e
      a kod finog riktanja čim pomaknem lijeo ili desno odmah pada na 0%....
      dok na 19.2e uglavnom kanali su između 90 - 100%...

RIZ-LA wrote:

Da ne treba provjeriti skew ako si u Zagrebu :thumbsup:
      Ako nešto ne valja tad treba provjeriti sve , od lnb do konektora i kabela , sklopke , a bogami i skew lnba pa makar si i u Zagrebu 8)
      Kakve veze ima sve nabrojano sa dobrim signalom na jednom(19.2E) i losim na drugom satelitu(16E)?

Po tvojim odogovorima/komentarima ispade da se ono razumiš , pa ajde jedan put napiši nešto jer ovo je ipak forum di pokušavamo nekom pomoći , a ne da se prikazivamo da znamo nešto pa kad triba pomoći onda samo jedna crtica od dvi riči bez objašnjenja što i kako .
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w