x264 prekid filma

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• x264 prekid filma

Pozz ljudi, u zadnje vrijeme mi se desava kad skinem film koji je u x264 da mi u nekom momentu filma film prekine i nastavi iz pocetka, ne mogu nikako da ga dogledam do kraja. Film stavim na usb stick a ucitam ga na Grundigovom nekom hd televizoru starom jedno 7-8g. Isto tako vecinom bude problema i sa zvukom tj neki artefakti se javljaju povremeno. Obicno je to format filma BLA BLA.x264.mp4
      Ima li neko rjesenje?
      A kad ubodem stick u svoj resiver evo enfinity, stisnem media na daljincu i pokrenem film, tad resiver bude jako preopterecen i pogotovo ne mogu da premotam i svasta nesto, resiver bude bukvalno prezauzet i ne javlja se na komande putem daljinca.

Ima li neko rjesenje za jedan od ova dva problema?

Hvala
    • provjeri na kompjuteru ili mobitelu kako taj film radi

pogledaj da li postoje nadogradnje softvera za te uređaje...

i zadnji savjet. skini divx (xvid) a ne HD formate pa vidi kako oni rade... možda im je jednostavno previše da "žvaču" x264 format
    • Može svašta da bude problem..
      Danas se svako bavi kompresijom multimedije, pa tako ima na netu dobro odrađenih i loše odrađenih sadržaja.
      Probaj te koji zapinju ili ne rade dobro da poteraš na nekom novijem računaru preko vlc playera ili mpc-hc playera.
      Ako ni tu ne rade kako treba, onda je onaj koji je pakovao sadržaj loše to odradio.
      Ako rade ok na računaru, onda je prilikom pakovanja sadržaja upotrebljen neki parametar prilikom kompresije koji ugrađeni playeri u tvom TV i u risiveru ne trpe (najverovatnije audio codec).
      Skineš lepo na računar mali programčić MediaInfo i njime analiziraš šta tačno od video i audio codeca ti mlatimudijalni materijali sadrže, pa onda kod skidanja s neta izbegavaj takve.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • na laptopu starom 5-6g film ide bez problema kao i audio ali u playeru od tv-a bude tih krckanja zvuka i na kraju odjednom film prestane i tu tacku na kojoj prestaje ne mogu ni premotavanjem da preskocim. imam drugo rjesenje a to je da ubodem stick u resiver medjutim u resiveru mi jako laguje taj player, svako malo se vrti onaj znak u lijevom cosku. resiver je evo enfinity a na njemu je openatv 6.1
      ima li neki drugi player ili neko drugo rjesenje za resiver barem? hvala na odgovorima
    • vlc otvara sve regulare, ima li neki dobar plugin za pokretanje filmova sa usb sticka na resiveru ali da ne koci kao onaj njegov defaultni? probao sam i sa onim emc ali ista stvar. film ide ali stisnes dugme i cekas 5 sekundi dok reaguje pa onda zabaguje pa ne reaguje nikako i tako onaj krug se vrti :D ako premotas film na neki odredjeni minut cekas jedno 10min da resiver dodje sebi :D
    • Koji image imas na Evo reciveru?
      Za TV je moguce da mu je player star i procesor slab, pa koci.
      Reciver ima 750Mhz proc koji bi film trebao vrtiti bez problema.
      Moguce je da i USB nije bas ok...
      Si probao s drugim USB-om.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Grandy wrote:

Pozz ljudi, u zadnje vrijeme mi se desava kad skinem film koji je u x264 da mi u nekom momentu filma film prekine i nastavi iz pocetka, ne mogu nikako da ga dogledam do kraja. Film stavim na usb stick a ucitam ga na Grundigovom nekom hd televizoru starom jedno 7-8g. Isto tako vecinom bude problema i sa zvukom tj neki artefakti se javljaju povremeno. Obicno je to format filma BLA BLA.x264.mp4
      Ima li neko rjesenje?
      A kad ubodem stick u svoj resiver evo enfinity, stisnem media na daljincu i pokrenem film, tad resiver bude jako preopterecen i pogotovo ne mogu da premotam i svasta nesto, resiver bude bukvalno prezauzet i ne javlja se na komande putem daljinca.

Ima li neko rjesenje za jedan od ova dva problema?

Hvala
      To se i meni dešava na LG tv na nekim filmovima. Mislim da je nešto do kodeka a možda i jer je TV iz 2012.
      U svakom slučaju rešenje je da sa HD Video Converter Factory samo konvertujem u .mkv format, sa auto postavkama
      onda sve fercera savršeno na tv.